bugün

entry'ler (1109)

philosophia19

kullandığı kelimeler yüzünden kalbini kırdığı yazar varsa özür dileyen yazar. biraz sivri yazıyorum. ve bir anlık bir şeyle incitici kelimeler kullanabiliyorum. hepinizden özür diliyorum.

arrius antoninus pius

bu zihniyete ne anlatabilirsin? kimsenin müriti değilim, sadece allah ı ilah olarak kabul eden müslümanım.

onları bulduğunuz yerde öldürün ayeti

https://www.youtube.com/watch?v=nc1DcxKJdSg

https://www.youtube.com/watch?v=Wrya49vnsJ0

tevbe/4- ancak allah’a ortak koşanlardan, kendileriyle antlaşma yapmış olduğunuz, sonra da antlaşmalarında size karşı hiçbir eksiklik yapmamış ve sizin aleyhinize hiç kimseye yardım etmemiş olanlar, bu hükmün dışındadır. onların antlaşmalarını, süreleri bitinceye kadar tamamlayın. şüphesiz allah, kendine karşı gelmekten sakınanları sever.
tevbe/6- eğer allah’a ortak koşanlardan biri senden sığınma talebinde bulunursa, allah’ın kelâmını işitebilmesi için ona sığınma hakkı tanı. sonra da onu güven içinde olacağı yere ulaştır. bu, onların bilmeyen bir kavim olmaları sebebiyledir.
tevbe/7- allah’a ortak koşanların allah katında ve resûlü yanında bir ahdi nasıl olabilir? ancak mescid-i haram’ın yanında kendileriyle antlaşma yaptıklarınız başkadır. bunlar size karşı dürüst davrandığı sürece, siz de onlara dürüst davranın. çünkü allah, kendine karşı gelmekten sakınanları sever.
tevbe/13- yeminlerini bozan, peygamberi yurdundan çıkarmaya kalkışan ve üstelik size tecavüzü ilk defa kendileri başlatan bir kavimle savaşmaz mısınız? yoksa onlardan korkuyor musunuz? oysa allah, -eğer siz gerçek mü’minler iseniz- kendisinden korkmanıza daha lâyıktır.

dunyada savaslar dinler yuzunden cikmiyor, dunyada savaslar bu cahil ilerizekalılar yuzunden cikiyor sonra arastirmadan bunlari kabul eden cahillerde yok din savasmayi emrediyor diye konusmaya basliyor. sizin yuzunuzden su sozlukde devamli dinle ilgili entryler yazmak zorunda kaliyorum buyuk ihtimalle entrylerimi okuyan insanlarin kafasinda sarikli cubbeli bir goruntu olusturuyorum, oyle bir tarzim yok yalnizca cahalete insanlara yanlis bilgi verilmesine cahilce aptalca ahmakca yorum yapilmasina dayanamiyorum.

Kendilerine kitap verilenler arasından, ALLAH'a ve ahiret gününe inanmıyan, ALLAH'ın ve elçisinin yasakladığını yasaklamıyan ve gerçek dine uymayan kimselerle boyunlarını eğip elleriyle vergi verinceye kadar savaşın. Din bilginlerini, din adamlarını ve Meryem oğlu Mesih'i ALLAH'tan ayrı rabler edindiler. Oysa, yalnız tek Tanrı'ya kulluk etmekle emredilmişlerdi. O'ndan başka tanrı yoktur. O, eş koştukları kimselerden de çok Yücedir. ALLAH'ın ışığını ağızlarıyla söndürmek isterler. Kafirler istemese de ALLAH ışığını tamamlayacaktır.

Ey iman edenler! Müşrikler ancak bir pisliktir. Onun için bu yıllarından sonra Mescid-i Haram'a yaklaşmasınlar. Eğer yoksulluktan korkarsanız, (biliniz ki) Allah dilerse sizi kendi lütfundan zengin edecektir. Şüphesiz Allah iyi bilendir, hikmet sahibidir.

Ama bütün bunlara rağmen, Allah dilediğini merhamet edip bağışlayacaktır; çünkü Allah çok acıyan-esirgeyen gerçek bağışlayıcıdır!

Sonra ALLAH, elçisi ve inananların üzerine tarafından güven ve rahatlık indirdi, ek olarak, görmediğiniz ordular indirdi ve böylece kafirleri cezalandırdı. Kafirlerin cezası işte budur.

