bugün

Yıllardır her filminde, her tv programında ortaya koydugu karakter-konuşma tarzı degişmeyen,popularitesini büyük ölçüde kaybetmiş,artık insana bıkkınlık veren şahıs.
insanları salak yerine koyup şebeklik yaparak güldüreceğini sanan yeni dünyanın eski maymunu.
kendi cehaletiyle bizide yakan adamdır...
küçücük küçücük çocuklar bu adamın sırf bazıları gülsün diye yaptığı salak salak hareketleri taklit ederler...
ama maalesef suç bizlerde...
onların önüne örnek olarak düzgün adamlar koymak yerine böyle adamları saatlerce televizyonda tutayoruz ve bunuda meşru bir şey sanıyoruz,böylelerine gülüyoruz onları sevmesek bile sever gibi yapıyoruz ve bu onlara cesaret verdikçe dahada fazlasını yapmaya başlıyorlar,hiç çekinmiyorlar...
Kimse kusura bakmasın ama neden bu denli cahil olabiliyoruz sorusunun cevabıdır bu adam,acı ama gerçek...
ayrıca ne kadar para kazandığıysa kendini bağlar,olan yine bizlere olur işte böyle...
Bizde bir yanlışlık olduğu adamın yaptığı saçmalıkları ve yer yer terbiyesizlikleri kınamak yerine aldığı parayı,evlendiği kadınlar gibi abes konuları konuları konuşmamızla sabittir...
ne mehmet ali erbil,ne banu alkan ne seyfi dursunoğlu ne de bir başkası,hiç birinin bize yararı yok üstelik zararı var,fakat bunları anlayıp bir şeyler yapmaya çalışma yetisi olanda yok...

ne yalan söyleyeyim,bazen memleketim için çok üzülüyorum.Acaba seviyeli insanlar izlemek,gençliğimizi böyle insanlarla yetiştirmek ve böylece belli bir kültür seviyesine eriştirmek bizimde hakkımız değilmidir?

Bence birileri bunlarıda düşünmeli,bu sorularında cevabını aramalı...
Zira sanki bana bu sorular mehmet ali erbilin ''dibine vurduğu'' paradan daha önemli gibi görünüyor.
televizyonda milleti kıvrandırmaktan garip bir şekilde zevk aldığını düşündüğüm gereksiz.
ilginç ve sempatik gülen, turkiyenin en iyi sovmeni..bu kadar kötü entry den sonra, çogu kisinin sovmenlik sifatinin yaninda çok basarili bir tiyatrocu-oyuncu olmasini unuttugunu gördügüm sahis.sovmenligi konusunda ise, isini iyi ve profesyonelce yapiyor..yaptiklari kendi mizah anlayisinin öyle oldugunu degil türk insanini nasil güldürebilecegini bildigini göstermektedir...bazilarina göre yanlislari vardir, bana göre de vardir ama bunlar belden asagi espriler yapmasi, insanlarla dalga geçmasi vesaire degildir..bu ülkede belden asagi espri yapmanin bokunu çikaran, bu sekilde milyarlar kazanan ve de herkesce sevilen * , bir zamanlar insanlarla dalga geçen; hakaret ederek, laf sokarak, küçümseyerek yine çogu kisinin sevgisini kazanan * insanlarin yaninda niye bu sahsin sürekli kötülendigini anlamis degilim..
en yakın zamanda televizyondan uzaklaştırılması gereken ve yaptığı iğrenç esprilerle,çevirdiği filmlerle,çıktığı her programla zaten ileri seviyede olmayan türk yayınlarının kalitesini düşüren şahıs
yaşının 60 dayanmasına rağmen götürdüğü 20 lik taşlar ile bazı insanda saygı uyandıran, bazı insanlarda da kıskançlıktan ötürü bir kinin oluştuğunu gözlemlediğim kişidir.Oynadığı filmlerde başarılı rol kabiliyeti ile her zaman övgümü kazanmış ancak yaptığı show programlarında kullandığı ağız ve yaptığı hareketler ile de uyuz olma moduna girdiğim kişiliktir.
bizim salak milletimize cok güzel örnek olan eline kabak kereviz patlıcan alıp insanları kalitesiz esprilerle insan görünümlü komedyen tassagı .
yaptığı şebekliklerle pasaparola gibi iyi bir bilgi yarışmasını mındar eden şebelek.
saçma işler yapıyor olsa da, çok yetenekli olan oyuncu, şovmen, sunucu, şu, bu.Keşke hep oyuncu kalsaydı, ya da hep trt deki haliyle hatırlasaydık..eminim yine ismin altına entry giriyor olurduk.
reklamlardan önceki "parnak", buyuk ihtimalle birgun kendi gotune girecek olan sahsiyetsiz yaratik
bana göre her şeyin yanı sıra, türkiye'nin en iyi seslendirmenlerinden biri. bunun dışında bir işe yaramaz.

