bugün

coğrafyada, tek yönlü veya çift yönlü akıntılara bağlı olarak bir yüzü eğimli diğer yüzü daha az eğimli olan sedimenter şekillerdir.
ingilizcede "küçük dalga" veya "dalgalanma" anlamına gelen kelimedir.Bu tanımı betimleyecek olursak; denize taş atıldığında daireler şeklinde dağılan dalgacıklardır.

edit: (bkz: aa bu bendim lan)
Digital Logic Systems dersinde irdelenen counterlerin bir tipi. Türkçe karşılığı dalga olan bu kelime Logic vizesinde karşınıza çıktığında sizi soruyu boş bırakmaya zorlayabilecek tipte bir ayrıntıdır.
ing. dalga dalga yayilmak.

ekonomide carpan etkisini anlatan bazi eski kitaplarda bolca karsilasilir bu kelimeyle.
tamamen biraz coin mantigini oturtmak icin bugune 4 arkadas girdigimiz altcoin. bakalim neler olacak.
farklı ülkelerdeki bankalar arasındaki para transferi işlemlerinde kullanılmak amacıyla geliştirilen dijital para. ülkemizden akbank ile anlaşmaları var.
Yükseliyor efenim durduramıyoruz tanımına uyan para birimi.

450 dolar maliyetli ripple şuan 720 dolar oldu. Yolumuzu buluyoruz şükür.

Para bayılacaksanız illa kriptoya bunu deneyin az biraz.
Güne 1 dolar çizgisini aşarak girmiştir. Helal olsun Koca yürekli coin.
Yatırım ile şişmeye devam edip yılbaşına en az 1.8 1.9 dan girecektir. Dübürü tutan elindeki iota yı buna çevirsin.
ben, yüklü değil küçük yatırımcıyım diyenlerin kaçırmaması gereken gemi. zararınızı sizi sıkıntıya sokmayacak miktarda ayarlarsanız yerinde bir yatırım olur.
elektronikte Ac işaretlerin Dc'e doğrultulması sonrasında işarette arta kalan hafif dalgalanmadır. en basit haliyle bir zener diyot vasıtasıyla regülasyon işlemi yapılarak üstesinden gelinir.
Vaziyet alın, buralar değerlenecek diyenler olmuş. Bu lafı söyleyenler sadece; "abi geçen ay 0.2 dolardı şimdi 1 dolar oldu" diyen piyasa, blockchain ve coinlerin altında yatan teknolojilerden bi haber insanlardır. Onların ipiyle sakın ha kuyuya inmeyin, dibi boylarsınız.

Ön uyarıdan sonra gelelim ripple'a. Ripple şu an revaçta olan bir coin. Nedeni kısa sürede hızlı yükselişi ve borsadaki büyük düşüşler karşısında yatırımcının şu an için güvenebileceği bir liman olmasıdır. Son günlerde, hele de bitcoin'in büyük düşüş yaşadığı dönemde işlem hacmi olarak bitcoini katlamıştı ve bu da gerçek değerinin üstüne çıkmasına neden oldu. Ha bana göre hala olması gerekenin üstünde bir seviye de ve yıl başına 0.8 dolar seviyelerinde gireceğini düşünüyorum.

Şu ana kadar bahsettiklerimden yatırım yapılmaz anlamı çıkmasın. Kisa vadede al sat ile iyi para kazanacabileceginiz gibi uzun vadede paranızı paranızı en fazla 2-3'e katlarsınız.

Yazının başında buralar değerlenecek diyenlere inanmayın demiştim. Şurayı kavramakta fayda var. Ripple asla 10 dolar seviyesine gelmeyecektir. Neden mi? Ufak bir matematiksel hesap yapalım; (coinmarketcap.com verilerine göre inceleme yapıyorum)

Tüm coin piyasası şu an: $579.485.458.825 dolar

Bu markette toplam da 16 milyon küsur bitcoin bulunmakta ve toplam market cap'i: $255.298.348.035 dolardır. Yani tüm piyasanın yüzde 40'ından fazlasını oluşturuyor.

