1. 1.
  vücut tarafından oluşturulan ve gıdalarda bulunmayan bir sinir taşıyıcısıdır. Bununla beraber, bazı kaynaklarda serotonin üretimini destekleyen bazı besin öğelerinin olduğu belirtilmiştir. Vücut serotonini kendisi üretir. Bu besin öğeleri omega-3 yağ asidi, triptofan, magnezyum ve çinkodur.

  Bir sinir taşıyıcısı sinir hücreleri tarafından iletişim amacıyla kullanılan bir bileşendir. Bu da demek oluyor ki serotonini sinirler bir kanal gibi kullanarak birbirleriyle konuşur veya sinyaller gönderirler. Bazı sinirler serotonini kullanırlar, bazı sinirler ise daha değişik sinir taşıyıcılarını kullanabilirler.
  8 ... fdngnr
 2. 2.
  (bkz: nörotransmitter)
  2 ... zibende
 3. 3.
  duyguları, iştahı etkileyen, ağrı kesici olmak, ısı kontrolünü sağlamak gibi özellikleri olan bir sinir ileti kimyasalıdır
  4 ... wert
 4. 4.
  beyin kimyasında bulunan bir madde.

  hormon olarak adlandırılıyor ama tam olarak hormon degil. huzur ve uyku gibi rahat hissettiren duygular icin gerekir. azlıgı kıskanclık, takıntı ve ruhsal rahatsızlıklara sebep verir. bu durumda psikiyatristler dısardan takviye yaparlar, kimyasallarla. dogal olarak cevizde, muzda ve bitter cikolatada vardır.

  depresyona girmemek icin; ceviz, muz ve bitter cikolatdan olusan maddeleri ilgili kisilere tavsiye edelim. uzulmeyelim, yiyelim, yedirelim.

  ayrıca daha iyisini isteyenler icin buyrun;

  (bkz: oksitosin)
  15 ... kabaktadi
 5. 5.
  olmayınca migrene davetiye çıkaran nörötransmitter.
  2 ... pborn
 6. 6.
  vücudun salgıladığı mutluluk hormonu. eksikliğinde depresyon başgösterir. muz ve cevizde bol miktarda bulunur.
  2 -1 ... maranda
 7. 7.
  triptofandan sentezlenen norotransmitterdir. yedi tip reseptoru olup, bunlardan ikinci tipi oto reseptordur.
  ... kadavra
 8. 8.
  migren hastalıgı ile ilişkilidir.
  1 ... kadavra
 9. 9.
  (bkz: serratonyn)

  tikilerin mutluluk hormonu bu
  ... karamsar kelimeler
 10. 10.
  (bkz: seratonik)
  ... scarface