1. 1.
  boş, asılsız, temelsiz ve yanlış batıl inanış.
  2 ... devedikeni
 2. 2.
  Ayvalık'ın Şeytan sofrası denen muhteşem manzaralı tepesinde şeytan'ın ayak izi olduğu söylenen büyükçe bir ayak izi var. Böyle şirin anadolu efsaneleri heryerde vardır. Buraya kadar herşey normal. Anormal olan şu:
  Bu demir parmaklıklarla korunmaya alınmış ayak izi şekilli çukurun içi ağzına kadar bozuk para dolu. Milletimiz o kadar azmış ki şeytan'dan bile medet umuyor. Dün akşam da özel bir kanalda yedi uyurlar mağarasına kurdele bağlayıp ağlayan kadınları gösteriyordu. Trajikomik.
  2 ... goksunv
 3. 3.
  zayıf beyinlerin dini.
  1 ... aria galactica
 4. 4.
  (bkz: bidat)
  1 ... çakan adam
 5. 5.
  sağ ayakla biryere girmek, sağa dönük yatmak, sağla bilmem ne yapmak, solu kötü görmek *. bu kişilere solda kalp olduğunu söylemeye bilmem gerek var mı. o sağ elin de sol tarafı var, solunu ortadan atsan geri kalanın da solu var... bu takıntının salakça olduğu böylece kanıtlanır. buna hurafe de denir.
  sınav zamanı ip bağlamak, türbelere koşup amuda kalkmak... gibi sadece iç rahatlığı sağlayan, aslında zavallılıktan gelen şeylerdir.

  düzenleme: belli bir akıl seviyesinin altındakiler okumasa iyi olur. zira laflar farklı yerlerden anlaşılıyor.
  din ile sünneti bir tutmanın şuursuzluğuna düşülebiliyor. peygamberin döneminde olmayan birşeyin* kötülenmesi iddiasını öne sürmek ne denli akıllıca, bunu da kurduğum ilk cümleye bağlıyorum.
  1 -2 ... hyperion
 6. 6.
  dinden haberi olmayan birçok kişinin dini müslümanlara kötülemek için kullandığı kelimedir. örnek vermek gerekirse Peygamber efendimiz(s.a.v.)'in sağ taraf ile yapdığı ve yapılmasını tavsiye etdiği şeyleri solculuğun kötülenmesi için böyle yapılmışdır iddiasına bağlamak hurafedir, anokronizmdir. dinde olmadığı halde sonradan dine eklenmiş şeye ise bidat denir.
  1 ... çakan adam
 7. 7.
  (bkz: vampir)
  (bkz: ejderha)
  1 ... pilotmont
 8. 8.
  "dine sonradan girmis bos inanc"tir..
  1 ... tatlilimon
 9. 9.
  düşünemeyen angutlar sayesinde islam'ın emirleriymiş gibi algılanan ve öyle kabul edilmesine uğraşılan boklar bütünü.

  edit: gelen tepkilerden anlaşılıyor ki hurafeleri dinle karıştıran angutlardan, dangalaklardan burada da var.

  hurafeleri, dinleri belleyen insanlardan korkunuz.
  2 -1 ... bahdeniz
 10. 10.
  Hep 5 harfli kızlarla çıkmayı kendime uğur sayma durumum.
  1 ... eczacimol