bugün

entry'ler (78)

sayisal loto nun sozluk yazarina cikmasi

(bkz: hepinize benden artı oy)

6 ağustos 2008 mtk budapeşte semih şentürk maçı

-olum siz çok güçlü oldunuz lan...
+lan tamam ne ağladınız. semih size geçsin, urban bize geçsin.
*tamam geçerim ama gollerimi de götürürüm ben.
+olmaz lan öyle şey.
-olur lan. 4-1 öndeyiz biz. hadi devam edin...

emre belözoğlu

fenere gitmeden önce galatasaray taraftarı tarafından türkiyedeki en iyi ortasaha, karekterli futbolcu, avrupadaki gururumuz gibi güzel sözlerle anılırken, fenere gittiği günden itibaren büyük bir nefret ile davranılmış 180 derece dönmelerini (her zamanki gibi) sağlamış sporcu.

peşin edit: koyu galatasaraylıyım... yalnız emrenin galatasarayı adeta satıp bonservissiz gittiğinden beri galatasaraylı olarak değil, sıradan bir oyuncu olarak görüyorum. yeni takımında başarılı olup türk futboluna kazandırılmasını dilerim...

abdullah gul un rektor atamalari

Akdeniz Üniversitesi Rektörlüğüne Prof. Dr. israfil Kurtcephe atandı. üniversitedeki seçimde 297 oyla birinci olan türban karşıtı bildiri yayınlayan üniversitelerarası kurul başkanı Prof. Dr. Mustafa Akaydın değil...

Dicle Üniversitesi Rektörlüğüne Prof. Dr. Ayşegül Jale Saraç atandı. üniversitedeki seçimde 148 oy alan Tıp Fakültesi Biyokimya Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Naime Canoruç değil...

Dokuz Eylül Üniversitesi Rektörlüğüne Prof. Dr. Mehmet Füzün atandı. üniversitedeki seçimde 564 oy alarak Mehmet Füzün'ü üçe katlayan Prof. Dr. Sedef Gidener değil...

Gazi Üniversitesi Rektörlüğüne Prof. Dr. Rıza Ayhan atandı. üniversitedeki seçimlerde 732 oy alıp en yakn rakibine 348 oy fark atan eski rektör Prof. Dr. Kadri Yamaç değil...

istanbul Teknik Üniversitesi Rektörlüğüne Prof. Dr. Muhammed Şahin atandı. üniversitedeki seçimlerde 362 oy alan Prof. Dr. Hüseyin Faruk Karadoğan değil...

Ondokuz Mayıs Üniversitesi Rektörlüğüne Prof. Dr. Hüseyin Akan atandı. üniversitedeki seçimde 262 oyla birinci olan Prof. Dr. Murat Aydın değil...

Uludağ Üniversitesi Rektörlüğüne Prof. Dr. Medet Mete Cengiz atandı. üniversitedeki seçimde 254 oy alarak birinci olan Prof. Dr. Merih Yurtkuran değil...

Yıldız Teknik Üniversitesi Rektörlüğüne Prof. Dr. ismail Yüksek atandı. üniversitedeki seçimlerde 211 oy ile birinci olan Prof. Dr. Durul Ören değil...

bu atamaları gerçekleştiren sayın Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün partisi AKP seçimlerden yüzde 47 oy alarak birinci çıktıklarını ve halkın iradesine saygı gösterilmesi gerektiğini savunuyor...

ilginç...

evlenme teklifi için en güzel yerler

-ayy hilmi ne diye getirdin akşam akşam beni bu çorbacıya...
+yaaa aşkım bir değişiklik yapıyım dedim,fena mı oldu.hadi iç sen çorbanı.
-ayy ben kelle paça sevmem dedim hilmi. zorla içiriyosun bana.
+hadi aşkım itiraz etme. hadi, kemikleri güçlendirir bak. hamm yap bakıyım.
-hilmi bunun içinde bir şey var. ne bu bee... hilmi yüzük mü bu?
+aşkım benimle evlenir misin?
-hilmi senin romantizmine sıçayım...
+evet demek mi bu??