Bir de ripple'a bakalım. Ripple daki fark şu an piyasada 38 milyar adet bulunmasıdır ve bu sayı belirli zamanlarla arttirilarak toplamda 100 milyar adete çıkarılacaktır. Şu an 1.11 dolar seviyesine olan ripple'ın toplam market cap'i: 43.166.254.320 dolardır. Ripple'ın 10 dolar seviyesine geldiğini düşünsenize, o zaman toplam market cap'i: 400 trilyon dolar olacaktır ki bu şu andaki piyasanin yüzde 80'i küsur demek.

Yani anlatmak istediğim 10 doları bulması bile bitcoin'in yok olmasına hatta piyasanın çökmesine neden olur. Bu kadar çok olan bir şey asla o kadar değerlenmez. Ripple bitcoin gibi asla sizi milyoner yapmaz ama paranızı 2-3 e katlar. Bunu göz önünde bulundurun derim.

Son olarak, bir gün bitcoin balonu patlayacak ama kripto para değil. Kripto para, geleceğin vazgeçilmez teknolojisidir ve bence geleceğin kripto parası ripple veya bir benzeri olacaltir. Ripple'ın amacı daha ucuza daha hızlı para transferidir sadece yani bitcoin gibi anarşist bir fikre sahip değil, tam tersi şuandaki bankaların dostudur ve işlemlerini hızlandırırır. Aralarında Akbank'ında bulunduğu bir çok banka ile ortaklıklar kurması buna işarettir. Ayrıca kimseyi yoktan zengin yapmayacak olması da şu anin para babası bankaların kullanmasına sebeptir.

Bitcoin para aktarımı yapmış olanlar görmüşlerdir, bitcoin aktarımı leş bir durumda. Günlerce süren transferler ve yüksek transfer ücretleri... ama ripple transferi 1 dk sürmez ve düşük ücrette. Bitcoin bilinçsiz yatırımcı ile çok yükseldi ve değerinin çok üstünde hala, düşecektir ve bir geleceği yok. Gelecek ripple ve ilerde çıkacak benzerleri üzerine kurulu olacaktır.
sonuna ytd yazılması gereken öneriler verilen coin.
sattığım an yükselmeye başlamıştır acele edip kaç kere büyük balığı kaçırdım.
ben satınca yükselen alınca düşen kripto paradır.
evet yıl neredeyse 2018 oldu ama şu kripto coinlerin satın alımı konusunda hala cahilim, cahiliz. mesela ripple nasıl alınabilir güvenli bir şekilde, bilale anlatır gibi anlatmanıza gerek yok sadece şurdan şöyle diye bir link yeterli olabilir. yeşillendirirseniz sevinirim
nasil alirim diye merak edenler su entryi inceleyebilir (bkz: #38538035)
bir nipple değildir, olamaz.
bankalar tarafından tercih edilmesinden dolayı 2018 sonlarına doğru 10 dolar civarına geleceğini düşündüğüm kripto para.

yatırım tavsiyesi değildir.
Geçen hafta alayım dedim salladım almış olsaydım şu an paramı katliamış olacaktım.
Bitcoinden sonra yeni yeni değer kazanan para birimi, tahminim o ki bitcoini geçicek. Bitcoin zaten üç vakte kalmaz insanların elinde patlar.
(bkz: nipple)
Yarak kafalı koinim.com sitesi hesabı onaylamadığı için dört gündür alamadığım ve fırsatı kaçırdığım sanal para.
Allah affetsin bu sabah birazcık aldım hemen yüzümü güldürdü.

Bu para hiç kimseyi zengin etmeyecek ama şimdilik tatlı bir kar bırakmaya devam edecek. *
3.21 dolar olmuştur.
güncel Önemli Başlıklar