bugün

Yıllardır her filminde, her tv programında ortaya koydugu karakter-konuşma tarzı degişmeyen,popularitesini büyük ölçüde kaybetmiş,artık insana bıkkınlık veren şahıs.
insanları salak yerine koyup şebeklik yaparak güldüreceğini sanan yeni dünyanın eski maymunu.
kendi cehaletiyle bizide yakan adamdır...
küçücük küçücük çocuklar bu adamın sırf bazıları gülsün diye yaptığı salak salak hareketleri taklit ederler...
ama maalesef suç bizlerde...
onların önüne örnek olarak düzgün adamlar koymak yerine böyle adamları saatlerce televizyonda tutayoruz ve bunuda meşru bir şey sanıyoruz,böylelerine gülüyoruz onları sevmesek bile sever gibi yapıyoruz ve bu onlara cesaret verdikçe dahada fazlasını yapmaya başlıyorlar,hiç çekinmiyorlar...
Kimse kusura bakmasın ama neden bu denli cahil olabiliyoruz sorusunun cevabıdır bu adam,acı ama gerçek...
ayrıca ne kadar para kazandığıysa kendini bağlar,olan yine bizlere olur işte böyle...
Bizde bir yanlışlık olduğu adamın yaptığı saçmalıkları ve yer yer terbiyesizlikleri kınamak yerine aldığı parayı,evlendiği kadınlar gibi abes konuları konuları konuşmamızla sabittir...
ne mehmet ali erbil,ne banu alkan ne seyfi dursunoğlu ne de bir başkası,hiç birinin bize yararı yok üstelik zararı var,fakat bunları anlayıp bir şeyler yapmaya çalışma yetisi olanda yok...

ne yalan söyleyeyim,bazen memleketim için çok üzülüyorum.Acaba seviyeli insanlar izlemek,gençliğimizi böyle insanlarla yetiştirmek ve böylece belli bir kültür seviyesine eriştirmek bizimde hakkımız değilmidir?

Bence birileri bunlarıda düşünmeli,bu sorularında cevabını aramalı...
Zira sanki bana bu sorular mehmet ali erbilin ''dibine vurduğu'' paradan daha önemli gibi görünüyor.
televizyonda milleti kıvrandırmaktan garip bir şekilde zevk aldığını düşündüğüm gereksiz.
ilginç ve sempatik gülen, turkiyenin en iyi sovmeni..bu kadar kötü entry den sonra, çogu kisinin sovmenlik sifatinin yaninda çok basarili bir tiyatrocu-oyuncu olmasini unuttugunu gördügüm sahis.sovmenligi konusunda ise, isini iyi ve profesyonelce yapiyor..yaptiklari kendi mizah anlayisinin öyle oldugunu degil türk insanini nasil güldürebilecegini bildigini göstermektedir...bazilarina göre yanlislari vardir, bana göre de vardir ama bunlar belden asagi espriler yapmasi, insanlarla dalga geçmasi vesaire degildir..bu ülkede belden asagi espri yapmanin bokunu çikaran, bu sekilde milyarlar kazanan ve de herkesce sevilen * , bir zamanlar insanlarla dalga geçen; hakaret ederek, laf sokarak, küçümseyerek yine çogu kisinin sevgisini kazanan * insanlarin yaninda niye bu sahsin sürekli kötülendigini anlamis degilim..
en yakın zamanda televizyondan uzaklaştırılması gereken ve yaptığı iğrenç esprilerle,çevirdiği filmlerle,çıktığı her programla zaten ileri seviyede olmayan türk yayınlarının kalitesini düşüren şahıs
yaşının 60 dayanmasına rağmen götürdüğü 20 lik taşlar ile bazı insanda saygı uyandıran, bazı insanlarda da kıskançlıktan ötürü bir kinin oluştuğunu gözlemlediğim kişidir.Oynadığı filmlerde başarılı rol kabiliyeti ile her zaman övgümü kazanmış ancak yaptığı show programlarında kullandığı ağız ve yaptığı hareketler ile de uyuz olma moduna girdiğim kişiliktir.
bizim salak milletimize cok güzel örnek olan eline kabak kereviz patlıcan alıp insanları kalitesiz esprilerle insan görünümlü komedyen tassagı .
yaptığı şebekliklerle pasaparola gibi iyi bir bilgi yarışmasını mındar eden şebelek.
saçma işler yapıyor olsa da, çok yetenekli olan oyuncu, şovmen, sunucu, şu, bu.Keşke hep oyuncu kalsaydı, ya da hep trt deki haliyle hatırlasaydık..eminim yine ismin altına entry giriyor olurduk.
reklamlardan önceki "parnak", buyuk ihtimalle birgun kendi gotune girecek olan sahsiyetsiz yaratik
bana göre her şeyin yanı sıra, türkiye'nin en iyi seslendirmenlerinden biri. bunun dışında bir işe yaramaz.

