bugün

entry'ler (2157)

sevgilinin insana kaybettirdikleri

en çok kendinden kaybedersin, hayatımıza giren her insanın bir nedeni vardır zırvasının bu noktasına takılıyorum. bazı insanlar var ki, benden çok şey götürmüşler ve bana kattıkları sıfır. isyan değil ama ey allahım bunlar girmeseydi, ben rahat rahat insanlara güvenebilseydim ne olurdu ki sanki?

aras kargo

bingöl şubesi tamamen seni sürüm sürüm süründürürüm diyen firmadır. öyle ki genel merkezleri bile şubesine söz geçirmekte acizdir. bozulacak ürünü bilerek ve isteyerek , yalan yanlış mazeretlerle ve canımız istediğinde teslimat yaparız diyerek bozulana kadar elinde tutmuş ve nihayetinde bozuk ürünü teslim ederek kendilerini tatmin etmiştir (ohh sesleri arasında). tazmin ederiz lafıda palavradır. olan evde çakılı kaldığım 2 günüme ve bayram sürprizime oldu. genel merkezleride kıç kadar şubeyle baş edememiş, müşteri gazını almaya yarayan papağan sözleriyle olaya müdahil olmuştur. ola ki bu firmayı kullanıyorsanız sinirlerinizin sağlam olması lazım. zira kurumsallaşma kültürleri yok ve genel merkez-şube iletişimi sıfır. ayrıca zararınızı tazmin etmemek için gözünüzün içine baka baka yalan söyleme kapasiteleri var. umudum bu firmanın kargo lisansının iptal edilmesi yönündedir.

sancaktepe

doğunun herhangi bir il (ilçesini) aratmayan istanbul ilçesidir. gelişmişlik düzeyi istanbula göre çok düşüktür. kısaca kırk fırın ekmek yemesi lazımdır.

başı açık diye kendisini entelektüel zanneden mal

başını kapatıp, kıçına da skinny jean giyen ve mağdur edebiyatı yapan ikiyüzlülerle aynı cins maldır.

ter kokan insanlara tavsiyeler

kesinlikle yaz aylarında her sabah duş alsınlar. koltuk altı kıllarını korumaya almasınlar , mümkünse her gün traş etsinler. apış arasını da es geçmesinler. ter kokan insanlar diye bir sınıflama yoktur. her insan ter kokar. iki gün duş almayın çamaşır değiştirmeyin görürüm ben sizi. yazın her gün duş alınacak, çamaşırlar değiştirilecek, kıllar yok edilecek, koltuk altı antiperspirantlarından kullanılacak. kimse bir gıdım fısı 100 euro parfümlerden kullanmaya zorlamıyor sizi. bir kalıp kükürtlü sabun, bir koltukaltı zımbırtısı toplasan 20-25 tl den fazla tutmaz. yapmayın yazıktır bize.

yazarlarin avatar oldugunda bükecekleri seyler

(bkz: zaman)

güneş kremi

ne kadar hafif yapılıdır kolay emilir diye lanse edilse de bu meret yüzde kalıp gibi duruyor. pandomim sanatçıları gibi dolanmak işten bile değil. hele de suda çıkmaz laflarına aldanırsanız hepten zıçarsınız. zira terleyince yüzden kireç gibi akıyor.

osmanlı padişahlarının yabancı kadınla evlenmesi

karga burun sendromundan muzdarip osmanlı hanedanının ıslah edilme çabasıdır. lakin işe yaramamıştır. toprak bütünlüğü falan filen hikayeleri anlatıyorlar ama bence hikaye.

yaz sıcağından nefret etmek

çalışıyorken ikiye hatta dörde katlanan işkencenin duygusal ifadesi. çalışmak olmasa razıyım yaza da sıcağına da ...

limonata

yaz aylarının vazgeçlmezi içecektir. ancak şeker kullanmak istemeyenler için şöyle de bir tarif vardır ;

