bugün

çıplak olmasa da seksapelini ortaya koyabilen kişidir.
tarifi çok zor olan hal. Kokuyla çok orantılı olduğu kesin. Bir de hareketlerle. Giyim tarzı da seksi olup olmamasını çok büyük ölçüde etkiler. Ses tonu, giyim, yürüyüş, davranış, bazen söylenen sözler, yemek yiyişten cep telefonunda konuşmaya ve araba kullanmaya kadar seksiliği etkileyen bir sürü faktör vardır. "konuşması çok seksi" "yürüyüşü çok seksi" gibi.. ama en ideali "her şeyiyle ne kadar da seksi!" denmesidir tabi. *
plajda bütün kızlar bikinili dolaşırken mekanda görülen mini etekli hatuna söylenecek söz.
buralarda* ota bka kullanilan hede. hersey "sexy" olabiliyo.. apartmanlar, arabalar, konu basliklari ve daha neler neler..

ne zamandir katilmayi hayal ettiginiz konferanstaki oturumcubasi konusmasina "today we have a sexy topic" diyerek basladiginda yamulmuyosunuz. amanin yanlis yerde miyim sorunsali* yasamiyor, kalkmaya yeltenmiosunuz.. adamcagizin derdinin konunun ne denli hos bi konu oldugunu anlatmaya calistiini anliyo, olayin tadini cikarmaya calisiyosunuz.
seksi olunur mu, doğulur mu anlayamadığım.birine söylendiğinde iltifat mı, hakaret mi pek bi kavrayamadığım hede.
genellikle kadınlar için kullanılır bu kelime. erkekler için kullanan da var ama ben tasvip etmiyorum. ben erkeğin zikinden başka seksi bir jargonunu göremiyorum (ya da ben erkek olduğum için bana öyle geliyor, tamam lan bana öyle geliyor). nedir lan bu seksi kelimesi? bu bir soru mudur? yoksa bir çözüm müdür? geçenlerde bir kız arkadaşa sordum (sevgilim değil lan arkadaşım). daha doğrusu sormadım. bir cafede otururken içeriye bir süzme, bir embesil girdi. kız arkadaşım da dedi ki; "aa ne kadar seksi bir çocuk" dedi. ulan çocuğa bakıyorum seksiliği siktir et insana benzemiyor şerefsizim. üzerinde tavla oynadığımız, çay içtiğimiz masa temiz, kullanılır, alınır, işe yarar ama o mal bir boka yaramaz. o derece çirkin ayriyetten kalasa benziyordu. ulan diyorum içimden acaba benim çocukta keşfedemediğim, göremediği bir şey mi var. ulan anagram yapıyorum, ambigram yapıyorum, dan brown oluyurum ama çocuğu bir zike benzetemiyorum. sordum kıza aynen böyle "nesi seksi lan bunun, kafayı mı yedin kızım?" cevap verdi "bana öyle geliyor" dedi. "neresini peki seksi buldun" diye sordum, " vücudu, burnu" dedi. çocuğun vücudunu kalasa benzetmiştim ya onu da siktir ettim burna geldim. çocuğun burnu q harfine benziyor. q burunlu bu insanımsı seksi oldu ya ben de bütün gün pascal oldum, descartes oldum mına goyim.

efendim bu seksi kelimesini dünya lügatuna sokan sanırsam erkek dergileri ve kadın dergileri. allah aşkına bana çirkin erkek olupta seksi olan bir erkeği gösterin. yok kardeşim. adam yakışıklıysa ya da idare ederse senin gözüne seksi gelmesi normaldir. misal, allah aşına ilyas salman'ı düşünün. bu abimizi istediği kadar jöle sürsün, kuaförden çıkmasın seksi olamaz kardeşim.

ama kadın için durum aynı değildir. misal seksi kadın olabilir. neden çünkü onların yabancı oyuncuları var. meme, popo (kardeşim bizde de var ama seksi obje olarak olmuyor). kadın istediği kadar çirkin olsun. bir mini etek giysin ya da tangası gözüksün diye bol pantolon giysin seksidir. her türlü seksidir. istediği kadar çirkin olsun. her türlü taraftar kitlesi toplar ama erkek toplayamaz. bu yüzden bu seksi kelimesinin erkeklere yakıştırılmasını anlıyamıyorum anlıyamadığım gibi de saçma buluyorum. seksi değilim diye yazmıyorum bunları. seksi erkek olmaz kardeşim...
tarifi yapıldığında çe$itli kategorilere ayrılan kelimedir. misal;
ses tonu çok seksi, giyini$i çok seksi, yürüyü$ü çok seksi, yatakta çok seksi gibi...
ama en can alıcı, en oturaklı, en güzel, en cuk tabiri ki o da $udur;
"yatakta ne sevi$ir lan bu" .
güzellikle olan orantısı tartışılan ifade, yani seksi olan normalde güzeldir. Çirkin ve seksi diye bir durumun olduğu idaa edilirken güzel ve seksi olmayan da vardır.
ne menem bir bok olduğunu bir türlü çözemediğim kelimedir. şimdi yazılı düşünüyorum.(ben buldum. nasıl güzel olmuş mu?)

