bugün

önemli bir vücut kimyasalıdır. bağlandığı reseptörler öğrenme, dürtü, uyku döngüsü, ruh hali, cinsellik gibi hayati işlevleri düzenler. etkisi çoğunlukla inhibitördür. ayrıca oldukça eski bir organik kimyasal olup pek çok ilkel canlıda da mevcuttur.
uykusuzluk cay kahve sigara bagimliligi ve enerji icecekleri gibi seylerin hic iyi gelmedigi bir hormon zaten bende de sanirim.hic yok.

bir bilim adami kesinlikle once beni evire cevire dovup agzimi yuzumu dokup elime vermeli sonra senin derdin ne diye arastirma yapmali.

benim isim agir bir is ama isimi severek yaparim zevk alirim o sira elemanlar isi birakti yanimda sadece 17 yasinda bir veletle ise devam ediyorum. yine geceden uc saat uyuyup ise gittim ama icimde bir huzursuzluk bir keyifsizlik bir yandan giden elemanlarin da isini yapiyorum indir kaldir tasi bir yandan kendi isimi yapiyorum yerleri bile paspasliyorum ama gormeniz lazim 4 adamin isini yapiyorum. iyi de geliyor terapi gibi kendime ayiracak vakit olmayinca kendimi dinlemiyor unutuyorum her seyi. is yogun olunca arka arkaya cay kahve sigara ictim gun boyu hizli hizli ictigim icin de biraz da ust uste oldu. neyse iste ama ara ara bende bir duramamazlik bir olmamislik bir keyifsizlik takmamaya calisiyorum gun bitmiyor arkadas zaman durdu molaya ciktim olacak gibi degil terasta bekle bekle 5 duble cay ictim mola bitmedi hizimi alamadim 3 kat merdiveni kosarak 5 ya da 6 kez in cik yaptim iyi gelir diye gelmedi.
is yeri buyuk iscilerle aramda panel var adamlar dusunup yapmis kimse kimseye bulasmasin diye benim oraya onlarin bu tarafa gecmesi mumkun degil ayri binalardayiz girisler cok farkli.
neyse isciler gelmeye basladi her zaman oldugu gibi elemani servise yolladim ben de tekrar kahve iciyorum iscileri de severim hic sorun yasamam iclerinden birisi surekli gozume batiyordu 450 kisinin icinden sadece birisi servis sirasinda surekli soyleniyor hep dikkatimi cekiyor cogu kez goz goze geliyoruz kendisi kacirmadikca ben gozumu asla gozunden ayirmam yine bu soylendi dudak okumaya calistim anlamadim kufur mu ediyor artik ama var bir izdirabi bilmiyorum. elemana telefon ettim panelin arkasinda servis yapiyor derdi neymis diye sor dedim. neymis efendim yemek begenmiyormus azmis ya da kendisine gore degilmis yaninda su verilmemis bunu koyulmamis el hareketi yapiyor goruyorum ama bununla goz goze geldik aramizda koskoca bir panel parcalayip iceri giresim geldi denedim olmadi bu geri kacti. kostum diger tarafa gelecegim yeri tahmin etti ama o tarafa bakti paravanla tavanin arasindan atlayacagim hamle yaptim ama olmadi. tekrar panelin onune geldim vuruyorum vuruyorum yok arkadas gozum dondu oldurecegim adami adam da iri bir sey tam bana gore ya o beni ya ben onu oldurecem baska yolu yok aklimda tek bu dusunce kosarak terasa ciktim bahceye atlayacagim baktim yok arkadas mumkun degil atlasam bile kesin bir yerim kirilacak kirildigiyla kalirim kimse beni oradan cikaramaz. cildiriyorum ama ustumu falan cikardim ter icinde kaldim asagi indim paneli parcalayacagim baska yolu yok. isime laf edenin ses tellerini sokerim.
zaten bana haftalik menu gelir ona ben karar vermem menu neyse odur ekleme cikarma yapamam nasil yaziyorsa ne kadar onu yaparim isimi yaparim en iyi sekilde kimse de daha once farkli yerlerde otelde bile calisiyorken isime karismamis bana is ogretmemistir. 280 kisinin arasindan secilip sektorde yasi kucuk olup en taninan kisiyim. neyse kendime isim konusunda cok guvenirim. neyse ben panele yoneldim bu herifi oldurecegim derken mola bitti adami arkadaslar alip goturdu ulan ben bunu dovemedim ya yerdeki izgaralari kaldirdigim demir levyeyi elime aldim kudurdum ama her tarafi vura vura vura kirdim onume ne gelirse ama her seyi indirdim artik yoruldum belim agridi elim su topladi onlar da patladi da biraktim ama nasil bir yorulma.ortalama mola bitisle beraber 20 dk surdu yani 20 dk. 20 dk bir sinir krizi.
kendime geldigimde yanimdaki eleman dolapla duvar arasina girmis sikismis bana bakiyordu yanina dogru yurudum amacim oradan cikarmakti onu ulan cocuk korktu elleriyle kafasini tutup egildi elinde telefon sanirim birilerini aramis alo alo diyor birisi. ulan cocugu cekiyorum gelmiyor o an icimde bir seyler paramparca oldu. sonra sakinlestim elemani eve yolladim.fazla mesai yapip butun her yeri topladim temizledim yarinki hazirliklari da eleman yorulmasin diye yapip saat 2 de isten eve geldim dus alip zibardim. sonra ben ise gittim.sabah erkenden kapida o hetifi bekliyorum gelmedi ogle servisine ciktim gelmedi aksam yok gittim.seflerine sordum adini da bilmiyorum tarif ettim ulan adami isten cikarmislar.
ondan sonraki gunler hep karsima cikar mi diye bekledim.trafikte is cikisinda kiyida kosede her yeri aradim yok arkadas o oyle icimde kaldi.
sonra yanima yeni elemanlar geldi o korkan velet simdi 20 yasinda sorumlu yaptim serefsizi cok mutlu.

