bu konuda fikrin mi var? buraya entry ekle. üye ol
 1. 1.
  ışın kılıcını görünce "oha o ne lan?!" şeklinde tepki vermemi sağlayan, suratında kırmızı dövme olan karizmatik star wars tiplemesi. zira bu kişinin lightsaber'ı iki parçaya ayrılıp rakibe ayrı ayrı sokabilmektedir. sith'in önde gidenidir.
  6 ... frozen hopes
 2. 2.
  Qui gon-jinn öldürerek nefretimi,kılıç tekniğiyle beğinimi kazanan sith.
  5 ... probus
 3. 3.
  asil adi zebrak tir. silah olarak staff seklinde kırmızı renkli lightsaber kullanir.darth sidious un ilk ciragidir. Qui Gonn u harcamis talihsizlik yuzunden obi wan kenobi tarafindan oldurulmustur. Daha sonra darth sidious u tasvip etmeyen sithler tarafindan diriltmis ve darth vader in geriye kalan jedi lari yakalamak icin gezegen gezegen dolastigi sirada onu oldurmesi icin yollanmistir. ama darth vader tarafindan oldurulup force la bir edilmistir. sen nerden biliyorsun derseniz lucas onayli cizgi romanda gecmektedir bu hikaye.
  3 ... jusenas
 4. 4.
  asıl adı khemir sarin dir.zebrak ırkındandır erkektir aslanlar gibidir.iradonia gezegeninde darth sidious tarafından keşfedilerek çırak alınmıştır.vücudunda sith ırkına ait dövmeler bulunur.exar-kun gibi çift taraflı bir lightsaber ı vardır fakat bu exar-kun unki gibi tek bir kristalden değil;iki lightsaber ın birleştirilmesiyle oluşan bir lightsaber dır dolayısıye obi-wan kılıcı ikiye böldüğünde hala çalışabilmiştir.

  black sun örgütünü çökertmiş,aralarında qui-gon jinn in de bulunduğu birçok jedi ı katletmiştir.obi-wan kenobi tarafından naboo gezegeninde öldürülmüştür.

  bir çizgiromanda darth vader la duel yapmış ve kaybetmiştir fakat hikaye official değildir yani geçersizdir.
  3 ... disco inferno
 5. 5.
  --spoiler--
  fear is my ally
  --spoiler--
  2 ... zero95
 6. 6.
  --spoiler--
  Neredeyse hiç konuşmayan Sith. padawan obi wan tarafından işi bitirilmiştir.
  --spoiler--
  2 ... paradigma
 7. 7.
  expanded universe diyor ki; kendisi ölmemiş, belden aşağısı mekanik olarak geri dönmüştür. hatta gitmiş darth vader ve ikinci kez obi wan'la dövüşmüştür. ha bunların ikisi de ışın kılıcını bunun eline verdiler* yine orası ayrı...
  1 ... endustriyel siyah
 8. 8.
  infinities öykülerinden birinde belden aşağısına demir monte edilmiş haliyle dönerek obi-wan dan bir kez daha dayak yemiştir; bir diğer öyküde de darth vader ile kapışmış, yine yenilmiştir.

  not:infinities olmamış, fakat alternatif öykülerden oluşur, star wars evrenindeki olayların farklı açıdan yorumlanmalarıdır, official değillerdir.
  1 ... disco inferno
 9. 9.
  6 filmlik starwars serisi boyunca filmlerde gördüğümüz en karizma lightsabera sahip karakter.
  2 ... stormbringer
 10. 10.
  (bkz: neredesin ay yüzlüm)

  --spoiler--
  hacı ilk dövüşünde ölecektin, o kadar makyaj niye?
  --spoiler--
  7 ... paradigma