bu konuda fikrin mi var? buraya entry ekle. üye ol
  1. 1.
    hakiki lazlarin bulundugu(hopa ve arhavi) iki ilden biridir.digeri için (bkz: rize)
    4 -1 ... atan alir spor
  2. 2.
    bir kartal yuvasını andırır uzaktan baktığınızda şehir.girişinde çift yol bile yoktur.ama gidilesi görülesi bir yerdir.yeşil ve tonlarının bilimum çeşitlerini içinde barındırır.manzarası müthiştir.
    3 ... baadir
  3. 3.
    türkiyenin en okumuş kesimini temsil eder ayrıca türkiyenin en fazla göç veren şehridir özellikle bursaya göç verir.Bi nevi bursayı küçük artvin yapmışlardır.(belkide büyük artvin!!!)
    6 ... trda
  4. 4.
    36 yıldır sadece bir kez gidebilmiş olduğum, her tarafı yeşil olan baba memleketi. Bu ilden yetişen insanlar genellikle, orman muhafaza memuru, öğretmen, hemşire başta olmak üzere memur olma eğilimindedirler. okuma yazma bilen insan sayısı sanırım tunceli ile birlikte türkiyede ilk sıradadır. türkiyenin neresine giderseniz gidin artvinlilere rastlarsınız. suç oranıda oldukça düşük bir kenttir. kendine has patatesi başka hiç bir yerde yetişmez.
    3 -1 ... kirmastılı
  5. 5.
    sehire girerken coruh nehrinin uzerindeki tarihi kopruden gecmek zorundasınızdır. rampa şehri de denebilir
    1 ... rapter
  6. 6.
    ilçeleri; artvin (merkez), ardanuç, arhavi, borçka, hopa, murgul, şavşat, yusufeli. türkiye nin en güzel yerlerinden biri.
    3 ... the kene
  7. 7.
    memleketim benim.
    son yerel seçimlerde çevresindeki illerin aksine oyunu sola vermiş(hemen her zaman olduğu gibi) devrimci,yemyeşil,cennetvari şehrimiz.
    3 ... azorka
  8. 8.
    eski adı livane olan hakikaten merak edilen ama uzak olan ilimiz.
    2 ... esteban
  9. 9.
    türkiye de yaşıyorsan gidip görmen gereken bi yer okuma oranı çok yüksek ve gelişmiş bi memleket.
    avrupanın en büyük bi kaç barajını bünyesinde bulunduran nadide bi ilimiz.
    1 ... armyy
  10. 10.
    memleketim benim iki yıldır hasret kaldığımdır.
    türkiyenin en okumuş ikinci ilidir.
    devrimci duruşu her daim mevcuttur özellikle hopa.
    6 -1 ... lock