sözlükçülerin blog adresleri

http://getabbaaww.blogspot.com/

küfürsüz sözlük kampanyası

efendim türk kültürünün bir parçasıdır küfür...amerikada sadece 'fuck you'dan oluşur küfür.ama türkiyede çeşit çeşittir küfür...

küfür her yerdedir...sokakta,evde,okulda...küfür sadece karşıdakine hakeret için değildir,küfür bir nevi deşarjdır...küfür sanattır...

sözlükte gerçek hayatın bir nevi yansımasıdır.o yüzden sözlükte de elbet küfür olacaktır.biz burada gazete çıkarmıyoruz.aramızda hayatında hiç küfür duymamış insanlar da yok.eee o zaman ne kasalım??

yani demem o ki topunuzun .mına koyim...

(bkz: küfürsüz sözlüğün mına koyim)

hakan arıkan

(bkz: hayrettin demirbaş)***

nutuk u okumamis turk insani

-balkonuna türk bayrağı astın mı?
+astım abi.
-hadi ya..peki msnine siyah kurdela koydun mu?
+koydum abi.
-hımmm meydanlara çıkıp kahrolsun pkk diye bağırdın mı?
+bağırdım ani.
-lan peki yabancı kelime kullandın mı konuşurken?
+hayır abi.
-oha harbiden mi?aha buldum.nutuğu okudun mu?
+yok abi.
-aha kategorize edicek bişey buldum sonunda.
+abi kategorize yabancı kelime..
-sus lan.ne biçim türksün sen.nutuk okumamış,tarihini bilmiyor.bölücü seni...

(bkz: atatürk ü anlayabilmek)
(bkz: atatürkçüyüm diye geçinen populistlerden daha fazla atatürkçü olmak)

çekilen zirve fotolarının sözlükte yayınlanmaması

(bkz: lan bu yazar hatun mu acaba)
(bkz: lan bu yazar hatun da güzel mi acaba)

hasta la victoria siempre

-abi naber nasılsın?
+iyiyiz valla.sen nasılsın?
-iyidir abi.victoria siempre nasıl?
+hasta la victoria siempre.
-hadi yaa geçmiş olsun.
*

hastalığıyla övünen insan

-vaayyy abi naber yaaa?
+nolsun işte ben de aids olmuşum.
-hadi yaaa.
+tabi o kadar seks yaparsam olacağı bu.
-dimi dimi?
+frengi de vardı zaten.
-neyse abi ben kaçıyım.
+seks yaptım ben geçen...

(bkz: seks yaptığını duyurma isteği)

sözlükçülerin mezar taşına yazılacak yazılar

rastgele geçen hayatı sonunda bir gün içindeki uktelerle,geride okunmamış özel msjlar ve öksüz kalan onlarca entry bırakarak çıkış yaptı.

(bkz: ruhuna el fatiha)

ben karşı komşunuz merve

-merhaba ben karşı komşunuz merve.d-smartda süper bir korku filmi var.çok korktum.elimi tutsanız,beraber izlesek?
+eee sikicem lan seni geç içeri.
-ama??
+sus lan.digitürk dedin digitürk aldık.şimdi bir de başımıza d-smartçıkarma.geç içeri dedim.
-lcd var mıydı sizde?
+başlıycam lan lcdine...geç içeri ben göstercem sana lcdyi.

ben karşı komşunuz merve

-merhaba ben karşı komşunuz fuat.digitürk'te süper bir maç var,bizde de digitürk yok.babanla beraber maçı izlesek?
+merve yok mu?
-napcan merveyi keraneci?kamışa su yürüdü mü lan senin?ehihihi.aspin karaya vurdu mu?
+üfff fuat amca 20 oldum hala aynı sorular.geç hadi içeri geç.

bir boka benzemeyen minimal şiir

şiir yazdım
minimal...
bir boka benzemedi.
evet
öyle işte...

