1. 1.
  (bkz: sunni)
  1 ... fatal
 2. 2.
  geleneksel islami algılayışta hak mezhepler denen dört mezhebin ortak adıdır. bu mezhepler de hanefi (türklerin şii azerbaycan türkleri, şii ırak türkmenleri ve aleviler hariç geri kalanı), şafi (kürtlerin çoğu), maliki ve hanbeli mezhepleridir. hepsi de sünni mezheplerdir.
  2 -1 ... avasas
 3. 3.
  islâm mezheplerinden biri. Kur'an'daki doğmalara ve Peygamberlerin sünnetlerine göre amel etmeyi en doğru ve tek yol olarak gören bir mezheptir. Ebu Hanife tarafından kurulmuştur.

  önemli not: harici tüm mezhep, yol, din ve inanışlar islami otoritelere göre boştur.. herkesin kendi otorite, düşünce hakkı ve inanç özgürlüğü vardır ve herkesin inancı kendinedir..
  -3 ... destination unknown
 4. 4.
  alevilik, alevi ve diger alevilerle alakali basliklarda oldugu gibi bir saldiriya ugramayan, surekli yerilmeye calisilmayan bir mezheptir. ne sunni basligi altinda ne de bu baslik altinda alevilerle alakali basliklarin altinda yazilanlar gibi hosgorusuruz dusunceler goremezsiniz. zira herkesin inanisi kendinedir.
  7 -4 ... kopush
 5. 5.
  sünnete uymayı, halifeleri sırasıyla tanımayı amaçladığı için, girdiği kültürlerin hiçbirinde bozulmaya uğramadığı için kimsenin alıp veremediğinin olmadığı hak mezhebtir.
  4 -4 ... pietro pacciani
 6. 3.
  hak mezheb olduğu için dindeki bozulmalara, sapkınlıklara elinden geldiğince tepki verebilen mü'minleri barındırır. afet i azam endam ı arz edene kadar sünnetten dışarı çıkmayacak mezhebtir.

  başkaları bazen patlıcan yesin, bazen de yemesin... ama yedirmeye de kalkmasın.
  3 -7 ... pietro pacciani
 7. 4.
  islamın bizzat kendisi...çöle inen sonsuz nurun(a.s) takipçilerinin genel adı...
  2 -2 ... ozgurluk duskunu
 8. 5.
  an itibariyle 11 sayfa karalamayla ve savunmayla dolu alevilik maddesinin tersine, dokuz entry sahibi olan ve bu yüzden kendini sorgulatan mezhep, mezhebim.
  1 -3 ... trityum
 9. 6.
  ibadetlerini yerine getirdikçe insanı sonsuz ferahlığa ulaştıran mezheptir, tertemizdir ve hiç bozulmamış, kirletilmeye çalışılmamıştır.
  2 -2 ... sufferinq
 10. 7.
  nasıl ki alevi görünümlü ateist varsa aynı şekilde sünni görünümlü yezidler vardır.
  3 -3 ... menntre