(bkz: fucker)
meslegi showman'dir herseyden önce ve bu vizyonu üzerine alan adam ekranda her türlü taklayı atmaya mecburdur,cünkü yaptıgı işin getirisi budur ve buna uymak onun vebalidir.showman'lik yapan bir adamın anahaber bülteni sunarmıscasına ciddi bir tavır takındıgını düsünsenize?ne kadar hos olurdu tartısılır değilmi?maymunluk yapmak zorundadır cünkü o 30 yıllık bir televizyoncudur ve herkes onu o sempatikliği ile tanımıs sevmiştir.tarkanın çişim geldi dediği için yerlere vuruldugu zamanlarda bile m.ali erbil onca belaltı esprisine ve hareketlerine ragmen asla bir tepki görmemiştir.cünkü o tam anlamıyla bir showmandir ve dozajını nasıl ayarlaması gerektigini iyi bilir.avrupada bircok ülkede showman'leri izlediğinizde m.ali'nin sütten cıkmıs akkaşık kadar temiz ve adaplı oldugunu göreceksiniz...o herseye ragmen show dünyasında türkiyenin 1 numarasıdır ve hastanelerde ölümle pençeleştiginde hastaneye akan onun için dua eden yüzlerce insan bunun en büyük göstergesidir.
gay veya bisexsuel olma ihitmali %99 olan kişi.
hakkı devrimin bunun hakkında bir tespiti vardı. Mehmet ali erbil türk insanının eğlenme şeklini yansıtıyor diyordu. Hakikatende öyle hakkı devrimin iddia ettiği gibi türk insanı sululuk yaparak eğleniyor. O yüzdende mali ölene kadar türkiyenin bir numaralı şovmeni olacak.
önüne konulan başarılı yapıtlara ses vermesi dışında hiç sevmem kişiliğini..
beşiktaş türkiye kupasını aldığı zaman bir programında şunları söylemişti: "beşiktaş türkiye kupasını aldı, fenerbahçe şampiyon olur, galatasaray da babaeski yi alır" demişti. galatasaray şampiyon olunca bülent tulun dan cevap gecikmedi. "m. ali gördü kimin babaeski yi aldığını.
yurdum insanının büyük çoğunluğu ayıptan, terbiyeden bahseder ancak yeri geldiğinde huysuz virjin gibi mehmet ali erbil gibi tiplere gülmekten kırılır, hayranlık besler.
demek ki ortada toplumsal bir ikiyüzlülük var; tıpkı 'ben magazin programlarını izlemiyorum' diyen vatandaşlarımızın durumu gibi.

