bugün

entry'ler (6787)

jimmypop

https://youtu.be/yPcQ3nAs2sQ

muahhhhhhhhhh kib by...

büyük neden başınız açık anketi

ha bu anket önemli bunu unutmayın...

gecmis zaman olur ki

selamun aleyküm;

elimden geldiğince islam'a halel getirtmemeye çalıştım,
ulu önder'i önderim bildim
allahcağızıma laf ettirmedim
halkımı korudum sevdim
düşene el uzattım
devletim ve hükümetim için her şeyi yaptım
doblom var arkası osmanlı tuğralı
evet doğru bildiniz ben bir enişteyim

ama enişteniz gidiyor dostlarım çünkü enişteniz bu lağımda daha fazla debelenmek istemiyor...

enişteniz sizi hep sevdi
daima sevdi
ve daima da sevecek

2023'te tekrar gelirim belki, yeni bir türküye ile güne başlarken...

dostlar bizi hatırlasın.

tayyip erdoğanla kalın...

https://youtu.be/ZaBPyNFnEZw

"ne kadar yalansız yaşarsak o kadar iyi"

jimmypop sana güle güle demiyorum çünkü gülün ömrğğcaslşcascdcnasncasd kusucam glb...

rte ben ateistim dese olabilecekler

(bkz: olmayana ergi)

matematik, mantık bilenler anladı ne demek istediğimi.

usta'ya laf atanı bilimsel milimsel çürütürüm!

o olmasaydı adımız alex falandı by...

açık eksilenen kişinin seri artılaması

evet üzmeyin:((

töbe bismillah...

mala bağlamak

allahım çok keyifli gelsenize? cşlasmcjkasnjkcjkcsd uyuyanın kaynanası ölsün! uyumak yok!

bayram öncesi sözlükte takılan kızlar

oha bi dakka doğru yazmış lan adam.

şş hani temizlik? baklava? lokma? allahım ne kadar körmüşüm...

cennete düşen ilk su damlası

güneşin olurum yakarım seni yavrımmmmmmmmm!!!

https://youtu.be/_giW79RNQYc

cennete düşen ilk su damlası

adımın anlamıdır, çok seviyom adımı.

yengeç burcuyum bu ara huysuzum sanırım merkür'ün venüs'e yaklaşması beni çok etkiliyor.

ekleme: ismail mutlu musun? :)

özgür irade

görsel

allah <3 ben

kitap okurken hayal etmeye mecbur kalmak

(bkz: edebiyat domuzluktur)

bir erkek feminist olabilir mi

insanı savunurum kadın, erkek fark etmez. herhangi bir -izm altında birleşen tüm "iyi niyetli" (dante'ye selam yola devam) ülkülere de karşıyım zira kitlelerin aklı yoktur bilirim ve bunun için de onlarca toplum teorisi okumaya gerek yok.

herhangi bir cinsiyetin/fikrin/amacın üzerinden yapılacak olan siyasetin zamanla kendi faşizan tavrını yarattığını göremeyecek kadar da tarih bilgisinden yoksun değilsek bi sorun yok demektir. kadın ile erkek aynıdır, farklılık addedip bu farklılık üzerinden "sözde" iyi niyetli ya da pozitif ayrımcılık yoluna girenler üç slogan sonra ne kadar sığ sularda yüzdüklerinin farkına bile varamayacak duruma dönerler benden söylemesi.

anne demişsiniz, cinsiyeti yoktur demişsiniz vs bu tavır bile aslında "kadın'ın ötekileştirilmesine" zemin hazırlar oysa ben kadın'ın benden farklı olduğunu, öteki olduğunu hiçbir zaman kabul etmem, onu bu canlılığın doğal bir parçası olarak kabul ederim (benim kabul edip etmemem de bi şeyi değiştirmez zira kabul ne bir savunmanın sonudur ne de başı).

doğa kadını bana beni de kadına eş var etmiştir (eşit anlamında) ben kimim ki kadın'ı savunmak adına bir ideoloji geliştireceğim ya da geliştirilmiş olan ideolojilere çanak tutacağım? o ben ne isem odur ben de aynı şekilde o'yumdur. bunun üzerine kalkıp sığ bir siyasete girişmek hele hele aralara romantizm saçmak olsa olsa ajitedir olmadı yerini bulamamış bir trajedi ihtiyacının ürünüdür.

ben kadının saçının tek teline zarar gelsin istemem ama bunun nedeni kadın olmasından dolayı değil benim gibi bu rezil dünyayı paylaşan bir "insan-canlı" olmasındandır. yüceltilen ve ayrıştırılan her fikir yukarıda da dediğim gibi çözülmeye, sığlaşmaya mahkumdur ve insan'ı savunmak için hiçbir -izm'e ihtiyacımız yoktur.

saygılarımla.

budapeşte

2016

bir erkek feminist olabilir mi

(bkz: uykusuzluğun beyin hücresi oluşumunu engellemesi)

olmaz diyemem neler var hayatta...

uykusuzluğun beyin hücresi oluşumunu engellemesi

2-3 yıla patates olurum böyle giderse. güzel güzel ben memnunum...

büyük neden başınız açık anketi

evet artık günü gelmişti böyle bir anket sözlüğümüzün bekası adına şarttı ve bizler de kollarımızı sıvayarak, hiçbir zorluktan çekinmeyerek bu büyük anketi siz sevgili müslüman yazarlarımızın kimlerin içinde yer aldığımızı daha iyi görmeniz adına bu anketi sizlere sunuyoruz!

kutlu olsun!

http://www.strawpoll.me/10652607

evet arkadaşlar yüksek katılım bekliyoruz inşallah.

şimdi göreceğiz bakalım sözlükte ne kadar müslüman var ne kadar ermeni var.

bira bismillah!

not:

anlam karmaşası yok arkadaşlar dümdüz okumayın:

büyük

"neden başınız açık?"

ankleti

anket büyük yani...

allahım neden bu kadar müslüman ve zekiyim?

dostumuz dediğiniz israil in gazze yi bombalaması

usta dostumuz diyorsa dostumuzdur bitti ulan!

filistin falan boş işler...

kim kimi koparıyor ontolojinin amına koyayım

büyük ihtimalle; descartes, hegel, kant, heidegger gibi (ağır) topların olduğu masada milleti kerizleyen descartes'a heidegger tarafından silah çekmek suretiyle söylenebilecek cümledir.

spinoza masanın altına saklanır, kant ve hegel de bize müsaade beyler diyip tırıs tırıs uzaklaşırlardı herhalde...

bonus

platon: ben bu dünyadan değilim evladım.

yaşama hevesinizin kaçması

olur öyle; 25'e kadar gelir gider, gelir gider sonra da böyle şeyleri düşünmemeye başlarsınız, vites küçültürsünüz bi bakmışsınız imamın kayığında balık tutmaya başlamışsınız falan...

bazıları vatan hainidir

namaz kılmaksa vatan hainliği
islam'a boyun eğmekse
hakk'ı bilip halk'a dönmekse
vatan hainliği!!
marmarayı yapmaksa
üçüncü köprüyü yapmaksa
yazın koca puntolarla
tayyip erdoğan vatan hainliğine devam ediyor
hala!

allahım çok seviyorum ben tayyip'i ya...

tayyip (kalp) ben
tayyip <3 ben

ekleme: sözlükte amma da üçüncü köprümüzü kıskanan ermeni varmış arkadaş!

fuzuli nin tarihteki en büyük şark şairi olması

itirazı olanların itirazlarını okumak isterim. evet ikinci yeniciler var mı aranızda bi şeyler karalayacak? *