bugün

entry'ler (677)

aslı öymen

bu aralar cnn türk'te afiş programını sunan* hanımefendi. ne konuğun cevabını dinliyor, ne cümlesini tamamlamasına müsade ediyor ne de kendisi düzgün bir cümle kuruyor. konuşurken sürekli "ıııııığ" diyen bir insanın televizyon programı sunması oldukça anlamsız.

mozart in the jungle

bu aralar yeni bir diziye başlasam mı diyenlere ilk önereceğim seri. kitabı okumadım ama dizi gerçekten keyifli. adında da dediği gibi bolca sanat, biraz seks, güzel kadınlar ve adamlar var. bir klasik müzik eserinin zarafeti ve heyecanı da var, daha ne olsun.

lola kirke

mozart in the jungleın ilk bölümünü izlerken yahu bu birine benziyor diye delirmek üzereyken açıp adına bakınca ohaa bu resmen girlsdeki jessa'nın kardeşiymiş yahu diye kirke ailesinin egzotik güzelliğine bir kez daha hayran kalmamı sağlamış hatun. ablasından* daha güzel değil ne yazık ki ama bir çıtırlık da var tabii. dizideki oyunculuğunu da gayet beğendim, ailecek takip edeceklerimiz listesine eklenmiştir.

jamie dornan

insan değil yunan tanrısı heykeli olarak yaratılmış olan "şey". insan değil!

http://www.youtube.com/watch?v=z4nJX8snP4s

ece zaim

programını yalnızca 3-4 defa izlediğim için programı yerden yere vurmayı şimdilik erteleyeceğim fakat o kasıla ıkına konuşmasını belirtmeden edemeyeceğim. bir insan bu kadar keyifli bir konudan* bahsederken nasıl olur da bu kadar gergin olabilir. gergin sıfatı da tam karşılığı değil, çok acayip. ekran heyecanı desem onun gibi de değil, kasılıyor resmen konuşurken. televizyonda 5 dakikadan uzun süre izlemek çok rahatsız edici. iletişim ve diksiyon konusunda az da olsa vakit ayırıp ders almasını tavsiye ederim.

suspended animation

Bir nevi ertelenmiş canlandırma. Pittsburgh'da bir hastanede uygulanması planlanan başarıya ulaşırsa müthiş heyecan verici bir deneyin de konusu olan durum. Şöyle ki; bu tıbbi amerikan dizilerinde geçen acil sahnelerindeki gibi çok kötü yaralanmış ve kalbi durmuş bir hastaya aslında hücresel düzeyde henüz ölmemiş iken cerraha zaman kazandıracak bir müdahale yapacaklar. Silahlı yaralanma, trafik kazası gibi ani yaralanmalar sonucu acile gelmiş kalp masajıyla vs. dönemeyecek; alternatif başka bir tedavi bulamadıkları uygun 10 hastayı seçip vücut sıcaklıklarını 10 dereceye kadar düşürüp hücrelerin metabolizmasını yavaşlatacaklar ve böylece hücrelerin-dokuların-organların enerji ihtiyacı azalacak ve kalbin o sırada onlara kan pompalamaması sorun olmayacak teorik olarak, bu da cerraha o "yaralanmayı" onaracak zamanı kazandıracak. Yaklaşık iki saat bu durumda kalan ve cerrah tarafından onarılan vücudu yeniden ısıtacaklar ve böylece -umuyorlar ki- kalbi atmaya başlayacak ve yaşamaya devam edecek. buna benzer bir tekniği uzun zaman önce Michigan üniversitesinde domuzlar üzerinde deneyip fena sonuçlar almamışlar. heyecanla bekliyoruz şimdi bakalım insanlardaki uygulama nasıl sonuç bulacak.

ender korfalı

Godfather karizmasının bir beyin cerrahında vücud bulmuş hali. Aynı zamanda inanılmaz zevkli bir insan. Sanatı, teknolojiyi, modayı seven, zeki ve entelektüel kişilik.

