1. 1.
  efsanevi babil kraliçesi. güvercinler tarafından beslenip büyütüldüğü rivayet edilir. çobanlar bunu farkedince bu kız çocuğuna semiramis yani "güvercinlerden gelen" anlamına gelen ismi koymuşlardır.
  6 ... cikarinbeniburdan
 2. 2.
  başlığı görünce kaçınılmaz bi şekilde akla geldiği için bunu bir borç bilerek: (bkz: semiramis pekkan)
  3 ... cikarinbeniburdan
 3. 3.
  istanbul kuruçeşmede yer alan,üzerinde sabaha kadar zıplanılabilen,sanırım swissotel'in teknelerinden sonra istanbul'un en iyisi tekne..organizasyonlar için birebir.ses bilgisayar ve küçük bir mixer ile kontrol ediyor.ses sistemi reina'nın sesini bastıracak kadar kuvvetli..ama "benim partim güzel olsun" diyenler için dışarıdan ışık sistemi getirtilmesi önerilir çünkü teknenin ışık sistemi* disco ortamını yaratmak için yetersiz.ayrıca yemek seçenekleri ve barı da gayet şık.

  http://www.semiramis1.com
  ... jam
 4. 4.
  hababam sınıfı askerde filminde, şafak sezere mehmet ali erbilin seslenme şekli.
  2 ... zero95
 5. 5.
  basit bir urartu prensesi iken babası tarafından asur kralına verilir. Gençliğinin ve güzelliğinin tüm gücünü kullanarak kocasını etkiler. Zamanla bu etki olağanüstü boyutlara ulaşır ve eşini yönlendirmeye başlar. Yaşadığı şehir olan babil, onun sayesinde asma bahçelere kavuşmuştur. kocasının Ölümünün ardından ülkeyi uzun yıllar başarıyla yönetir ve katıldığı savaşlarda da değişik stratejiler kullanır. Ölümünden bir süre önce yerini pek de anlaşamadığı oğluna bırakır.
  2 ... goksunv
 6. 6.
  kaliteli bayan şarkıcı,sesi muhteşem,dinlenesi şarkıcı
  ... selsuyuna
 7. 7.
  ajda pekkan'ın kardeşi olan semiramis pekkan haricinde bir de bebek sahilinde demirlemiş olan bir yatın adıdır aynı zamanda.
  ... leggare
 8. 8.
  kral ninos'un karısı, akıllı ve güzel babil kraliçesidir.
  1 ... annabell lee
 9. 9.
  (bkz: Sammuramat)
  (bkz: Şamiram)
  (bkz: Şamram)
  ... dalton ana
 10. 10.
  nabukad 2. nezzar'ın karısı. şah cihan'ın mumtaz mahal'i sevdiğinden daha çok sevilmiş olsa gerek. yoksa neden koca babili asma bahçeleri ile süslesin.
  2 ... gnchkkc