ozet falan yok basin eksiyi gecin.linc edin.
Alkolde fazlasiyla olabilecek hormon tabi gercekten varsa .
bu aralar elinde fazla olan varsa damardan alabilirim.
insanlığın üzerinde daha fazla kafa yorması gereken hormon. saykedelik drugların müdahale etmeyi sevdiği bir şey aynı zamanda.

evrenin sırrı bunun altında yatıyor da henüz haberimiz yok.
Tahlile ölçülememiş hipotezlerle acıklanan hormon varlığı kesin değıldır.ama psikiyatride kesin varmış şeklinde bizlere yansıtılır.bana sorarsanız yoktur neden mi mutluluk mutsuzluk bir duygu bicımıdır.ruhun mahiyeti maddelerle acıklanamaz yalandır yoktur öle bir hormon.
Mutluluk hormonu olarak bilinen hormon. Aslında tam olarak hormon da değil de, uzatmayacağım.
Ve vücutta %90'ı ince bağırsaklardaki enterokromaffin hücrelerden sentezlenir.
Bu da sindirim sisteminin iyi çalışmamasıyla depresyon arasındaki korelasyona bir açıklama olabilir zannımca.
kendisi bizim biricik kaygı ve depresyon hormonumuzdur. mutluluk hormonu dopamindir.

antidepresanların bir türü olan SSRi ilaçlar (bkz: selective serotonin reuptake inhibitor) serotoninin emilimini azaltıp bize daha fazla serotonin kalmasını sağlar. antidepresan kullananlarda cinsel istekte azalma, orgazmda güçlük gibi yan etkilerin sebebi bu olabiliyor. yani serotonin miktarı fazlalığı, cinsel istekte azalmaya sebep olabiliyor.
... salgılar yan cebim, ekmek arası domates ve ketamin diye devam eden da poet'in organistza adlı şarkısındaki sözcük.
Bende yok sanırsam. Ara sıra ugrasa hiçte fena olmaz aslında.
vücuttaki serotoninin %95'ini bağırsaktaki bakteriler üretir. dopaminin de %50'si burada üretilmekte. yani sizin mutlu olup olmamanız, depresif durumlar, takıntı, kaygı bozuklukları gibi psikolojik tüm sıkıntıların sebebi bağırsaktaki sorunlardan dolayıdır.