ALLAH bir çok durumda size yardım etti. Huneyn günü sayısal çokluğunuz sizi böbürlendirmişti. Fakat sayınızın size hiç bir yararı da olmamıştı. Nitekim, tüm genişliğine rağmen yeryüzü size dar gelmiş ve sonunda dönüp kaçmıştınız.
25

Ey iman edenler! Eğer imana karşı küfrü yani Allah'tan gelen gerçekleri örtbas etmeyi seviyorlarsa, babalarınızı ve kardeşlerinizi dostlar ve yakınlar bilip yönetme yetkisi vermeyin. Çünkü içinizden kimler onlarla dostluk kurarsa, bilin ki onlar yaratılış gayesi dışında hareket eden kimselerdir.

önce ve sonra olan ayetler okununca nedeni anlaşılır. kurân'ın tamamını okumak gerekir. cımbızlamak değil.

philosophia19

ortaya bir şeyler atar. karşısında cevap veremeyen ilerizekalı alakasız ve iftiralar, çarpıtmalar sayar. ve anlamadığını düşündüğü bu ilerizekalıya yazdığını anlamadığını veya '' işine gelmediğini'' düşünerek bir daha yazar. ve o yine iftiralarını sayar.

2:190-"sizinle savaşanlarla" allah yolunda savaşın. saldırgan olmayın. allah saldırganları sevmez.

2:192- son verirlerse, allah bağışlayandır, rahimdir

2:193-zulüm ve işkence ortadan kalkıncaya ve din allah için oluncaya kadar onlarla savaşın. son verirlerse, artık zalimlerden başkasına düşmanlık yoktur.

2:256-dinde zorlama yoktur. artık doğruluk, sapıklıktan ayrılmıştır. kim ki tağutu (despotları ve şeytani doktrinleri) inkar edip allah'a inanırsa, kopmaz ve sağlam bir bağa yapışmıştır. allah işitir, bilir.

4:91-hem sizinle hem kendi toplumlarıyla güven içinde durmak isteyen bir başka grup bulacaksın. ne zaman kargaşalığa çağrılsalar içine dalarlar. sizi rahat, barış yapmak istemez ve ellerini sizden çekmezlerse karşılaştığınız yerde onları öldürebilirsiniz. böylelerine karşı size apaçık yetki verdik.

60:8-allah, din uğrunda sizinle savaşmayan ve sizi yurdunuzdan çıkarmayan kimselere iyilik yapmanızı ve onlara adaletli davranmanızı yasaklamaz. allah adaletli davrananları sever.
60:9-ancak allah, sadece, sizinle din uğrunda savaşan, sizi yurdunuzdan çıkaran ve sizi çıkarılmanıza yardım eden kimselerle dost olmanızı yasaklar. onları dost edinenler zalimlerdir.

eğer rabbin dileseydi, yeryüzündekilerin hepsi elbette iman ederlerdi. o halde sen, inanmaları için insanları zorlayacak mısın? yunus99

şimdi gerçeği aramayan, çarpıtan, ayetleri bağlamından koparıp cımbızlayan, tepkisel, kendisini in
anmamak için programlamış önyargılı islam(barış) düşmanlarına daha fazla yazıp yorulmak istemiyorum. bu yüzden şu videoları izlesinler: https://www.youtube.com/watch?v=oxtcn2dufos +uludağ sözlük video ya eklensin, https://www.youtube.com/watch?v=drvtkyquc1g +uludağ sözlük video ya eklensin, https://www.youtube.com/watch?v=pzhtinzec1q +uludağ sözlük video ya eklensin daha fazla cevap vermeyeceğim. bu ayetlerden sonra konuşabilenler var. iftiracı sahtekarlar.

rumeli71

beyninin evrimini tamamladığından emin olamadığım, iftiracı yazar. kendisini ateist zırvalarına cevap vermem rahatsız etmiş galiba.

psikolojik haplar oruç bozar mı sorunsalı

hastanın oruç tutması saçmadır.

yasusbi

pardon yobaz agnostikmiş :D Hem bilinemez diyor, hem yobaz. vay eniştesine sayın seyirciler.

yasusbi

kendisi tam bir yobaz ateist.

yasusbi

şaka şaka.

yasusbi

az önce müslüman olan yazar :D