bugün

En sevdiğim düzenli olarak kazandıran alt coindir.
an itibariyle gözümden yaş getiren coin. tc bile bu kadar düşmemişti.
görsel
coin'e para yatıranın afedersiniz aklını sikeyim.
dün 17.00-17.45 arasında, Binance platformu özelinde konuşuyorum, Moneygram haberi etkisiyle yüzde 50.71 artış yaşamıştır. şu an ise o çıkıştan yüzde 22 kadar aşağıda.

9 Ocak çıkışlı şu yazıyı çok beğendim. Ripple'ı anlamak için çok iyi bir kaynak. okuduktan sonra XLM (Stellar Lumens) geçişini düşündürttü:
https://hackernoon.com/4-...at-you-think-9debc3c86985
Uzun vadeli olarak yatirim konusunda sahsimi tedirgin yapan kripto para. Özellikle bankalarin bu kripto parayi desteklemesi beni daha da tedirgin ediyor. Ne de olsa kripto paranin cikma sebebi aracilari aradan cikarmak ve direk alis veris yapabilmek. Günümüzdeki bu aracilarin (bankalarin) bu ise el atmasi pek hayra alamet gibi gelmiyor. Sonucta her krizde parmaklari olan bankalar yatirimcilar tarafindan gecmisten günümüze güven sarsmis kuruluslardir. Baskalarinin parasi ile kumar oynadiklari icin; her ne kadar kazaniyor veya kazandiriyor gösterse de ardinda spekulasyon oldugu tedirginligi veriyor.

Yatirmayin demiyorum. Neye yatirim yaptiginizi bilerek hareket etmek, sizi ya kazandirir yada en az zararla oradan cikartir.
onumuzdeki bir yilda degeri en az 30 Kat artacak olan para.
beceremedim almayı keşke bana biri yardımcı olsa
tanım: San Francisco merkezli kripto para
10 dolar olması için 2019-2020'nin beklenmesi gereken kripto para birimidir.
Bugün 5 bin lira kazandıran paradır. Teşekkürler Chris Larsen.
başekonomist sirkana sorsaydın. o tavsiye ediyorsa gümmm.
--spoiler--
bir de ripple'a bakalım. ripple daki fark şu an piyasada 38 milyar adet bulunmasıdır ve bu sayı belirli zamanlarla arttirilarak toplamda 100 milyar adete çıkarılacaktır. şu an 1.11 dolar seviyesine olan ripple'ın toplam market cap'i: 43.166.254.320 dolardır. ripple'ın 10 dolar seviyesine geldiğini düşünsenize, o zaman toplam market cap'i: 400 trilyon dolar olacaktır ki bu şu andaki piyasanin yüzde 80'i küsur demek.

yani anlatmak istediğim 10 doları bulması bile bitcoin'in yok olmasına hatta piyasanın çökmesine neden olur. bu kadar çok olan bir şey asla o kadar değerlenmez. ripple bitcoin gibi asla sizi milyoner yapmaz ama paranızı 2-3 e katlar. bunu göz önünde bulundurun derim
--spoiler--

