bugün

entry'ler (346)

yazarlar 15 temmuz gecesi ne yapıyordu

Arkadaşlarla kamptaydık. Çadır içinde sevişirken öğrendim iyi mi, kamp süresini kısaltıp şehre dönmüştük erkenden.

içmedeyiz uludağ sözlük

Selamlarımı sunarım. Bokunu çıkarmayın, zevkine için gitsin. Sapıtıp sapıtıp bana yürümeyin yavrularım.

görsel

güven

Sikko sikko şeylerden nem kapıp kırılan şey. Bu yüzden sittin sene kimseye güvenmem artık.

1989 lu kızlar

Canım ciğerim, çıtır hatunlardır. Buldunuz mu kaçırmayın, olgunlaşmıştır. Hayatın zevkini artırır. Yenmez, yanında yatılır.

uludağ sözlük 35 yaş üstü yazarlar kulübü

35 oldukta noldu, ruhum hala seksi entel bir jön gibi...

görsel

Hayatın farkında olan yazarların kulübüdür.

tineri çeip beşiktaşı engelliyorlar demek

Aynen kanka çok güzel çeip var ortada.
(bkz: tiner çekip başlık açmak)

Edit: başlığı açan lale kaçmış.

old kafakoparanus

Hala ölmedin mi diye şok etkisi yaratan yaşlı kurt yazar. Abi senin yaşıtların zaman kavramını yitirdi. Ezandan ezana namazini kılıp dua ediyor, karanlık çökünce uyuyor ve gün doğunca uyanıyorlar. Sen de hala burada goy goy peşindesin, yapma etme. Severiz seni, kurban olayim yeter artık. Vallaha yeter.*

sözlüğün şaka maka 15 lik bebe kaynaması

O 30'luk amcalar, güzel atlara binip gidince ortaya çıkan sonuçtur. Liseli bebeler sizi (bkz: demirin tuncuna yazarın bebesine kaldık) *

birlikte erik yemek istenen sözlük yazarlarları

Kütür kütür birlikte göz göze gelip eriği tuzlaya tuzlaya yemek istenen yazarlardır. Ağzı yaya yaya yenir,üfff...

(bkz: totonok folmondoko boton gomo)

bay frodo

Beraber erik yemek istediğim tatlı çocuk. Insan erik yoluyla bile nasıl hatuna yürür, bize öğretmiştir. Helal koca erikli adam. *

lm3allemm

sözlükteki tüm hatunlara yürüyen itici, köz getir karşim hızlı tavfasının bir üyesidir. Bir insan bu kadar da affedersiniz ama gevşek olmaz, olamaz.

7deliklitokmak silinemez

(bkz: kendi nick altını açan ezik yazar)

Edit: ulan inci efsanesi demiş ama oybiyinci nesil. Artık bunlar mı efsane oluyor. * bu yüzdenki kendisi eziktir, her kendi nick altını açan incici olamaz.

büyük göğüslü sözlük kadınları

Azınlıkta olanlardır. Buldunuz mu yapışın ve bırakmayın. Sözlükte zaten hatun az, olanların da çoğu küçük memeli. Bu hatunlardan çok az tanıdım ve büyük memelerini öptüğüm sözlük hatunu sayısı da bir elin parmaklarını geçmez. Etraf küçük memeli doldu amk.

akpli biriyle siyaset tartışmak

Fetöcü ilan edileceğinize delalettir.

ehlihakikat

Bir çok suç unsuru teşkil eden entry yazmış, trolluk yapmaya çalışan user. O bildiği yoldan devam etsin bakalım, biz de kendi bildiğimiz doğrular üzerine gerekeni yapalım.

Edit: yapılacak doğrular, tabili hukuki zeminde yapılacaktır.

hasan şaşın galatasaraya geri gelmesi

Şaşın dedi, şaştık.

Doğru dürüst açın şu başlığı amk.

ripple

Vaziyet alın, buralar değerlenecek diyenler olmuş. Bu lafı söyleyenler sadece; "abi geçen ay 0.2 dolardı şimdi 1 dolar oldu" diyen piyasa, blockchain ve coinlerin altında yatan teknolojilerden bi haber insanlardır. Onların ipiyle sakın ha kuyuya inmeyin, dibi boylarsınız.

