bugün

entry'ler (313)

islamiyetin en zararlı din olduğu gerçeği

Müslümanlığın ne demek olduğundan bi haber cahil insan söylemi... Oysa ki Allah yüce kitabında şöyle buyurmuştur :

MAiDE 32.
işte bu yüzdendir ki israiloğullarına şöyle yazmıştık: Kim, bir cana veya yeryüzünde bozgunculuk çıkarmaya karşılık olmaksızın (haksız yere) bir cana kıyarsa bütün insanları öldürmüş gibi olur. Her kim bir canı kurtarırsa bütün insanları kurtarmış gibi olur. Peygamberlerimiz onlara apaçık deliller getirdiler; ama bundan sonra da onlardan çoğu yine yeryüzünde aşırı gitmektedirler.

mühendislik tamamlama programı

bu yasa bence gerçek hedef kitleye ulaşmaktan çok uzakta bu nedenle de gereksiz bir o kadar da abartılmış bir yasadır. şimdi efendim bu yasanın çıkmasındaki en büyük etken 28 şubat dönemi ıdır bıdır denilerek bir takım insanların mühendislik eğitimini almalarının engellenmesiymiş ve bu insanlar mühendislik tamamlama ile mühendis olacaklarmış. hepsine eyvallah desek bile birisi bana şunu açıklasın lütfen şuan teknik eğitim fakültesinde okuyor olup bu programdan yararlanacak olanlar veya o çok tartışılan katsayı uygulamasının kaldırılmasından sonra o fakültelere girip teknik öğretmen ünvanı için okuyan insanların nasıl bir hakkı oluyor ? ortada bir katsayı adaletsizliği var mı ? yok ! isteyen istediği bölüme gidebiliyor mu ? evet ! o halde neden tüm mezunlar hatta mezun olacaklar bundan yararlanıyor ? ben hiçbir zaman bunların zekası şöyledir böyledir demem... o da kendi mesleğini yapsın. adı üstünde öğretmen gitsin öğretmenlik yapsın. ha devlet kadro vermiyor bunun için hakkımı arayacam diyorsan sonuna kadar haklısın kardeşim ara hakkını ancak öğretmenken gelip de hakkın olmadığı halde başkasının mesleğini yapma...

bir de bazı arkadaşlar mühendislere öğretmenlik hakkı verildi bize de mühendislik hakkı verilsin diye veryansın etmekteler. Evet zamanında çok büyük bir hata yapıldı ve ziraat mühendislerinden vs niteliksiz öğretmenler yetişti. çünkü onun mesleği öğretmenlik değildi mühendislikti. Büyük bir yanlış yapıldı ve sancıları hala sürmekte. ancak şunu da unutmamak gerekir ki yanlış yanlışla kapatılmaz. o zaman yapılan uygulama ne kadar yanlışsa şimdi uygulanması planlanan yasa da yukarda belirttiğim sınırlar dışında * o derece yanlıştır.

14 temmuz 2011 silvan çatışması

hala bu pkklı orospu çocuklarını desteyleyenlerin olduğunu ve utanmadan sıkılmadan savunabildiklerini gösteren, şerefsizce, kendilerine yakışır bir şekilde kalleşce, namuzsuzca yapılmış saldırı.

nokia dokunmatik vs samsung dokunmatik

samsungun dokunmatik ekranı insan teninde bulunan elektrik ile çalışır başka bir cisim ile çalıştıramazsınız. nokia ise dokunmatikten ziyade basmatiktir. *

rapidshare in kendi sonunu hazırlaması

zamanında rapidshare'i ücretsiz kullananlara kedili köpekli uygulamalar yaptırmış, aklına estiğinde indirmelerine izin verip diğer zamanlarda kapatmış sitenin en azından türkiye ayağının yavaş yavaş popülerliğini kaybetmesidir ki açık kanıtı upload sitelerini en çok kullanan adult forumlarda * artık rapid linkine rastlamak bir hayli zordur. isminden dolayı olsa gerek hotfile'da bi yükseliş var. *
(bkz: çok iyi de oldu çok güzel iyi oldu tamam mı)

durduk yere sözlükten düşmek

(bkz: arkadaşlar düzeldi) *

meb in serbest kıyafet açılımını onaylaması

maddi durumu iyi olmayan öğrenciler için kötü olacak durum. tek tip kıyafet olduğunda çocuklar arasındaki en büyük fark olsa olsa kumaş farkı oluyordu ki o da çok etkin bir rol üstlenmiyordu birbirine özenmek için . şimdi ise bir tarafta ben 10 kıyafeti, saati ile donanmış çocuk diğer tarafta normal kıyafet giyen çocuk olacak. durumu iyi olan her gün kıyafet değiştirirken, diğerinin böyle bir imkanı olmadığı için ister istemez sıkılacak kendini kötü hissedecektir. kıyafetle uğraşacağımıza önce eğitim seviyemizi geliştirmek için uğraşsak daha faydalı olacaktır...

