bugün

genç yaşta overdose kurbanı olmuş güzel yüzlü oyuncu. olay, en yakın arkadaşı johnny depp'in sahip olduğu gece klübünde gerçekleşmiştir. son nefesini verirken rivayete göre "paparazzi istemiyorum, ölümüm anonim olsun" demiştir.

kısacık hayatına çok büyük başarılar sığdırmıştır river. genç yaşta oscara aday olmuş iyi bir oyuncu, kendini hayvanları korumaya adamış bir doğasever, ve baba olma hayalleri olan mükemmel bir insanken madde bağımlılığından kurtulamamıştır. ilginç bir aileden gelmektedir; anne babası da doğal hayatı koruma mücadelesi vermiş ve bunu tüm çocuklarına aşılamışlardır. hatta çocuklarının isimleri hep doğadan gelir: river- nehir, rain- yağmur, summer- yaz, jacquin phoenix ise adını leaf- yaprak olarak değiştirmiştir çocukluk yıllarında..

ölümü iç sızlatır her akla gelişte.. tıpkı kurt cobainde olduğu gibi.. neden gençler!?!

river'ın bir adet resmi:

http://jeffburris.dnsalia...actors/Phoenix/river7.jpg
yaşasa parsayı brad pitt vs. lerine kaptırmayacağını düşündüğüm çok genç yaşta yitip gitmiş oyuncu.
(bkz: my own private idaho)
gerçek bir yürüyen karizmaydı. siyam balığı' ndaki oyunu ölümcüldü.
gercek yildizlar erken olur kuralını bozmayan hollywood' un en yetenekli asi aktörlerinden biridir. siyam baligi gibi bir efsane de mickey rourke ve yeniyetme haliyle nicholas cage ' le de oynamış olan aktör erken ölümüyle hayalkırıklığı yaratmıştır.

(bkz: james dean)

(bkz: jim morrison)
şöhreti kaldıramamış, sinema dünyasına çok şey vermesi beklenirken genç yaşta kaybedilmiş oyuncu.
tüm sinema eleştirmenleri tarafından geleceğin starı olarak görülen, genç yaşta yitirilen bir değer..

(bkz: my own private idaho)
dün gece hayatı discovery channel da yayınlanan ve genc yasta eriyip gittigini ögrendigim yakısıklı ve yetenekli oyuncu.
leonardo di caprio ya benzeyen, asi genç rollerinin unutulmaz oyuncusu.
SADECE BEŞ FiLMDE ROL ALAN AMA SON DERECE HAKLI BiR EFSANEYE SAHiP OLAN VE 23 YAŞINDA BiR HALLOWEEN GECESiNDE ARKADAŞI JOHNNY DEEP' E AiT BiR GECE KLUBÜNDE OVERDOSE SONUCU ÖLEN AKTÖR. STAND BY ME ' DE Ki iNANILMAZ OYNUYLA DiKKAT ÇEKEN, MY OWN PRiVATE iDAHO' DA Ki MÜPTELA ROLÜNE HAZIRLANMASI iÇiN YAPIMCILARCA UYUŞTURUCU KULLANDIRILMASIYLA EFSANESiNE ENTERESAN DETAYLAR KATAN, KEANU REEVES VE JOHNNY DEEP GiBi iKi DOSTUYLA ALEMLERDEN ALEMLERE AKARAK, DAHA YENiYETMEYKEN HIZLI YAŞA GENÇ ÖL' ÜN ÖNCÜLERiNDEN OLAN GENÇ RiVER ; ASIL ÜNÜNÜ iSE NiCHOLAS CAGE VE MiCKEY ROURKE GiBi BiR ÜST KUŞAĞIN iKi iDOLÜYLE BAŞROLLERi PAYLAŞTIĞI, COPPOLA BAŞYAPITI RUMBLE FiSH' DE KASABANIN ASiLiK TiMSALi VE GENÇLER ARASINDA TAPILAN BiRi OLAN AĞABEYi;MOTORCYLE BOY' UN KASABAYA DÖNÜŞÜNÜ DÖRT GÖZLE BEKLEYEN VE ANCAK ABiSiNiN ÜNÜ SAYESiNDE KENDiNE HAYATTA BiR YER BULABiLECEĞiNE iNANAN KiŞiLiK ARAYIŞINDAKi GENÇ SERSERi ROLÜYLE KAZANMIŞTIR. KASABADA NEREDEYSE BiR EFSANE OLAN ABiSiNiN GELiŞiNiN ARDINDAN AĞABEYiNDEKi DEĞiŞiMiN VE iLGiSiZLiĞiN ETKiSiYLE HAYALKIRIKLIĞI YAŞAYAN RiVER ; AYNI DENiZLERDE YAŞASALAR DA ANCAK KENDi CiNSiNDEN BiRiNi YiYEREK BESLENEBiLEN iKi SiYAM BALIĞI' NIN KAPIŞMASI GiBi BÜYÜK VE CAN ACITICI BiR SAVAŞIMI BAŞLATIR.. EE BAŞKA DiYOSANIZ YUH BE KARDEŞiM. BiR EFSANEYi KELiMELERLE DAHA NASIL ANLATAYIM. FiLM AYRI EFSANE,RiVER AYRI EFSANE. GiYiN ÜSTÜNÜZE BiŞEYLER. KÖŞEDE Ki CD' Ci DEN iKi DAKiKA DA KiRALAYIN DVD ' Yi SEYREDiN DE ANLAYIN KEREMCEM' DEN iDOL MÜ OLUR iDiOT MU?

dogfight
my own private idaho
stand by me
little nikita
THE RUMBLE FiSH
Olup bitenleri kaçırma

İlk öğrenen uludağ sözlük kullanıcıları olacak.