1. 1.
  ayıları ve magandaları meşur olan sakaryanın ilçesi.
  5 -3 ... eurasia
 2. 2.
  doğal güzelliği sebebiyle izmit ve istanbullular tarafından sık sık tacize uğrayan güzel memleketimin güzel ilçesi ve aynı ismi taşıyan gölü.

  özellikle izmitliler,kendi ilçeleri gibi görüp sahiplenme eğilimindedirler.yakında çark caddesi de bizim,hatta bütün adapazarı bizim iddialarıyla da gündeme gelmeleri kaçınılmazdır.

  (bkz: orjinal ol kamil)
  5 -2 ... cultureshock
 3. 3.
  adapazarından trenle çok zevkli bi yolculukla geçilebilecek ve göl kenarında balık yenebilecek çok güsel bi belde...
  ... pantalassa
 4. 4.
  izmitlilerin sahiplenmekte haklı oldukları göl. lakin gölün bir kısmı kocaeli hudutları içerisindedir.
  -1 ... kenjin
 5. 5.
  sau iibf fakültesinden görülebilen gölün adı...
  ... seftali posasi
 6. 6.
  burada kalınabilecek en lüks otel richmond olarak bilinir. 2 kişilik oda haftaiçi 300 ytl, haftasonu 350 ytl'dir. bunun dışında lale otel göl kıyısındaki diğer bir güzel yerdir. buranın iki kişilik oda fiyatı ise 190 ytl'dir.
  ... krmyrdsn
 7. 7.
  türk filmlerinde de haftasonu tatillerinin yapıldığı bir yer olarak adı duyulan,maşukiye ve kırkpınar gibi kasabalara yakın olan,can eriğinin de lezzetinin tartışılmaz oldugu hep kocaeli'ye bağlı oldugunu düşündüğüm sakarya ilçesidir.
  1 -1 ... aybk
 8. 8.
  illere bağlamadan kırkpınar da mola verip kenarında dinlenilmeden geçilmemesi gereken ve sakarya üniversitesi merkez kampüsten de seyredilebilinen göl.
  1 ... pinaa
 9. 9.
  bir dönemler mafyanın yuvalandığı yer.
  1 ... schizofrenne
 10. 10.
  karşılıklı iki mafya aracının, çarşının ortasında camlardan silahları çıkartıp, çatara patara çatışabildiği mafya yuvası(ydı).
  ... goxel