1 kiwi
1 yeşil elma
1 çay kaşığı bal
3-4 nane yaprağı
3-4 limon
azıcık limon kabuğu rendesi
1 litre su

kiwi ,yeşil elma ,biraz limon kabuğu rendesini robotto sıvılaştırıyoruz,limonları kesip aradaki beyazlıkları ayıklayıp taneli sulu kısımlarını bu karışıma katıyoruz, üzerine bir litre soğuk su ekleyip bir kaç nane yaprağı ve bal takviyesiyle buzdolabına kaldırıyoruz. süzüp içebilirsiniz yada içinde meyve parçacıklarıyla da içilebilir.

jasper jones

türkçeye tanrı'nın unutulan çocukları adıyla çevrilen kitabın orjinal adıdır. mark twain hayranlarının bayağı bir seveceğini düşünüyorum zira bana o tadı verdi.

kızdan çok erkek kankası olan kız

kanka seçerken cinsiyet kriteri olanlar için tuhaf karşılanabilir ancak cidden kızlar için erkek kanka her açıdan daha geliştiricidir. bir bayan zaten bir bayanın bakış açısını bilir erkeğin bakış açısı değişik ve ilginçtir.

yalnızlığın kazandırdıkları

kalorifer peteklerini söküp temizlemeyi ve elektrik sigortası değiştirmeyi öğrenmek, irili ufaklı ev tamiratı, daha önce kırk sene aklına gelmeyen ne kadar bilgi varsa hepsini öğrenmek zorunda kalmak, evde geçirdiğin zamanların yön değiştirmesi, mesela daha önce sadece annenin yemeklerini yedikten sonra cumba yatak moda geçiyorken artık banyo-wc temizliği, yediklerini toplama yıkama gibi işleri kendin yapmayı öğrenmek ve anneni daha sık anımsayıp anlamak.

bir de bunların dışında, daha çok kitap okumak, daha güçlü olmak, daha özgür olmak,kişiliğinin oturması gibi artıları var.

kızların kezbanlık nedenleri

yerli dizilerdir , zira bu dizilerdeki kızların tamamı kezbandır, özgünlük sıfırdır.

sigara tüttüren öğrenciler görüyorum içim acıyor

maalesef kuru fasulyeyi bir gece evvelden ıslatmayan ev kadınlarından daha mı çok üzmüştür acaba diyerek merak ettiğim.

ekşi sözlük

8 mart günü 8284 tane kadın çaylağı yazar yapan sözlüktür. ortalığı kan , gözyaşı ve bok götürüyor.

losing my religion

nerede ya da ne zaman çalarsa çalsın, bütün anılarımın kırgınlığını feci bir kalp vuruşuyla bütünleyen şarkıdır.

my mad fat diary

bu yıl izlediğim açıkara en iyi dizidir. 90'lı yıllara ait muhteşem müzikleri ve gerçekliği tartışılmaz. benim gibi düşünen çok olmalı ki 6 bölümlük mini drama olarak düşünülüp final yaptığı hafta ikinci sezon onayı açıklanmıştır. hele üçüncü bölüm sonunda çalan a letter to elise beni nerelere aldı götürdü. bir de 'finn' var tabi, bir insan evladı bu kadar muhteşem bakamaz.

türkiye nin tek cümlelik özeti

haksızlıklar ülkesi.

nil erkoçlar

küçükken bebeklerle oynamazdım arabalarla oynardım beyanatını vermiş şahıstır. içindeki erkeği çocukken oynadığı oyuncaklara bağlayacak kadar sığ mıdır yoksa toplumda dayatılmış bir ön yargı mıdır bilemedim şimdi. ama bu işin oyuncaklarla alakası yoktur. cinsiyet sorunu yaşayan şahısların klasik açıklaması olsa gerek. bilimsel bir yanı yoktur.kısaca önümüze sığ, klişe ve banal açıklamalarla gelmiş kişidir.