http://twicsy.com/i/qGN9Nc

kontrast

ilk albümlerine linkten ulaşabileceğiniz müzik grubu :
http://www.dr.com.tr/Muzi...Rock/urunno=0000000445698

jake robinson

the carrie diariesde bennet karakteri ile şöyle bir görünüp kaybolmasına rağmen göz dolduran yakışıklı herif. o clockwork orange kostümünü yesinler! bir de bir yerlerden tanıdık geliyor bana ama imdb deki filmografisinde aradığımı bulamadım.

http://www.tvgasm.com/wp-...veal%E2%80%A6Liberace.png

pinima

meltem arıkanın yazdığı memet ali alaboranın yönettiği mi minöradlı oyunda seyirci olarak gittiğiniz de sizin de vatandaşı olabildiğiniz hayali ülke. yalnız nedense bir yerlerden tanıdık geliyor diktatör başkanı ve onun saçma kararları ile yönetilen ülke.

mi minör

seyircilerin oyun esnasında hem bedenen hem sosyal paylaşım ağları üzerinden online dahil olabildiği, interaktif ve hiperaktif oyun. pınar öğünün hem güzelliği hem de oyunculuğu büyüleyici.
(bkz: pinima)

vankomisin

uludağ tıpın gayrıresmi, pek samimi ve az yayınlı radyosu. şimdilik biraz kıt ama dinlendikçe gelişir diye inanıyorum, müzikler iyi en azından.
http://vankomisin.caster.fm/

en yakındaki kitabın adı

harrison iç hastalıkları el kitabı ile aramızda 10 cm bile yok valla.

türk erkeğinin küçük penisli olması

büyüklük göreceli bir kavram olmakla beraber dünya ortalamasında memleketimizin üst sıralarda olmadığı bir gerçek. ben istisnayım diyenler; ne mutlu size, kafanızı takmayın. ortalamayı düşürenler; siz de sıkmayın canınızı, onun da beğeneni seveni vardır illa. *

yağız izgül

http://www.hurriyet.com.tr/pazar/18539471_p.asp

şimdii bu yazı ile ilgili kafama takılanlar oldu:
1- bu adamcağızın annesi hem ev hanımıymış hem yemek yapamıyormuş, valla durum çok vahim, annenin fonksiyonunu ben tam anlayamadım. ev hanımı olarak yemek bile yapmadıysa bu çocuğu nasıl doyurmuş da bu hale getirmiş, merak konusu
2- markasının adı olan Hecha benim bildiğim kadarıyla ispanyolcada afiyet olsun demek değil, anlamını bilmiyorum ama ispanyollar "buen"li birşey söylüyorlardı afiyet olsun derken *
3- bu adamın yemeklerle ilgili yorumlarını programda genel olarak beğeniyor olmama rağmen "sebzelerin sağlıklı olduğuna inanmıyorum" ifadesi yemeklerle ilgili hayatımda duyduğum en büyük zırva. (bkz: vitaminler) (bkz: sindirim sistemi) (bkz: lifli gıda)

mehmet aybars

Bursa bölge devlet Senfoni Orkestrası başkemancısı. Senfoninin konserlerinden ekstra keyif alma nedeni ayrıca kendileri Ankara Devlet Konservatuarı mezunu imiş.

seks esnasında çığlık atan kadın

yan komşumun yakinen muhattab olduğu ve benim sürekli gürültüsüne maruz kaldığım kadındır. hayır o kadar abartıyor ki o dakikalarca süren çığlık ve inlemelerin fake olduğunu biz bile anladık, şu oğlan bir türlü uyanamadı duruma.

yusuf taktak

eserlerinin çoğunu dikilitaş ve bisiklet temaları üzerinden üreten türk ressam. aynı zamanda ressam elif çelebi ile evli.
http://www.yusuftaktak.co...amp;section=1&lang=TR

seviştiği erkeğin götüne parmağını sokan kız

muhtemelen prostat masajından anlayan kızdır.

adamı kusturan amerikan filmi klişeleri

kötü bir durumdan kaçmanın hemen ardından henüz herşey de tam çözülmemişken kadınla erkeğin öpüşmesi.