bu durumda mehmet ali erbil in sululuğuna ve bel altı işleyen esprilerine çamur atmadan önce o çamuru ömncelikle kendi yüzümüze bir güzel sürmeliyiz.
(bkz: iğneği kendine çuvaldızı başkasına batır)
Egemen Bostancı'nın Hisseli Harikalar Kumpanyası adlı müzikalinde oynayan yeteneğiyle ve sesiyle ta o zamanlardan kendini ispat eden tiyatro oyunculuk bölümü mezunu oyuncu ve son yılların ünlü showman'i
son marifeti ülkemizin bekaret sembolü* sebnem schefferı taciz etmek olan kişi.
her dili konuşabilen ünlü fortçulardandır kendisi
bir taksi soforunden mehmet ali erbilin gay oldugunu ve hatta eski menejeri stelyo pipisle aşk yaşadıgını duydum.ne kadar dogru bilinmez.tabi taxi şoforununde olaydaki rolü onemli. (bkz: iki sevgilinin yanında ucuncu kisi olmak)
pot kırma olasılığının en uçtaki potansiyelini bulunduran sunucu.
öküzün önde gideni, arkadan geleni, ortada bekleyeni.
http://www.internethaber..../news_detail.php?id=25268

fazla söze ne hacet...
canlı yayındaki rezilliği izlemek isteyenler için ;

http://www.hemenpaylas.co...ezillik_kurbcnvr.mpg.html
sana kızmaya kimsenin hakkı yok. biz ki senin gibi bir formata aykırı kelimelerle ifade edilecek şahsı ekranlarda görünce ayaklanıp çalıştığın tv binasını yıkıp geçirmedik sen bize az bile gösterdin. yakında konukları parmaklarsan da kimsenin bağırıp çağırmaya hakkı yoktur.

(bkz: nasılsanız öyle yönetilirsiniz)
rahatlıkla nefret edilebilen bir kimse..

(bkz: ekranin parazitleri)
terbiye,ahlak,gorgu kurallarindan habersiz olan insan.
türk adetleri ve görgü kurallarına en aykırı, ne yazıkki ünlü bir insan.
Türk insanını en iyi tanıyan şovmen.Ve bu yüzdendir ki onlarla her daim haşır neşir olan yılların sanatçısı.Sadece Türklere özgü salak espriler yaptığını düşünenler varsa; Yunanistan Fashion TV Güzellik Yarışmasında jüri üyeliği yapan Mehmet Ali Erbil'in yaptıklarına bir bakın.En büyük şovmen.

(bkz: O kadar karıyı kızı götüremiyoruz diye Mali'yi kıskanan şahıslar)
gereksiz.medya maymunu.
şimdiye kadar cepten yemiş ,son rezilliği ile artık sıfırı da tüketmiş olan *ötün önde gideni ,birinin de Allah rızası için çıkıp yeter ulan türk insanı nı bu kadar aşağıladığın s*ktir ol git ,boyun kadar kızın var utanmıyormusun yaptıklarından demediği,insanlıktan zerre nasibini almamış artık iyice ruhu hasta olmuş ekranların seks virüsü.

umarım bi daha bu adamı ekranlarda görmeyiz.umarım.!
http://www.medyatava.net/video/mali.wmv
2 hafta öncesinde show tv'ye imza atan insan.*.camiya'dan olan 1. derece akrabalarımdan öğrendiklerim kadarıyla bu insan, canlı yayında şamar oğlanlarından birinin donunu indirmesi istenerek ve planlanarak yapılmış bir hadisedir.kontratı süren mehmet ali erbil'in show tv'ye imza atması ve atv'den ayrılması, ona yüklü bir tazminata neden olacağından, böyle bir zibidilik yaparak kendini kovdurmak istemiş ve bunda muvaffak olmuştur.*
550'den fazla kadinla yattim diyerek gundeme oturmaya calisan turkiye'nin en buyuk showmenlerinden bi tanesi. Su an baktigimizda gencler bu laflarini ornek almisa benziyor.
aptal aptal espriler(?) yaparak kendini komik zanneden ama düştüğü acınası durumdan yıllardır da kurtulamayıp aynı dallamatif hareketleri yapmaya devam eden gereksiz insan
bu aralar show tv programlarinin tanitimlarini seslendirdigine gore yeni sezonda yine sebek bi programla karsimiza cikacagini dusundugum sovmen.
50 sinden sonra baba olan tiyatrocu kimliğinin peşine bide şowmenlik ekleyerek güzelim mesleğini hiç eden ancak iyi bir seslendirme uzmanı olan bi ne diyeyim k şimdi kimlikler birbirine karıştı valla neydi??
canlı yayında espri yapmak uğruna elalemin donunu indirecek seviyeye inmiş insan.
Fransızcayı en iyi teleffuz eden türk insan.

