1. 1.
    coğrafyada, tek yönlü veya çift yönlü akıntılara bağlı olarak bir yüzü eğimli diğer yüzü daha az eğimli olan sedimenter şekillerdir.
    1 ... umutsuzlar parki
  2. 2.
    ingilizcede "küçük dalga" veya "dalgalanma" anlamına gelen kelimedir.Bu tanımı betimleyecek olursak; denize taş atıldığında daireler şeklinde dağılan dalgacıklardır.

edit: (bkz: aa bu bendim lan)
    ... rippleofdex
  3. 3.
    Digital Logic Systems dersinde irdelenen counterlerin bir tipi. Türkçe karşılığı dalga olan bu kelime Logic vizesinde karşınıza çıktığında sizi soruyu boş bırakmaya zorlayabilecek tipte bir ayrıntıdır.
    ... boolean
  4. 4.
    ing. dalga dalga yayilmak.

ekonomide carpan etkisini anlatan bazi eski kitaplarda bolca karsilasilir bu kelimeyle.
    ... snoptik
  5. 5.
    tamamen biraz coin mantigini oturtmak icin bugune 4 arkadas girdigimiz altcoin. bakalim neler olacak.
    -1 ... peder
  6. 6.
    farklı ülkelerdeki bankalar arasındaki para transferi işlemlerinde kullanılmak amacıyla geliştirilen dijital para. ülkemizden akbank ile anlaşmaları var.
    ... dipsiz kuyular
  7. 7.
    zamanında top noktadayken satın aldığım altcoin. 20k satoshi civarındayken 700 dolarlık almıştım. bir öğrenci olarak piyasadaki varım yoğum o 700 dolardı. gerçi o paranın da büyük bir kısmı zamanında 50 dolara alıp kenara koyduğum dogecoinler sayesinde oldu. tüm altcoin piyasası patlayınca, 2 sene önce kenara attığım 50 dolar oldu sana 600 dolar. sonra ben ne yaptım? önce tüm paramla digibyte aldım. sonra digibyte pump yemez diyerek, onların hepsini bozdurup ripple'ın gittikçe hızlanan trenine binmek için tanesi 40 centten ripple aldım. dedim ki kendi kendime "bu kesin 1 dolar olur böyle giderse". peki sonra ne oldu... pump yemez dediğim digibyte, ben sattıktan kısa bir süre sonra hayvani bir pump yiyerek 20 katına çıktı. ripple da aldığımın ertesi günü çakılarak yarı fiyatına geldi. şimdi oturmuş elimde patlayan ripple'ların 1 dolar olmasını bekliyorum. hala öğrenciyim ve kenardaki tüm param artık 350 dolar...
    1 ... ognitogenk
  8. 8.
    bitfinex'te yatan ama dokunamadığım kuzucuklarım.
    authenticaro'dan yanlışlıkla bitfinex hesabımı sildim, desteğe yazdım ama bi dönüş olmadı hala. kolay bi yolunu bilen varsa yeşillendirirse sevinirim.
    1 ... kendinden bihaber
  9. 9.
    Yükseliyor efenim durduramıyoruz tanımına uyan para birimi.

450 dolar maliyetli ripple şuan 720 dolar oldu. Yolumuzu buluyoruz şükür.

Para bayılacaksanız illa kriptoya bunu deneyin az biraz.
    ... nasyonal sosyalist neo liberal
  10. 10.
    nipple ye benzettim allah affetsin sozluk.
    ... nocountryforoldmen