Ön uyarıdan sonra gelelim ripple'a. Ripple şu an revaçta olan bir coin. Nedeni kısa sürede hızlı yükselişi ve borsadaki büyük düşüşler karşısında yatırımcının şu an için güvenebileceği bir liman olmasıdır. Son günlerde, hele de bitcoin'in büyük düşüş yaşadığı dönemde işlem hacmi olarak bitcoini katlamıştı ve bu da gerçek değerinin üstüne çıkmasına neden oldu. Ha bana göre hala olması gerekenin üstünde bir seviye de ve yıl başına 0.8 dolar seviyelerinde gireceğini düşünüyorum.

Şu ana kadar bahsettiklerimden yatırım yapılmaz anlamı çıkmasın. Kisa vadede al sat ile iyi para kazanacabileceginiz gibi uzun vadede paranızı paranızı en fazla 2-3'e katlarsınız.

Yazının başında buralar değerlenecek diyenlere inanmayın demiştim. Şurayı kavramakta fayda var. Ripple asla 10 dolar seviyesine gelmeyecektir. Neden mi? Ufak bir matematiksel hesap yapalım; (coinmarketcap.com verilerine göre inceleme yapıyorum)

Tüm coin piyasası şu an: $579.485.458.825 dolar

Bu markette toplam da 16 milyon küsur bitcoin bulunmakta ve toplam market cap'i: $255.298.348.035 dolardır. Yani tüm piyasanın yüzde 40'ından fazlasını oluşturuyor.

Bir de ripple'a bakalım. Ripple daki fark şu an piyasada 38 milyar adet bulunmasıdır ve bu sayı belirli zamanlarla arttirilarak toplamda 100 milyar adete çıkarılacaktır. Şu an 1.11 dolar seviyesine olan ripple'ın toplam market cap'i: 43.166.254.320 dolardır. Ripple'ın 10 dolar seviyesine geldiğini düşünsenize, o zaman toplam market cap'i: 400 trilyon dolar olacaktır ki bu şu andaki piyasanin yüzde 80'i küsur demek.

Yani anlatmak istediğim 10 doları bulması bile bitcoin'in yok olmasına hatta piyasanın çökmesine neden olur. Bu kadar çok olan bir şey asla o kadar değerlenmez. Ripple bitcoin gibi asla sizi milyoner yapmaz ama paranızı 2-3 e katlar. Bunu göz önünde bulundurun derim.

Son olarak, bir gün bitcoin balonu patlayacak ama kripto para değil. Kripto para, geleceğin vazgeçilmez teknolojisidir ve bence geleceğin kripto parası ripple veya bir benzeri olacaltir. Ripple'ın amacı daha ucuza daha hızlı para transferidir sadece yani bitcoin gibi anarşist bir fikre sahip değil, tam tersi şuandaki bankaların dostudur ve işlemlerini hızlandırırır. Aralarında Akbank'ında bulunduğu bir çok banka ile ortaklıklar kurması buna işarettir. Ayrıca kimseyi yoktan zengin yapmayacak olması da şu anin para babası bankaların kullanmasına sebeptir.

Bitcoin para aktarımı yapmış olanlar görmüşlerdir, bitcoin aktarımı leş bir durumda. Günlerce süren transferler ve yüksek transfer ücretleri... ama ripple transferi 1 dk sürmez ve düşük ücrette. Bitcoin bilinçsiz yatırımcı ile çok yükseldi ve değerinin çok üstünde hala, düşecektir ve bir geleceği yok. Gelecek ripple ve ilerde çıkacak benzerleri üzerine kurulu olacaktır.

uludağ sözlük dışarı çıkmalık arkadaş veritabanı

an itibariyle morali bozuk olan biri olarak aradığım veri tabanıdır. çapa yakınlarında biri varsa çıkıp kahve icip, sohbet etmek, belki biraz yürümek isteyen biri varsa yeşillenirsin lütfen.

uludağ sözlük 9 eylül 2017 istanbul zirvesi

Sevilen yazarlardan oluşan zirvedir. Keşke ben de gelebilseydim, bu ibnelerle muhabbet güzel oluyordu.

Kaç para lan bir istanbul diyarbakır bileti...

Edit: bir süre önce belli olaydı iyiydi.

onedio

Ergenlerin, testlerini çözdüğü site. Igrenclikte sınır tanımıyorlar. Kadını yüceltmeye çalışırken kadını aşağılıyor, erkeği yüceltmeye çalışırken erkeği aşağılıyorlar. Hayır yani illa bir cinsiyeti yüceltme çabasına girip kullanıcı kasmaya çalışacaklar.