Ayrıca Rezalet insanı http://video.google.com/v...81&q=mehmet+ali+erbil
geçtiğimiz günlerde amerikadan yeni doğan çocuğu ve kendisinden 20 yaş küçük karısıyla gelen şovmen tiyatrocu.
onu her gördüğümde acaba biz maymundan mı geldik diye beni sorgulatan, rakun gibi gülen, son yıllarda gelişen arsız tüketici toplumunun bir ürünü.
menemen olayı'ndan sonra idam edilen ünlü şeyh erbili efendi'nin torunudur.
Uludağ Üniversitesi Fen/Edebiyat fakültesi mezuniyet töreninde, dekanın töreni sunan genç arkadaşı sunuş tarzından dolayı benzettiği oyuncu/sunucu.
Türkiyede reyting ve bok gibi para kaygısı içeren medya maymunudur.Limon tiki olanı,aşırı kiloluları travesti kılıklıları çağırıp programına bir potada erittikten sonra bunu bize pazarlar.Ve ne acıdırki kimi gülmeye muhtaç insanlarımız bu adamı izler.Fakat bu adam tam bir palyaçodur ve yapmadığı pislik kalmaz.Halı verecem diye yaşını başını almış babaanne olacak 80-90 kiloluk insanımıza takla attırcak kadar bencil bir insandır.Fakat bu gerileme çarkıfelek döneminde yoktu.Çarkıfelek azda olsa izlenilebilirken bu son dans ettirme çöpçatan temalı salak programı dibe vurmuştur bu abimizi.Dikkat ederseniz yıllar geçtikçe adamın eşleri ki kendisi aşiret reisi mübarek eşleri giderek cahil varoş kadınlar olmaktadır.Bir nergis kumbasar kim bir sedef kim?Anlamıyor artık sevilmediğini anlamıyor ama hala çekmeye çalışıyor ipi bununla beraber yaptığı rezil-i rüsva filmlerlede sinemayı ve hababam sınıfını çamura sürüklüyor gitsin artık.Bu kadar seviyemizi düşürdü televizyonda sevişmediği kaldı ama hala halkın önüne çıkmaya cüret ediyor.Ben bu kadar geniş değilim(kilomu saymassak)bıktım artık bu adamdan bıktım usandım....
bir türlü sonu gelmeyen...
bir şişko, bir tikli(olmazsa olmaz), bir kel bulup, programa çıkarıp aşşağılayan, kullanan, millete göt sik türü organlar çağrıştıran şaka!!!lar yapan üstelik kötü komedyen olduğu gibi çok kötü de bi oyuncu olan iğrenç herif...

edit: bu entry hakaret içerdiği için silinmiş!... içinde her sik geçen yazıyı "hakaret var allahıma" diyip silen mod kimse tebrik ve takdir ediyorum!... hayır "götingen göt ingen göttt ingen" diye espri yapan birini ne diye tarif edicez merak ettim... neyi çağrıştırarak şaka yapıyor bu
adam?... popo yumu!....
(benden yazar olmaz değilmiş o mod... günahını almayalım...)
show tv'yi bu gece parselleyen kişi. şimdi çarkıfelek ilerleyen saatlerde ise pişşti programıyla karşımıza çıkacak.
yavşaklık yaparak para kazanan insan
onun yaptıkların başka birisi yapsa taksim meydanında taşlarlardı ama yavşaklık adama yakışıyoki bide üzerine bi dünya para veriyolar.