bu konuda fikrin mi var? buraya entry ekle. üye ol
  1. 1.
    enerjinin eloktromanyetik dalgalar ya da parcacıklar halinde yayılması.
    2 ... gerçek
  2. 2.
    her türlü yayılımdır, ışınım da denir. dalga şeklinde yayılan herşey ışınım yapmaktadır. ısı da dahil
    ... delikanlımühendis
  3. 3.
    Elektromanyetik dalgalar ya da parçacıklar biçimindeki enerji emisyonu (yayımı) ya da aktarımı.
    -1 ... death lord
  4. 4.
    1986 yılında cay da bulunan hödö. dönemin bakanı ' için için bişey olmaz bak ben nasıl içiyorum' diyerek bir bardak çayı hüpletmiştir. bakana bisey olmamıstır fakat karadenizde kanserden ölenlerin sayısı artmaktadır.
    -1 ... cakaf
  5. 5.
    annelerin ne olduğunu bilmedikleri hede

-kızım kaç saattir bilgisayar başındasın. pencereyi aç da biraz radyasyon çıksın!!

(farklı farklı 3 anneden duyulmuş bir repliktir.)
    6 -1 ... kahvekremasi
  6. 6.
    Bazı yurdum insanının "koşarak kaçrım olm ben bundan burdan bi topukladım mı tozuma yetişemez" dediği elektromanyetik parçacık yüklü dalgalar bütünü.
    2 ... ck_06
  7. 7.
    (bkz: uzayliya tas atmak)
    ... mischief
  8. 8.
    doğada kayalarda ve toprakta doğal olarak belirli miktarlarda radyasyon bulunur. bunun dışında insan kaynaklı(antropojenik) radyasyon da söz konusudur. yapılan çalışmalarda ülkemizde bazı bölgelerde, doğal radyasyonun sınır değerlerin üzerine çıktığı görülmektedir. bu bölgelerde yapılan yeraltı veya doğal kaynak suyu ölçümlerinde de yüksek konsantrasyonlara rastlanmaktadır.
    ... jokerr
  9. 9.
    uzakla$ilarak kacilamazsa bile en azindan etkili oldugu merkez alanindan uzakla$mak yenilen radyasyon oranini du$urur. yani oyle bir durumda ko$arak kacmak bir yonden iyidir, aptallik degildir.

radyasyon yayan bir cihaz ile kaynaklarin tahribatsiz malzeme testi yapilmaktadir.

+abi uzakla$ yahu radyasyon var, 10 tane tabela astik gormuyor musun?
    -lauyhn nolcak izliyoz i$te
    +dayi git zararli diyorum
    -eeaah sus be hödörö bödörö
    +dayi sikin dü$er o kadar diyorum ben sana
    -desene sen en ba$ta yau hade kolay gele

boyle tiplerde var i$te. adam ölmeyi, radyasyon yiyip hayatinin zehir olmasini degil, sikinin kalkmamasini du$unur.
    4 -1 ... antistar
  10. 10.
    karaçalı'yla birlikte trajedi grubunu kuran underground rapçi. son olarak karaçalı'nın prodüktörlüğünde türbülansın içi koma adlı albümünü çıkaran rapçi, bu albümde yer alan marenostrum şarkısıyla tepki toplamıştır.

(bkz: radi menfi)
    (bkz: sefalet records)
    (bkz: tr self confusion)
    1 ... wholen