bugün

entry'ler (1449)

günün tek şarkılık özeti

hayko cepkin - paranoya.

geçmişte girdiği entryi okuyan yazarın tepkisi

kendi evrimini izleyen yazardır.siyasi yada ekonomik gelişmelere karşı olan tepkileri zaman için farklı hallere bürünendir.mesela benzin zammı yorumu:
- ohaa benzine paso zam da neymiş kardeşim,yakında depoyu fulleyenlerin heykeli dikilir!
- yine benzine zam yapmakla kalmamışlar,doğalgaz faturamı ödemek için kredi çekmem gerek!
- amaan benzine zam mı gelmiş,çok da umrumda nasılsa arabam yok,arabası olanlar düşünsün!!

burun deliklerinden birinin tıkalı olması

sürekli tıkalı olmayan burnu tek elle tıkayıp,diğerini açmak için yaptığımız hınkırmalar sonucu çapı büyüyen burun.

kadın hakkı yoktur çünkü hakkı bir erkek ismidir

sürekli soru soru özerklik dönemindeki bir çocuğun annesinin devrelerini yakan espridir.çocuk anaokulunda bu espriyi öğrenip gelmiştir,ardından da soruyu patlatmıştır:
peki anne bu kadının ''hakkı'' diye bir çocuğu varsa ne olacak?!!''

kadın hakkı yoktur çünkü hakkı bir erkek ismidir

sürekli soru soru özerklik dönemindeki bir çocuğun annesinin devrelerini yakan espridir.çocuk anaokulunda bu espriyi öğrenip gelmiştir,ardından da soruyu patlatmıştır:
peki anne bu kadının ''hakkı'' diye bir çocuğu varsa ne olacak?!!''

nayer in götü

insanlara çocukluğunu hatırlatan göttür.hani yeni yeni tuvalet alışkanlığı kazandıktan biraz sonra donumuzu atletimizi kendimiz toplamak istemişizdir de,aceleyle tuvaletten çıkayım derken içe 2 kat giyilen atlet,kazak vs. tıkış tıkış olup alttaki eşofmanın içine sıkışmıştır,arkada ayrı bir kambur oluşmuştur ya,heh işte o.

türk toplumunun içler acısı hali

menemen yiyen görgü yoksunu midesiz gibi bir başlığı açan bünyenin içinde bulunduğu haldir.ayrıca (bkz: karanlığa küfredeceğine kıçını kaldır da bir mum yak).daha da ayrıca (bkz: türk olmakla gurur duymak)

atayacak din kültürü öğretmeni bulamamak

dinci değil dindar genç yetiştirmek istiyoruz diyen bünyelerin çalışmalarının sonucudur.eskiden yabancı dil ağırlıklı eğitim vardı.bir ara lisede matematik,fizik,edebiyat gibi dersleri de ingilizce olarak görmüştük.sanırım onun farklı bir versiyonu bu uygulamada.ingilizce dersini de din kültürü öğretmeni anlatacak,matematiği de,felsefeyi de...*

koltuğa oturmuşken kumandayı almadığını fark etmek

odandan bornozu almadan çıkıp banyoya gitmek gibidir.tam banyodan çıktıktan sonra bornozu almadığını farkeden bünye,el yüz havlularıyla adem misali sarınıp odasına kaçmaya savaşır.napsın.*

yanlış anlaşılmış şarkı sözleri

gökhan özen in sitemkar karşısını
ben: topla git halılarınııı,yollarım kalanlarını...
doğrusu: topla git anılarını...

menemen yiyen görgü yoksunu midesiz

aynı zamanda sucuklu kuru fasülye yanında pilav yiyendir,gecenin köründe canı kokoreç çekip üşenmeden gidip yiyendir,hatta ve hatta utanmadan soğan ekmeğe dadanan midesizdir,iğrençtir.terbiyesizliğin daniskasını yapıp bir de bu yaptıklarıyla övünendir.benimdir. (bkz: pinaa)

elektrikli şofbenle banyo yapmak

panik atak sebebidir.mahallenizde sık sık elektrik kesintisi yaşanıyorsa,zordan zora sokar sizi.ayh köpüğü hemen akıtayım derken kolu bacağı sağa sola vurdurtur,şimdi soğuk su akacak diye duş başlığına acıklı acıklı baktırtır.

facebookta abi beğenir misin diyen velet

gayet cool çıktığın bir profil fotoğrafının altına büyük harflerle ''TEYZECiĞiM ÇOK GÜZEL ÇIKMIŞSIN.ÖPÜYORUM SENi.ABLAMGiLLERE SELAM.'' yazan ebeveynin oğludur.

insanı hayattan soğutan ev arkadaşı

patates kızartmasını süzmek için plastik süzgeci kullanan arkadaştır.

kibir abidesi sözler

sen benim kim olduğumu biliyor musun?

camilerin gürültüden başka bir işe yaramaması

ancak bir kişinin yapabileceği ve olacağına inandığı tespit. (bkz: nihat doğan ve lerzan mutlu dan doğan çocuk)

türkiye deki eğitim sisteminin bok gibi olması

futbol,sinema,tv... gibi unsurlara milyarlar harcanırken,sosyal kurumların en büyük temel taşı olan ''eğitim''e harcanan bir kuruşun hesabının yapılmasının sonucudur.bir tv dizisinin 5 saniyelik sahnesi için 50 milyar harcayabilen zihniyetin,bir okul hizmetlisine 600tl aylık ödenmesini çok görmesidir.bu kadar büyük paraların dönebildiği ülkemizde eğitime önem verilmesi gereken dönemde,eda taşpınarın bacakları ya da bülent ersoyun kendinden 25 yaş küçük sevgilisiyle ilgilenilmesinin sonucudur. 12 yılda alınması gereken eğitimin üniversite hazırlık kurslarında 10 ayda alınabileceğinin sanılmasına sebebiyet veren durumdur. *~

günaydın sevgilim ne güzel bir gün değil mi

- günaydın sevgilim ne güzel bir gün değil mi?
+ yoo onu da nerden çıkardın,ört şu camı ört,üşüdüm,uyucam ben.

şeklinde bir diyalogla aktarılmadı sürece, hatra çok hoş şeyler getiren cümlecik.

insanı dehşete sokacak üç kelimeden oluşan cümle

bir ay izinlisin.**

türkiye de dizi çekmek

zenginlik ve fakirlik kavramlarının aynı anda kullanılmasını farz kılan durum. çünkü bilindiği üzere memleketimde orta sınıf yoktur, herkes triplex villasında son model süper lüks yatlarda,otomobillerde yaşamaktadır ya da bir apartmanın kapıcı dairesinde yaşayıp özel üniversitede burslu okumaktadır.