köken itibarıyla sekse dayanıyor. seks yabancı bir kelime cinsiyet anlamında ama cinsi münasebet yerine de kullanılıyor. şimdi seksi kelimesinin seksten türetildiğini düşünürsek şöyle iki anlam çıkartıyor.

bir: seks kelimesini cins olarak alırsak; seksi: cinsine has özelliklileri olan, cinsi özelliğini belirten bir manaya geliyor. örnek olarak seksi kadın ya da seksi erkek dediğimizde cinsinin kendine has özelliklerini taşıyan kişi. o zaman nedir bir kadını ya da erkeği seksi yapan? kadın için düşünürsek, bir adet kukusu, iki adet memesi, her tarafından kıllar fışkırmayan bir derisi, narin elleri ve minicik ayakları olan her kadın seksi oluyor ki bu da hormon bozukluğu olmayan tüm kadınları kapsıyor. o zaman seksi diye ayrı bir kelimeye gerek yok.

bunu erkek içinde düşünebiliriz. bir adet sapı, iki tane içi kıl dolu kulağı, ileriki yaşlarda sarkmaya müsait, içinde pamuk birikmiş bir göbeği ve çizgili pijamanın üstüne giydiği askılı atletin açıkta bıraktığı omuzlarında gök yüzüne doğru uzanacak kıllar olan her erkek seksidir. eh bu da metroseksüel ibneler dışında ki bütün erkekleri kapsadığı için seksi diye kelime uydurmaya gerek yok erkek der geçeriz.

iki: seks kelimesinin tali anlamının cinsi münasebet olduğuna yukarıda deyinmiştik. bu noktadan hareketle seksi kelimesinin cinsi münasebetle yani sevişmekle yani tepişmekle alakası olanı nitelediğini söyleyebiliriz. işte bu ahval ve şerait içinde işler birbirine giriyor. örnek ile açıklayalım. örnek 1: seksi kadın: hah ne demek şimdi bu? sıkıyorsa açıkla bakalım. sevişmekle alakalı kadın mı demek. yani sevişgen demek mi? yoksa insanın sevişesini getiren kadın demek mi? peki ya .. kafam karıştı biraz da siz düşünün. nedir kardeşim bu kolaycılık?
(bkz: ateşli)
etkileyici,
gözlere hitap eden,
arkasından baktıran,
hayatımın kadını dedirten,
bebeğim benim istiyorum diye seni haykırtan,
fakat sonucunda çekip giden kız yada erkek çeşidi.

(bkz: seksi kız)
(bkz: seksi erkek)
(bkz: seks)
sexualitesi normal seviyede olan insan ! (bkz: her insan biraz seksidir)
açık saçıklıkta değil, gözlerde gizlidir seksilik. en azından bazı kadınların eşleri gözlerden alevlenir.
görsel

görsel
(bkz: insanın doğasında bulunan şeyler)

(bkz: Mühim olan ortaya çıkarmak)

görsel

görsel
(bkz: kate upton)
ucuz olanı tahrik edici, ucuz olmayanı çekicidir. asla çıplaklık değildir; seksilik gizemdir. bazen bir bakış bile aklınızı başınızdan alıp sadece o bakışın sahibi kızı düşünmenizi sağlayabilir.
kalçası ve göğsü büyük olanlar için kullandığım kelime.
topuklu ayakkabı, kırmızı ruj ve dar kot pantolon ile seksi olunabilir. Dekolte vermeye gerek yoktur.
beni dersten atan kelime. şöyle ki;

ortaokuldayım, tahtaya bir şeyler yazarken derste birisi tahtaya nasıl yazdığımı sormuştu yamulmuyorsam, ben de cevap olarak çok seksi yazarım demiştim, daha sonra da dersten atılmıştım, "benim kitabımda böyle bir kelime yok." demişti öğretmen.

(bkz: bu da böyle bir anımdır)
tanım: seksi kelimesinin anlamıdır.seks fiilinin türkçesi sikişmektir. (dikkat edin sevişmek değil) seksi ise bir sıfat olduğuna göre sikişmek eylemini sıfat yaparsak sikişmelik sıfatını bulmuş oluyoruz. seksi kız, sikişmelik kız demektir aslında. ancak türkçesi laf atmak gibiyken ingilizcesi iltifat gibidir. e aynı anlama geldiği halde neden seksi kız laf atmak gibi algılanmıyor.
(bkz: seksi)
(bkz: galatasaray)*
seks aynı zamanda cinsiyet demektir..
güncel Önemli Başlıklar