1. 1.
  dünya kene'lerinin illede inanmak istediği ve çiçek ,böcek yada herhangi başka bir vücutta tekrar devri alem hayallerine yön veren ,yeniden doğmak anlamında italyanca kökenli kelime.
  8 -5 ... sıçtırtma lamasına
 2. 2.
  bir anı daha önce yaşanmış gibi hissettiğinde doğruluğu düşünülen kavram.
  6 -6 ... tombiş
 3. 3.
  (bkz: kitaro) müziklerinden bir tanesinin adı..
  2 ... rasko
 4. 4.
  (bkz: rekreasyon)
  3 -2 ... no leaf clover
 5. 5.
  Dünyadaki en yaygın inançlardan biride, bazı durumlarda ölen birisinin kişiliğinin bazı koşullarda canlı bir vücuda geçerek yeniden doğmasıdır. Böyle bir ruh yeniden doğduktan sonra daha önceki yaşamını, ya da yaşamlarını pek hatırlamaz. Çünkü birkaç kere yeniden doğan ruhlar vardır. Bu inancın bazı öğelerine Hinduizm, Budizm, Sikhiler, Konfüçyanizm, Müslümanlık, ibrani ve Hıristiyanlık gibi dünyadaki belli başlı dinlerde de rastlanmaktadır. Ayrıca birçok gelenekte, bu inanç önemli bir yer tutmaktadır.
  Yeniden dünyaya gelme (reincarnation) için hiçbir bilimsel açıklama yoktur; eğer gerçekse, gizemci (mistik) ve ruhsal bir olaydır ve dinsel yönden büyük bir anlam taşımaktadır. Daha önce yaşadığı duygusuna kapılan birçok kişinin ilk izlenimleri arasında bilmedikleri bir yerde daha önce bulunmuş gibi olma ya da kendilerine tamamıyla yabancı birini eskiden tanımış olduğunu düşünme gibi duygular vardır.
  Modern araştırmacılar böyle duyguları bulunan kişilerin eski yaşamlarını hatırlamalarına yardımcı olmak üzere hipnoza başvurmaktadır.
  8 ... nirvana
 6. 6.
  Saçmalıktan öte gitmeyen inanış.Belirli topluluklarda görülür.Çünkü yaşayış biçimleri ve hurafeler toplumları imkansıza inanmaya itmiştir.
  islam inancında hiçbir yeri yoktur.Çünkü herkesin bir ruhu ve mahşerde yargılanacak tek amel defteri bulunur.iki ayrı yaşayışın hangisi değerlendirilecek yoksa.
  8 -15 ... italiano
 7. 7.
  bir yasam bittikten sonra,yasami biten kisinin baska bir surette,baska bir bedende tekrar yasamaya baslayacagina inanma olgusu. (bkz: geri donusum kutusu)
  7 ... posion
 8. 8.
  Bu konuyla ilgili 2-3 yıl önce bir haber çıkmıştı.Manisada bir çocuğun ruhunun jfk ye ait olduğu söyleniyordu.Çocuk ingilizce konuşuyormuş normalda filan denmekteydi.Tabi ki bu tip şeylerin tutarlılılığı tartışılabilir.Ancak sıradışı bir şey olduğu apacık ortada....
  ... the godfather
 9. 9.
  ölen kişinin öbür tarafa gittiğinde "bi daha! bi daha!" diyebileceğini sanmasıyla inandığı saçmalık. *
  6 -7 ... fth
 10. 10.
  ahirete olan inancın çürütülmesine faydalı olacağı düşünülen,ancak azınlıkta kalan grupların inandığı saçma oyun..
  3 -1 ... 007