1. 1.
    thx 1138, star wars filmlerinin yaratıcısı bilimkurgu filmlerin babası, indiana jones un yapımcısı mükemmel yönetmen. Steven spielberg ve francis ford coppola gibi yönetmenlerin kankasıdır. Aynı zamanda akademinin büyük düşmanıdır kendileri. Skywalker ranch, lucasfilm gibi şirketlerin kurucusudur.
    1 ... probus
  2. 2.
    sanırım star wars gibi bir saçmalığın beceren homo sapiens
    -11 ... tfcvbg
  3. 3.
    resmen insanları aptal yerine koyan star wars gibi bir saçmalığı yapmış ve bunla ilgili birden çok film çekmiş canlılık vasfı gösteren kompleks element yığını. neymiş efendim galaksiler savaşı, estetik, tasarım ve fonksiyonellikten zerre kadar nasibini almamış araçlar ve yapılar, anlamsız bir savaş hikayesi, çizgi filmlerde bile aşırıya kaçacak garip yaratık tipleri, teknoloji! ama ne teknoloji tekerleksiz, uçan bir kağnı onu da çeken dev bir sümüklü böcek, leylek bacaklı yürüyen tank vayyyy, hele bir de ışın kılıcı diye bir şey var ki yüüürü be aanaammm kim tutar seni, silah 1800lülerin başında üretildi tak tak vurdum öldüm sen, hey yavrum galaksin de benim ruslar da... tunç kaplı cilalı tenekeden yapılmış beli ki içine de minyon bir herifi soktukları robot...yazık o kadar paraya bir de bizim zavallı dünyayı kurtaran adam filmine bok atıyorlar. yazık bir de bu filme hayran olanlar var. ne diyeyim zaman reklam ve pazarlama zamanı reklamı yapılırsa 80lik neneyi bile kızoğlan kız diye telli duvaklı evlendirebilirsinizi.
    2 -13 ... tfcvbg
  4. 4.
    Bok atmalarının sebebi insanların emek harcayarak yaptığı sahneleri hiçbir şekilde sormadan bizim türk abilerin çalmalarıdır.Zaten taklitler asıllarını yaşatır.Ayrıca george lucas ın düşmanı olduğu akademi bile star wars a new hope da 5 oscar ödülü vererek ne kadar zeki olduğunu kanıtlamıştır.
    (bkz: sezarın hakkı sezara tanrının hakkı tanrıya)
    -1 ... the godfather
  5. 5.
    indiana jones 4'ün 2008 yazında vizyona gireceğinin müjdesini veren büyük prodüktör ve yönetmen.
    -1 ... kenjin
  6. 6.
    (bkz: henry lucas)
    ... orloff
  7. 7.
    marksist estetik üzerinde pek kafa yormuş adamdır.
    -1 ... calderon de la barca
  8. 8.
    dünyaca ünlü yıldız savaşları filminin yönetmenidir.
    1 ... zekirdekci_
  9. 9.
    bilim kurgunun b'si bile yokken dokuz star wars filmi yazmis dahi.

star wars sacma olabilir, bilim kurgu zaten, adi üstünde, kurgu. Gercek olmasina da gerek yok, fizik kurallarina uymasina da. Fizikten biraz anlayan biri her star wars filminde 50 tane sacmalik bulabilir ama 1971'de yapilan THX 1138'i izleyip de "sacma lan bu" bahanesiyle begenmemek olmaz.

ayrica star wars'u da dokuz film halinde 70'lerin basinda yazmistir.
    -1 ... aftermath
  10. 10.
    star wars diye bir efsaneyi yaratan adamdır.
    2 ... orn wan kenobi