facebook

zaman öldürmekten başka bir boka yaramayan zamazingo. arkadaşları bulmak, onlarla irtibata geçmek yalandır efendim. sadece ilk başlarda mesajlaşılır sonrasında en fazla resimler altına yorum yazılır ki bunlar da çoğunlukla birbirini çekemediğini gösteren kıskançlık yazılarıdır. son zamanlarda iyice video paylaşım sitesine dönmüş durumda. işin en kötü tarafı ise tüm bunları bilmemize ve sövmemize karşın facebook karşısında mal mal oturup her iki dakikada bir yenileme tuşuna basmamız, vaktimizi acımasızca öldürmemiz...

hush hush

ing.şhhhh

her gün bir kelime

kendini geliştirmek isteyenler için biçilmiş kaftan. site içinde bulunan kelime testi ile kendinizi test edebilir ve bu esnada kelime dağırcığınızı genişletirsiniz.

ilkokulda monami boya sahibi olmak

bildiğin zenginlik göstergesidir. siz pazardan aldığınız kuru kalemleri çakı ile açmaya çalışırken, o arkadaş yenilesi güzellikte olan boyaları ile çoktan resmini tamamlamıştır bile. bir de bunların orta okulda pringles yiyen versiyonları vardır.

have to

zorunlu olarak yapılması gereken işi anlatmak icin kullanılır. must ile aralarındaki en büyük fark must bir kurala bağlı olmadan yapılması gereken durumlar için iken, have to belirli bir kural çerçevesinde yapılması gereken durumları belirler.

present perfect tense

deneyimlerden bahsedilirken bu zaman kalibi kullanılır. olayın gerçekleştiği zaman tam belli değildir ve ayrıntıya yer yoktur. Diyalogda ayrıntıya girildiği an konuşmanın akışı pasta kayar.

A: Have you ever been to izmir ?

B: Yes, I have.

B : Where did you go there ? *
A : I went to karşıyaka.

look forward to

türkçedeki dört gözle bekliyorumun karşılığıdır.

ı look forward to reply my mail.

soap opera

bu kelimenin kökü diziler yayınlanırken televizyonda yayınlanan reklamlardan gelmektedir. aslında ince bi nüans da var burda, bizdeki suya süt katmışlar gibi *. televizyonda o kadar çok sabun reklamı yapılıyormuş ki diziler ancak bu reklamların arasında izleniriyormuş. bu nedenden dolayı da soap opera yani sabun reklamı arası dizi gibi birşey uydurmuşlar kelime de böyle kalmış.

avatar

görsel şölen. görüntü o kadar gerçektir ki o na'vi ırkının gerçekten var olabileceği kanısına kapılabilirsiniz. herkesin söylediği gibi bazı klişeler vardır ama bunlar filmin yanında o kadar küçük kalıyor ki insanın gözü görmüyor. tekrar tekrar izlenilesi film. ayrıca esas oğlanımız toruc'u yakaladıktan sonra bir sahne vardır ki insana kurtlar vadisindeki bir anı hatırlatır yarar yerlere yatırır...

toruc macto !!! sende varya nah bu kadar ...

(bkz: senin ağanda varya nah bu kadar)

i d rather

ing. tercih ederim anlamına gelen kalıp. iki durum arasından birisini tercih etmek, seçmek için kullanılır.

masaj yaparak penis büyütme

(bkz: işleyen demir ışıldar) *

türkiye nin libya ya vizeyi kaldırması

her yıl milyonlarca türk libyaya giderken ne zorluklar çekiyordu çok iyi oldu mantığından sıyrılıp, her yıl orayla iş yapan binlerce iş adamımız için, oraya giden mühendislerimiz için ekstra kolaylık oldu diye düşünülmesi gereken, bir amerika, bir ingiltere kadar tatmin edici olmasa da sevindirici olay.

uçaktaki en güzel hostesi tuvalette hoplatmak

(bkz: geçen gün yine sevişiyorum) *