bugün

entry'ler (143)

yazarların ruh halini anlatan dizeler

Sen çiçeksin ben böcek yanıma dişi sinek bile yanaşamıyor gün sonunda .

öndeki araç hata yapınca kornaya basan tip

Ya Emekli olmuştur ya da delidir. Ama ben inanıyorum ki tamamen emeklidir uğraşacak insan arıyordur.

uludağ gazoz reklamındaki adam

Kartal'a bile kök söktüren adam gibi adamdır.

iki torba çimento taşıyabilen güçlü kız

Biz Mimarlar gibi şantiye'de işini düzgün yapmayan personele günü göstermek için baretini bir kenara koymuş delikanlıdır.

kıymeti bilinmesi gereken şeyler

Kıymet bilme duygusuna sahip çıkmak.

türklerin öğrenemediği şeyler

Rüşvetin Uluslar arası para birimidir. Kötü karşılamayın.

harlem shake

Beynin Zınk dediği yer. Kelimelerin telaffuzu yok.

ders çalışmak vs internette takılmak

Sınava 1 ay kala herşeyi bırakıp bi köşeye çekilmek ve ardından sınava babamız girecekmiş gibi internetle yatıp kalkmak .

ygs ye 20 gün kala sözlükte gezen yazar

o benim ya , her günü yatarak geçiren sınavada uyuyarak girecek şahıs . o benim been !.

kadınlar

yaptığın en dramatik olayda bile bir kadın ismi geçiyorsa . Dikkatini hüznünü bir kenara atıp o kadının kim olduğuna dair açıklama yapmanı bekler o kadar.

sözlük yazarlarının itirafları

Aslında ben çok ukalayım ..
Küçükken hep redkiti izlerdik ben hep Düldül olurdum .
En nefret ettiğim şey Çikolata..
Babam arabayı park ederken el frenini bana çektirmesini hep saçma bulurdum.
Annemi kıskanırdım ..
iyi ki Koyu Beşiktaşlıyım diye bağırdığım zaman bana tokat atan teyzeyi unutamadım.

diplomalı işsiz

bizim burdaki çorapcıda yazan bi yazı çekti dikkatimi ' 16 yıl okudum Çorapçı oldum' meğer Çorap Fabrikası varmış Aklım gitti.

14 şubat

bekargillerin umrunda olmayıp gibi yapıp o günü PTT olarak geçirmesi.

şeytan tüylü

genelde bir insanın sempatik olduğunu söylemenin deyimsel kıvamı.

seksenler

evde kimse yokken izleyebildiğim en mükemmel bir dizi. Düşünsene sebepsizce kahkaha atmama renk katan bir dizi.

dizilerin milletimizi yozlaştırdığı gerçeği

genelde de lise çağındaki öğrencilerin akıllarını çelmesi gibi.

banyo yaparken hala sabun kullanan insan

Hacı Şakir'in nesilidir.

kamuda başörtüsü serbestliği

geçen Kartal'da dolaşıyorum . Elinde megafonlu orta yaşlarda bir amca bir imzada siz verin dedi döndüm dedim Allah versin amca.

en ilginç evlenme teklifleri

Anana sor bakalım damat lazımmıymış ?.

biz beşiktaşlıyız

izmir'deki kupa finalinde , Maçtan saatler önce Konak'ta, Alsancak'ta cafe ve restoranlardaki taraftarların çoğunun F.Bahçe formalıydı. Her 10 kişiden ancak 3'ü Beşiktaşlıydı. iki saat önce stada gidince F.Bahçe taraftarı kendine ayrılan yeri doldurmuştu. Beşiktaş tribünlerinin ise sadece dörtte biri doluydu. Maçın başlamasına 10 dakika kala Beşiktaş tribünleri durumu eşitlemişti. Niye gecikmişlerdi? Çünkü Beşiktaşlı, ya fabrikada çalışıyordu ya da tezgahının başındaydı. işini bitirmeden maça gelemezdi... iŞTE HALKIN TAKIMIDIR BEŞiKTAŞ...