bugün

uzun süre fikret kızılok'un vokalistliğini yapmış, 90'lı yıllarda bu kalp seni unutur mu? isminde fikret kızılok'un da çoğu şarkıda vokal yaptığı güzel bir albüm çıkarmış, mükemmel etkileyici sesli şarkıcıdır. eğer bulunabilirse albümün alınması tavsiye edilir. ben gidersem isimli parçayı da çok güzel yorumlamıştır.
güzel sesi ve yorumuna rağmen niçin tek bir kaset çıkarıp bu piyasadan ayrıldığına anlam veremediğimiz bayan vokal.
(bkz: ölesim geldi)
''ne yana baksam yüzünde doğuyor güneş.ye deli oluyor ya yanarım.kayıbım sende kayboldum gece ay şahit ...''diye devam eden enfes şarkının solisti
(bkz: gece ay sahit)
Hakkında yanlış bilinenler, bilinenlerden çok olan, sesine vurulunası şarkılarına hayran olunası kadın vokal. Bu kalp seni unutur mu (1988), kardeşim (1990) ve gizli bahçe (1996) olmak üzere üç kaseti vardır aslen. Ve aslında bu kalp seni unutur mu, gönül ve ben gidersem isimli şarkılar Fikret Kızılok'un değil onun şarkılarıdır. Fikret Kızılok ondan sonra yorumlamıştır. Ve yine aslında Bu kalp seni unutur mu şarkısı bir düet değildir. Fikret Kızılok'a vokal yapmamıştır vs. Tüm şarkıları ve yorumları enfestir. Dönesim geldi, Kaderimde bu da varmış, gece ay şahit, alışmak kolay değil, sen varsın orda, dönde biraz halime bak vs. şarkılarını dinleyince tekrar tekrar aşık olmak isteği uyandıran, her şarkıyı ondan dinlemek istediğim muhteşem yorumcu kısacası...
bir donem fikret kizilok'un vokalistligini yapan, unutulmaz kizilok sarkilari "gonul" ve "bu kalp seni unutur mu" nun bu kadar taninmasinda buyuk katkisi olan, 90'te "bu kalp seni unutur mu" adiyla cikardigi ("bu kalp seni unutur mu?" ve "gonul"un de icinde oldugu) solo albumunun tamaminda fikret kizilok un sarki sozlerini yazdigi, enistesi ozkan samioglu'nun da bu sozleri besteledigi unutulmaz albumunun bende bir cok anisinin oldugu, litrelerce gozyasi doktugum, bu iki meshur sarkinin yani sira "kaderimde bu da varmis" ve "sen varsin orda" gibi ask acisini korukleyen buyuleyici sarkilarin da icinde oldugu albumden sonra ikinci albumu olan "kardesim"de fikret kizilok'la baglantisini kesip ozkan samioglu sarkilarinin yani sira yine onun beste ve duzenlemelerini yaptigi koroglu, asik veysel, orhan veli siirlerini yorumlayan, bu iki albume erkan ogur'un da nefis bir lezzet kattigi, yillar sonra 90larin sonunda cikardigi, buyuk heyecanla aldigim ve buyuk hayal kirikligina ugradigim albumunde bora ebeoglu ve ozan dogulu'nun bu essiz sesi heba ettigi, passaparola isimli gereksiz metin uca yarismasinda verilen aralarda yeni yetme sanatcilar gibi "raki mezesi" misali berbat turkce pop sarkilari soyleyen, ilk iki album sonrasi keske tekrar ortalara cikmasaymis dedigim, turkiyedeki kadin seslerin icinde beni simdiye kadar en cok etkileyeni
"bir sana yıkıldı bir bir içimin dağları..."*
(bkz: sen varsın orda)
(bkz: yalan değil)
" ben gidersem ruhum sen kal dünyada / sırlarımı sakın aşikar etme
zor olsan da kaybolsan bir sevdada / istemem benim gibi acı çekme "
gece ay şahit adlı şarkısı ile dinlendiğinde yüreğe bir taş düşüren, parçalayıp geçen yorumcu.
kızılok'un gecenin üçünde şarkısındaki çift ses vokali müthiştir.
nerdesin nerde göstermişin kendini ce eee demişsin ve iz bırakıp gitmişsin.
dön bişeyler yap.
yine şarkı söyle.

dönesin gelmiyor mu hiç ?

http://fizy.com/#s/1ahsfr

http://fizy.com/#s/1ahsfp
--spoiler--
Dudaklarim titriyor adini söyledikçe
Dönmek kolay degil içini bilmedikçe
Yasayacak gibisin kalbim durmadikca
Seni unutmak için ölesim geldi
--spoiler--
murat çelik ile beraber söylediği şarkıların hepsi harikadır. değeri anlaşılamamış sanatçılar listesindedir. ayrıca kulaklarımın duyduğu en güze kadın sesidir. * zaman siler demiştin
dinlediğinizde bu sesin ne kadar değerli olduğunu anlarsınız.

gece ay şahit
gece ay şahit, yalan değil, kaderimde bu da varmış gibi şarkıları söyleyen mükemmel sesli sanatçı ruhlu kadın. eski şarkılarını çevirip çevirip dinliyorum. bıkmıyorum bir türlü.
hakkında bu kadar az entry girildiğine şaşırmadığım güzel sesli sanatçı.

şarkıları anılarımda yaşıyor hala.
gece gece aklıma gelen kişi. nedense herkesin aklında Fikret kızılok'a yaptığı vokalle kalmış. Ama kendine ait de bir kasedi var. şimdiki zamanın ses kalabalığında dinlenildiği zaman inci gibi ayrılıyor onlardan ve eskilere götürüyor.
güncel Önemli Başlıklar