1. 1.
  methamphetamine'nin halk arasindaki adi. ice diyenler de vardir. kel alaka olarak (bkz: crystal method)
  6 ... cemcuk
 2. 2.
  (metamfetamin)
  dünyanın en tehlikeli uyuşturucusudur. yapımı kolay olduğundan çok ucuz ve kolay bulunan meth diğer uyuşturuculara oranla çok daha etkilidir. kişi sadece bir kez kullansa bile bağımlılığa neden olur. kullanılması sonucunda insanın inanılmaz haz almasını, günlerce uykuya ihtiyacının kalmamasını, çok enerjik olmasını sağlar. insana haz veren eylemler sonucu beyinde salgılanan hormon miktarının 6 katı daha fazlasının salgılanmasına neden olur. bu da deyim yerinde kişinin "uçması" demektir.
  ilk defa japonya da üretilmiş ve ikinci dünya savaşı sırasında askerlerin daha enerjik ve "cesaretli" olmalarını sağlamak için kullanılmıştır.
  bu uyuşturucunun tayland daki hikayesi ise ilginç. bu ülkede meth özellikle çalışanlar tarafından kullanılıyor. meth i verdiği enerji nedeniyle kullandığını söyleyen taylandlı bağımlılar böylece daha çok çalışıp daha çok para kazanabiliyorlar.
  uyuşturucu çeteleri tarafından ticareti en çok yapılan uyuşturucu olan meth çok az kimya bilgisi olan biri tarafından tamamen yasal olan maddeler kullanılarak evde kolayca yapılabiliyor. bir dönem bazı ağrı kesicilerin içindeki maddelerin ayrıştırılarak meth üretildiğini fark eden amerika bu ağrı kesicilerin üretimini durdurarak meth üretimini %30 düşürmeyi başarmıştı. ama bu sefer meksika dan getirilmeye başlanmıştı. şu anda ise meth in dünyaya tamamen yayıldığı tahmin ediliyor.
  meth in insan üzerindeki etkileri ise ömür boyu devam ediyor. bağımlılar zamanla tanınmaz hale geliyorlar. "meth ağzı" denilen çürükler yüzünden dişleri dökülüyor. zayıf düşüyorlar ve sonları çoğunlukla ölüm oluyor.
  11 ... temmuz sogugu
 3. 3.
  birisi kafanıza silah dayayıp "tüm uyuşturucuları kullanmak zorundasın, aralarından sadece birini kullanmamana izin veriyorum" dese, düşünmeden seçmeniz gereken tek uyuşturucudur.
  kokain ve eroin'den 3,5 kat daha kuvvetlidir. insanı yaşayan bir ölüye dönüştürür, dişlerini döker, kemik yapısını, çene hatlarını bozar, salya akışını durdurur. deriniz sarkar, yer yer dökülmeye başlar, bağımlılığı hayal sınırlarının bile ötesidir. felaket bir yoksunluğu vardır, kokainin etkisi maksimum 1.5 saatte geçerken meth'inki 12 saat sürer.
  derinizin altında hareketli böcekler hissettiğiniz için kazıyarak açık yaralar açarsınız.
  bütün uyuşturucular meth'in yanın oldukça masum kalır.. hala inanmıyorsanız buyrun, ve uyuşturucu kullanan biriyseniz bile, allah aşkına bundan uzak durun.
  crystal meth
  12 ... double cross
 4. 4.
  tüm dünyada en hızlı kullanımı yaygınlaşan uyarıcısıdır.* yukarıdaki entryde de bahsedildiği üzere kolay yapımı sayesinde gittikçe yaygınlaşmaktadır. verdiği zararlara örnek olarak:
  crystal meth
  kullanmayınız, kullandırmayınız.
  5 ... cemmm
 5. 5.
  basit bir şekilde sudafed kullanilarak yapılabilen uyuşturucu. yapımın son aşamasındaki tepkime çok tehlikeli olup patlama riski maksimumdur.
  ayrıca amerikada en cok tuketilen uyuşturucu türüdür.

  Editition: kimya dersinden aldığım hocanın başta bilmeyip kabul ettiği fakat öğrendiğinde hemen değiştirdiği projemin konusu.
  (bkz: metamfetamin)
  6 -1 ... cap ou pas cap
 6. 6.
  berbattır. rezildir. kesinlikle mutlu etmez. öldürmeden süründürür. en kötü alışkanlıktır. bırakması eroin kadar zordur.
  3 -1 ... klauss
 7. 7.
  bırakması eroin kadar zor değil, eroinden kesinlikle daha zordur. kesinlikle ve kesinlikle uzak durun. öyle bi kereden bi şi olmaz falan diye sakın düşünmeyin. çünkü bir kerede bağımlı hale geliyorsunuz. yani tam tersine olan her şey o bi kereden oluyor! sakınnn, sakınnn!!!
  bunları paylaştığım için umarım kızmazsınız. bunları sadece başınıza neler gelebileceğini anlamanız için paylaşıyorum.
  dişler: crystal meth
  yüzler: crystal meth
  crystal meth
  crystal meth
  5 ... no soporto el rap
 8. 8.
  biraz daha insancıl olanı için (bkz: lsd)
  daha bulunuru için (bkz: eroin)
  risk sevenler için (bkz: kokain)

  en güzeli için (bkz: esrar) *
  3 -4 ... herseycokguzelolacak
 9. 9.
  (bkz: breaking bad)
  7 ... pulp fiction
 10. 10.
  hakkında bir belgesel:

  http://topdocumentaryfilms.com/drugs-inc-meth/

  gerçi yukarıda söyleniş ama hadi ben de söyleyeyim: n'olur kullanmayın.
  3 ... arbutus unedo