An itibari ile 45 milyar adet dolaşımdadır. Bu sayı 100 milyar olacaktır evet lakin unuttuğun bir detay var ripple ile yapılan her para transferinde 0.0001 riple yok oluyor ve birdaha asla yerine konulamıyor yani kullanımı çoğaldıkça eksilmeye başlayacak değil 10$ 10.000$ bile olabilir. Ytd.
görsel
ripple dünyada en çok rağbet gören üçüncü digital para birimidir. buna rağmen muadillerinden ucuz fiyatıyla dikkat çeker. çıkış amacı bankacılık sistemine karşıdır. lakin bankacılık sistemi ile ortaklık yaptıktan sonra yazılımını yapan ekipten kopmalar olmuş ve bu ekip başka bir digital para icad etmiştir. ripple satın alabileceğiniz güvenilir türk borsası linki: https://www.bitlo.com/ref/ngeb03
asla ama asla uzun dönem için düşünülmemesi gereken para birimi. düşündüm, oradan bildiriyorum. grafiği berbat. şu sıralar diğer altcoinler gibi, bitcoin'in yükselmesinin arkasından gidiyor ama yaklaşık bir aydır yükselmekte olan bitcoin'in etkisini hala hissedemedi. beklemedeyiz, bakalım.
Son 3 gündür hızlı bir şekilde yükselişe geçti. Durmadan devam ediyor. Uzmanların tahminine göre 1 doları geçecek deniliyor. 2021 ortalarında ise 10 sonlarına doğru ise 30 doları bulabilirmiş.
görsel
küçük yatırımcıyı sikme operasyonu başarıyla tamamlandı. yalan yok bende son anda 500 lira zararla çıkabildim btc türkün azizliğine uğradım stop çalışmadı öyle bir düşüyordu ki 4.80 den verdiğim piyasa emri 10 saniye içinde 4.54 den satıldı 10 saniyede % 10 düşüş mü olur aq. kardan zarar ettik gibi bir şey oldu. zararı daha fazla olan kardeşlerime allah sabır versin inşallah toparlarlar. bende bu kripto paraya son 3-4 aydır falan ilgileniyorum aga diyeceğim o ki piyasaya hakim değilsen referansların yoksa güvenilir olmayan coinlere dalma hemen. ben ilk girdiğimde 15.000 lira kaybetmiştim. sonra anladım ki bitcoin ve etheryumdan başkası yalan mk. alt coinlere sürekli operasyon çekiliyor ve çabuk manipüle edilebiliyor. ama bitcoin ve eteryum özellikle bitcoine operasyon çekme ihtimalin yok. bu coinleri kolay kolay domine edemezsin. ve grafiklerinin tutarlılığı vardır. ama alt coinlerde grafik uzmanıda olsan garantisi yok.

buna kısacası keriz sikertme diyorlar. yani küçük yatırımcıda fırsatı kaçırma, trene bin algısı oluşturuluyor. öyle ki dakka başı artan uçuk kaçık rakamlar, şişen hacim küçük yatırımcıda şimdi almazsam 5 dakika sonra daha da artacak psikolojisine sokuyor. ve toplamaya başlıyor iyice artan fiyat ve hacim o kadar lezzetli geliyor ki herkesin ağzı sulanıyor birde aç gözlüysen off yemede yanında yat borsanın en sevdiği müşteri portföyü. % 300-400 artan coine talep o kadar artıyor ki biraz daha artsın satarım diye düşünüyor herkes sonra balinalar birden satış yapmaya başlıyor ve % 5- 10 patır patır düşmeye başlıyor ve tutuşan küçük yatırımcılarda panik satışı oluşturmaya başlıyor ve zincirleme bir satış patlaması yaşanıyor ve saatler içinde % 60 70 düşüş gerçekleşiyor. peki bu balinalar vahiymi iniyor da bu kadar riskli coinlere para basıyorlar tabiki hayır arkadaşlar kimse öyle milyon dolarlarını çar çur etmez her şey planlı yapılıyor. belkide 250 kişiden oluşan godoman bir ekip var ve bu küçücük grup dilerse milyon liraları ile istedikleri alt coini rahatça domine edebilirler.

açıkcası bunda balina etkisinden ziyade şirketin düzenbazlığı davar çünkü balina operasyonuda olsa saniyeler içinde % 10 değer kayıpları gerçekten çok fazlaydı. şirket o kadar insanı sikti attı kısacası.

bu işlere giriyorsan bütçenin hepsiyle girmeyeceksin ve her zaman o stopu kullanacaksın aga.

tekrar geçmiş olsun.
an itibariyle 4.1 lira.
4.20 TL'leri bulup, geri 3 TL seviyelerine inmiş altcoin'dir. hakkında açılmış spekülasyon davası vardır.

https://www.lexology.com/...39-4385-93cc-82f65a2438a7
3 liraya kadar düşmüştü.
şuan 5.7 tl.
her seferinde nipple diye okuyorum allah affetsin.
Twt daha güzel bence. Her ne boksa aldım bekliyorum. inşallah batmam
an itibariyle 7.3 tl.

3 liraya düştüğü zaman 100 bin liralık alacaktık.
sonra gelsin paralar. *
acizane tavsiyem alım satımları tether ile yaparsanız sizin için daha iyi olabilir.
şu an 8.3 gözüküyor.