bu konuda fikrin mi var? buraya entry ekle. üye ol
  1. 1.
    kılıc renklerini kendileri mi beğeniyorlar diye anlamsız sorular sordurtabilen, gücün iyi yönünü temsil edenler..
    1 ... halbarad
  2. 2.
    okunusu ile dilden düsmeyen bir karakter. *
    2 ... lalapunx
  3. 3.
    geniş bir kitlenin dini tutumu.
    (bkz: anne ben jedi oldum)
    3 ... mozambik tavsani
  4. 4.
    saygı duyulası, aşkın varlıklar. evrenin en becerikli, en cesur insanları. hele bunların ustaları vardır ki, onlar da, bu özelliklerin dışında, evrenin en entelektüelleridirler. yanlarında aylarca kalınası yücelerdir.
    2 ... suzergecer
  5. 5.
    gücün aydınlık tarafında olan, "salt iyi" karakterlerdir. bir kısmı da gücün karanlık tarafına kayar. (bkz: anakin skywalker) (bkz: count dookou)
    1 ... paradigma
  6. 6.
    Star warsta kurtlar konseyi gibi oturup " ne olacak baba bu evrenin hali ? " diye kafa yoran ve hepsinde kırmızı hariç tüm renklerde ışın kılıçları bulunabilen ve bu kılıçlarla ışın silahlarını savurabilen yetenekli savaşçılardır.
    2 ... alperenenen
  7. 7.
    may the force be with you şeklinde vedalaşan kişilerdir.
    1 ... heidi
  8. 8.
    (bkz: join me)ymiş, ben aşık olmam, delikanlı ayakları. bi de git ulan, deli etme adamı. erkeksin işte, uzayda, havada, karada aynı. sözlük açısından tanım için jedi yalan olmuş savaşçıdır.*
    1 ... pafküf
  9. 9.
    jedi code(felsefesi)
    there is no emotion; there is peace.
    there is no ignorance; there is knowledge.
    there is no passion; there is serenity.
    there is no death; there is the force.

türkçesi(sırasıyla)

heyecan yok; huzur var.
    cehalet yok; bilgi var.
    tutku yok; dinginlik var.
    kaos yok; ahenk var.
    ölüm yok; güç var.

bu düşüncede olan star wars karakterleri. şimdiler ingiltere'de jedi dini çikartip inananlar bile oldugu soylenmektedir.
    2 ... orn wan kenobi
  10. 10.
    star wars serisinde, gücün iyi tarafını kulanan, kendini dünyevi zeklerden soyutlayan, gücü anlama sezgisine sahip, ışın kılıçlarıyla, sithlere karşı savaşan topluluk...
    3 ... wicca