hatta otizmin sebebi bile bağırsaktaki sorunlardır. yani bağırsağını tamamen temizleyip faydalı bakterilerle (probiyotik) ile doldurulduğunda. otizm bile bitiyor.

insanlar şeker ve tatlı yediğinde mutlu olduğunu hisseder ama aslında bu durum geçici beyinsel bir mutluluktur gerçek ise hüsrandır. çünkü bağırsağın en büyük düşmanı şeker ürünleridir. uzun vadede mutsuzluğunuza sebebiyet verir. 2. en büyük düşman ise antibiyotik ve depresanlardır. bunlar sizin mutluluğunuzu tamamen imkansızlaştırır, düzenli kullanırsanız.

o yüzden serotonin hormonunun salgılanması için baklagiller, patates, soğan, muz, lahana, sarımsak,kefir, yoğurt gibi ürünleri kullanmak gerekir. tabi yeterli su tüketimi ve spor hepsinden daha önemlidir.

bunları yapıpta insanın mutsuz olması veya hastalığa yakalanması baya imkansıza yakındır.

''serotonine giden yollar, bağırsaktan geçer.''
Aşırı derece salgıladığım hormon türü.
bazen vucuduma damardan enjekte etmek istedigim hormondur ama ne mumkun. hep maximum seviyede dursa hatta maximum seviyeyi asip overdose olsa ne guzel olurdu. boyle alt limitlerde dolasinca hic iyi olmuyo yani.
kişinin olumlu yahut depresif bir ruh haline sahip olmasının ,biraz da metabolizmayla alakalı olduğunu gösteren hormon.
kimi insanda bol salgılanmaya müsaitken kimi insanda olmuyor.
Serotonin ve neşe birbiriyle uyumlu iki çift gibidir. Serotonin, mutluluk hormonunun özünü oluşturur. Aynı zamanda düzenli uyku, enerji, mutlu ruh hali ve iştah için de gereklidir. Serotonin eksikliği; depresif, huzursuz ve sinirli bir ruh hali oluşturur. Serotonin beslenme yoluyla etkilenen tek nörotransmitterdir (Nöron hücreleri arasında iletişimi sağlayan maddelerdir). Serotonin, beyin hücrelerinde bulunan triptofan adıyla bilinen protein sayesinde artar. Triptofan özellikle muz, çikolata, yulaf ve peynirde bol miktarda bulunur.
çikolata aldırtmak için uydurulan hormondur. inanmayınız, evet.
Mutluluk hormonudur. Çikolata, vücudu SEROTONiN salgılamaya teşvik eder.

En sevdiğim çikileta çeşitlerinden birini sözlüğe hediye ediyorum, yiyin mutlu olun zıpzıp yazarlar.
görsel
MDMA kullanıldığında (ekstazi) beyinden tamamen salınımı yapılan nörotransmiterdir. Kişide yoğun empati ve mutluluk ve öfori oluşur. Bununla beraber kısa süreli bi düşüşü olabilir.
Prozac'ın kesinlikle arttırmadığı hormon. Gerçek mutluluk hormonu Serotonindir ayrıca, beyninizde serotonin eksikliği varsa yandınız, ömrünüz berbat geçer...
Bu aralar yokluğunu çektiğim hormon. Mutluluk hormonu.
cağnım ilacım cymbalta'nın içerisinde bolca bulunan madde.
yeterli mi? hayır.
kör kütük sarhoş olduğum akşamların gecesi sızar halde yatarken birden yerimden fırlayıp deli gibi portakal yememin sebebi demek ki bu yüzdenmiş. olabilir mi olabilir.
portakalın etken madde olabildiği söylenmiş mutluluk nörotransmitteri. lakin portakalın sulu ve tatlı olması gerek, yoksa mutsuz olursunuz.
görsel
yapılan son araştırmalara göre belirli bir miktardan daha fazla üretildiği durumlarda vücutta kemik yıkım mekanizmasını tetiklediği tespit edilmiş olan hormondur. mutluluğun bile fazlası zararlı efendim.