(bkz: fucker)
meslegi showman'dir herseyden önce ve bu vizyonu üzerine alan adam ekranda her türlü taklayı atmaya mecburdur,cünkü yaptıgı işin getirisi budur ve buna uymak onun vebalidir.showman'lik yapan bir adamın anahaber bülteni sunarmıscasına ciddi bir tavır takındıgını düsünsenize?ne kadar hos olurdu tartısılır değilmi?maymunluk yapmak zorundadır cünkü o 30 yıllık bir televizyoncudur ve herkes onu o sempatikliği ile tanımıs sevmiştir.tarkanın çişim geldi dediği için yerlere vuruldugu zamanlarda bile m.ali erbil onca belaltı esprisine ve hareketlerine ragmen asla bir tepki görmemiştir.cünkü o tam anlamıyla bir showmandir ve dozajını nasıl ayarlaması gerektigini iyi bilir.avrupada bircok ülkede showman'leri izlediğinizde m.ali'nin sütten cıkmıs akkaşık kadar temiz ve adaplı oldugunu göreceksiniz...o herseye ragmen show dünyasında türkiyenin 1 numarasıdır ve hastanelerde ölümle pençeleştiginde hastaneye akan onun için dua eden yüzlerce insan bunun en büyük göstergesidir.
gay veya bisexsuel olma ihitmali %99 olan kişi.
hakkı devrimin bunun hakkında bir tespiti vardı. Mehmet ali erbil türk insanının eğlenme şeklini yansıtıyor diyordu. Hakikatende öyle hakkı devrimin iddia ettiği gibi türk insanı sululuk yaparak eğleniyor. O yüzdende mali ölene kadar türkiyenin bir numaralı şovmeni olacak.
önüne konulan başarılı yapıtlara ses vermesi dışında hiç sevmem kişiliğini..
beşiktaş türkiye kupasını aldığı zaman bir programında şunları söylemişti: "beşiktaş türkiye kupasını aldı, fenerbahçe şampiyon olur, galatasaray da babaeski yi alır" demişti. galatasaray şampiyon olunca bülent tulun dan cevap gecikmedi. "m. ali gördü kimin babaeski yi aldığını.
yurdum insanının büyük çoğunluğu ayıptan, terbiyeden bahseder ancak yeri geldiğinde huysuz virjin gibi mehmet ali erbil gibi tiplere gülmekten kırılır, hayranlık besler.
demek ki ortada toplumsal bir ikiyüzlülük var; tıpkı 'ben magazin programlarını izlemiyorum' diyen vatandaşlarımızın durumu gibi.

bu durumda mehmet ali erbil in sululuğuna ve bel altı işleyen esprilerine çamur atmadan önce o çamuru ömncelikle kendi yüzümüze bir güzel sürmeliyiz.
(bkz: iğneği kendine çuvaldızı başkasına batır)
Egemen Bostancı'nın Hisseli Harikalar Kumpanyası adlı müzikalinde oynayan yeteneğiyle ve sesiyle ta o zamanlardan kendini ispat eden tiyatro oyunculuk bölümü mezunu oyuncu ve son yılların ünlü showman'i
son marifeti ülkemizin bekaret sembolü* sebnem schefferı taciz etmek olan kişi.
her dili konuşabilen ünlü fortçulardandır kendisi
bir taksi soforunden mehmet ali erbilin gay oldugunu ve hatta eski menejeri stelyo pipisle aşk yaşadıgını duydum.ne kadar dogru bilinmez.tabi taxi şoforununde olaydaki rolü onemli. (bkz: iki sevgilinin yanında ucuncu kisi olmak)
pot kırma olasılığının en uçtaki potansiyelini bulunduran sunucu.
öküzün önde gideni, arkadan geleni, ortada bekleyeni.
http://www.internethaber..../news_detail.php?id=25268

fazla söze ne hacet...