alo ben caylak olmak istiyorum hatti

-alo çaylak olmak istiyorum hattı ben zall nasıl yardımcı olabilirim...
+abızıttın mı?
-efendim?
+zıııttt erenköy.ehehuheue
-nick neydi?
dıtdıtdıtdıt...

kışın kapkalın giydirilip top gibi olan çocuklar

kışın aşırı evhamlı annesi tarafından dışarı çıkartılırken evde ne varsa üstüne geçirilen,bunun sonucunda yusyuvarlak,top gibi olan,kolları kapanmayan böyle havada kalan ve paytak paytak yürüyen çocuklardır...

ben de bu çocuklardandım bir zamanlar...annem sayesinde...öyle ağrı'da ankara'da falan da değildik...izmirdeydik,kışın çok da sert geçmediği bir yerde...

ama gel de bunu anlat anneme.önce bir külotlu çorap giyerdim.hem de siyah değil,kıpkırmızı bir çorap...bazen de pijama...onları iki tane üstüste giydiğim kalın çorabın içine soktuktan sonra içeme bir atlet,onun üstüne bir tişört ve sonra da bir kazak...altıma kalın kadife bir pantalon.bacaklar kapkalın olur tabi...montumu da giyerim sonra.kafama bir bere,ellere eldiven...ağız burun ve yüzün geri kalan kısmı da değil soğuk geçirmek,nefes bile aldırmayan bir atkıyla sarıldıktan sonra hazırdım artık...dışarda kar olsa ve yuvarlansam koca bir çığ oluştururdum...

işin ilginç yanı çok hasta olurdum ben...annem de 'bak oğlum hasta oluyorsun işte' diyerek daha kalın giydiriyordu beni...bir inatlaşma başlamıştı.anlamıyordum da nasıl hasta oluyorum diye.değil vücuduma mikrop girmesi,10 santim yarı çaplık bir küreyi bile geçemiyorlardı bana gelmek için...ama nasıl oluyorsa,oluyordu ve ben her seferinde üşütürdüm...

sadece üşütme de değil.aklınıza gelebilecek her hastalığı geçirdim ben.kızamık,suçiçeği,tifo,sarılık vesaire vesaire...hatta menenjit bile...annem bu halimi hep menenjite bağlar ve 'sen menenjit geçirdikten sonra böyle olduk,çocukken çok akıllıydın' der.

ama birgün ben de büyüdüm,anneme karşı gelme yaşım geldi.ve dışarı istediğimi giyerek çıkmaya başladım.işte o zamandan beri nadiren hasta olurum ben...nedenini bilmem ama bütün kışı bir bilemedin iki hafta burnum akarak geçer ve o kadar...

ilginç değil mi???menenjit geçirdikten sonra böyle oldum ben...

okan bayülgen cumhurbaşkanı olsun kampanyası

(bkz: cumhurbaşkanını uludağ sözlük seçsin kampanyası)

dolmusta ayakta beklerken yeni gelip oturan kadina

başlamadan önce not:bu başlık dolmusta ayakta beklerken yeni gelip oturan kadina sinir olmak şeklinde açılmak istenmiş ama karekter sınırına takılmıştır...

şimdi başlayabilirim...

her ne kadar ana avrat düz gitmek istesem de, gerek terbiyeli bir insan oluşumdan,gerekse sözlük formatında geçen ilk entry tanım olmalı kuralından dolayı sakin bir giriş yapacağım.ama tabi nasıl bitireceğimi bilemem...

neyse tanıma geçelim...uzun süre ayakta gitmenin ve dolmuşun sürekli sallanmasından dolayı kafayı tavana vura vura oluşan baş ağrısının verdiği etkiden kaynaklanan,birinin 'müsait bir yerde inicek var' dediğinde oluşan umudu, hemen binerek ve boş yeri adeta çocukluğumuzun doğum günlerinin aktivitesi sandelye kapmacadaki çevikliğimize taş çıkaracak şekilde kaparak yok eden teyzeye hafiften kıl kapma,kafa kol dalmak olmasa da inerken şöyle bir çelme takma isteği doğuracak şiddette bir sinirle sarsılma olayıdır.

