1. 1.
  star wars içinde,gücün karanlık tarafına (bkz: dark-side) hizmet edenlere verilen ad..Güçlerini ,jedi öğretilerine göre kaçınılması gereken öfke ve nefretten alırlar..
  4 ... panapa
 2. 2.
  (bkz: sith code)
  ... jusenas
 3. 3.
  bunlar aslında birer jedidır sonra zamanla hırsları ve agresiflikleri dolayısıyla bir jedi efendisi olacaklarına kendilerini bir sithin çırağı olarak bulurlar.bu bir gelenektir.her zaman bir efendi bir çırak olmalıdır.sithler yıllarca galaksiyi yönetmek için beklediler ve öne çıkmadılar sessizce ilerlettiler karanlık taraftaki yeteneklerini,bu da onların sabırlı olduklarını gösterir.
  ... monolith
 4. 4.
  (bkz: revenge of the sith)
  ... yildirimbjk
 5. 5.
  gücün karanlık tarafını kullanan;jedilar gibi güce hizmet etmeyip gücü kendileri için kullanan force sensitive/user lar.jedilar dan ayrılan bazı güç kullanıcılarının oluşturdukları bir külttür.zamanla bazı ırkları mutasyona uğratarak kendi ordu ve ırklarını ortaya çıkarmışlardır.jedilarla yaptıkları büyük savaşın ardından kalan tek sith lordu darth bane bir usta bir çırak kuralını getirmiştir.

  (bkz: freedon nadd)
  (bkz: naga sadow)
  (bkz: marka ragnos)
  (bkz: darth sidious)
  (bkz: darth vader)
  (bkz: darth tyranus)
  (bkz: darth maul)
  (bkz: darth bane)
  (bkz: exar kun)
  1 ... disco inferno
 6. 6.
  gücün karanlık tarafını temsil eden, "salt kötü" karakterlerdir. genellikle darth ön adını alırlar. birbirlerini öldürmeleri adetleridir.
  1 ... paradigma
 7. 7.
  jedilardan daha karizmatik zamaninda jedilar tarafindan buyuk bir kismi oldurulmus cogunlukla jedilarin karanlik tarafa gecmesiyle kendini devam etiren topluluk... karanlik tarafa gecen jedilar arasinda en guclusude herkesin tanidigi donek anakindir
  1 ... scurtel
 8. 8.
  anakin skywalker'ın doğumundan binlerce yıl önce, eski cumhuriyet tarafından sürgün edilen dark jedilar galaksinin en ücra köşelerine doğru yolculuğa çıktılar ve sonunda korriban gezegenine ulaştılar. burada yaşayan yerli ırkın adı sith di. kanlarında bir miktar midi-clorianda bulunan bu halkın jediların kanı nesiller boyunca karıştı ve sith kavramı sadece yerli ırkı değil tüm dark side üyelerini tanımlar oldu.
  1 ... jusenas
 9. 9.
  sith bir ideadır. bir imparatorluktur. (bkz: darth traya)
  1 ... qsefthuko
 10. 10.
  haklarında bir sürü internet sitesi vardır.

  özellikle order of sith adlı fan sitesi yarmaktadır, sitenin ana sayfasında save the children kampanya linki vardır.
  ... karin