öncelikle şunu söyliyim cümle uzun oldu kesin bir anlatım hatası yaptı bu ibne,şimdi düştün elime diye sevinmeyin.cümleyi 5 kere okudum...hiçbir anlatım hatası yok.öss'de çıksa anlatım hatası bulamam şerefsizim...

artık tanımı da yaptığımıza göre,kişisel ve forumsal bir tarza dönebiliriz...

bugün başıma gelmiş bir olaydır bu.bütün gün gezip tozduktan sonra* ayaklarımın tabanları ağrırkene dolmuşa bindim efendim.dolmuşta yer vardı aslında ama,arkamdan binen nur yüzlü,tonton nineye yer vererek ondan sağol evladım,bana torunumu hatırlattın dedikten hemen sonra içinde kurabiye falan olduğunu tahmin ettiğim poşetinden bana bir şey vermesini bekledim.ama o göz temasından kaçınarak oturunca hayallerim yıkılmadı değil.ama olsun ben ona yerimi helal ediyorum yine de...

neyse ben ayakta kalınca klasik oyunumu oynamaya başladım.nereye kadar ayakta kalıcam ve kimde az sonra inecek tipi var...ilk düşüncem şu önde oturan amca birazdan iner diyeydi.çünkü götünün yarısı dışardaydı ama o da şöförle muhabbeti kurunca anladım ki son durağa doğru iner...işte bp görünmüştü uzakta.ilk umudum...ama orda da kimse inmeyince bir daha ki oturma olasılığımın olduğu yerin migros olduğunu düşündüm.en arkada oturan ve telefonda 5 dakkaya geliyorum annecim diyen kızda orda inmeyince ayakta beklemeye devam ettim.lan kız 5 dakka dedi,ben inince hala dolmuştaydı...

uzattığımın farkındayım,ama okucan nasılsa,o yüzden hiç artistlik yapma...sonra o an geldi işte...cam kenarında hem de en sevdiğim yerde oturan amca müsait bir yerde dedi...hayallerim gerçek oluyodu.gözümde canlandı bir an.sonuna kadar açık bir cam,ve rüzgarda saçları uçuşan ben...çok mutluydum.ama işte orda o hain kadın çıktı ortaya.göz göze geldik.yerimi istiyordu...amcanın yanında oturan yerimi verdiğim teyzenin geç çekilmesinden faydalanıp dolmuş durur durmaz,bindi ve amca daha yerinden çıkmadan,o yeri kendine ayırttı hain kadın...

o an dünya başımdan yıkılmıştı.bu boyattığı kızıl saçı ve asık suratıyla hayatta yer verilmicek en fazla 35 yaşında olan koca topuklu ve dizinin altında olan eteğiyle oraya oturdu.içimden küfürler ede ede bir baktım ineceğim yere geldim.yol ağzında diye bağırırken sesimdeki titreme hayalkırıklığımı çok net ele veriyordu...dolmuş şöförü tam istediğim noktada durarak beni teselli ediyordu adeta.5 dakka sonra inicem diyen kız kusura bakma diyordu gözleriyle bana.20 milyonunun üstünü,hiç düşürmeden çok klas verdiğim eleman başka sefere dostum dercesine baktı.ama ben başım dik indim dolmuştan...dolmuş gaza basıp önümden geçerken anladım ki kimsenin sikinde değildim ve bunların hepsini kafamda yaratmıştım...

annemin oğlum eve gelirken fırından ekmek al dileğini gerçekleştirirken fırıncıya bütün duygularımı açmayı o kadar çok isterdim ki.50 kuruş aldığım o nasırlı elleriyle bana sarılmasını üzülme evladım,bir gün seninde araban olur kurtulursun bu dolmuş ızdırabından demesini hayal ettim...

bir baktım eve gelmişim.kapıyı çaldım ve içeri girdim...

lan yeter sıkıldım.bundan sonrasını anlatmıyorum...bu demek oluyor ki bu sevgili günlük tarzı entry burda bitiyor...

evet,bitti...