bugün

entry'ler (18)

ayrılık sonrası dinlenmemesi gereken şarkılar

incesaz - kalbim kanıyor. çok fecii.

taş atan piçler

"piç" değildir,çocuktur,herkesin zoraki geçirdiği zamandır.
allah aşkına nerde yazar,hangi dinde,hangi kitabta vardır;bi masuma,günahsıza hakaret etmek,ona beddua etmek!

hepimiz çocuktuk;anne,baba denen şeylerin komutlarıyla büyüdük,onların talimatıyla şartlandık.kim demiştir ki:"ben çocukken,ben babama,anneme isyan ettim.gittim bu evden kendim oldum!"
biraz insaf,merhamet ve günümüz empatisi.

şahin k

"günah keçisi"n de nuri ve coşkun ağabeylerimiz var.daha ne ister bu gönül!
"uyuma türk gençliği!kalk uykundan,21 ocak 2011 bekle!zevkle ve heyecanla!..."

feridun düzağaç

2011 de eskilerden,akustik albüm yapacak ulu candır,canandır!
ne kadar ala olsalar da,umarım "alev alev","fd",beni bırakma" gibi insanların ağızda sakızlaştırtığı şarkılar yerine,
ruh-i yi alıkoyan,kalbe yara yapıp,melhemsiz bırakan,"adı sevda","içimden şehirler geçiyor","sevgi","yalnızlığım sana emanet" gibi daimi güzelliği olan şarkıları koyması dileğiyle,ne diyiim.

behzat ç

13.ve 14. bölümde nejat işler,behzat ç.ye uyuz olup,konuk oyuncu olacakmış.
böyle buyurmuş,doğan yayın gazetsi;
http://www.hurriyet.com.t...zyon/16502093.asp?gid=380

radyasyon

yurdum insanı şifa olarak bilir,her hastalığa derdedevadır.
bi gün hasta olur ve hastaneye yolu düşer,hekime çıkar.hekim bilir derdini,yazar ilacı.
lakin yetmez o ilac yetmez yurdum insanına:"bir film,röntgen neyim yaz.hastayım ben yav"der.hekim bey de uğraşmak istemez yazar röntgenini.
yurdum insanı röntgene gider ve radyasyonu yer. rahattır artık az çok geçmiştir derdi tasası.hele birde 6-7 röntgen filmi çektiriyosa sorma halini,keyfini,sıhhatini!

halkın sesi partisi

"müslüman sol" veya "sosyalizim" gibi kavramlarla iddaaları olmamalarına rağmen,gerek başkanları ve partideki önemli insanları gerek parti programlarında;kendilerine "solcu","sosyalist" veya "sosyal demokrat" etiketini yapıştırıp,ortalığa tükürük saçanlardan daha "sosyalist" oldukları konuşmalarından,fikirlerinden,birikimlerinden az çok belli etmekteler.
(partinin islami görüşü ağırlıkta oldukları unutulmamalı.)

bkz: http://www.radikal.com.tr...12.2010&CategoryID=78
http://www.radikal.com.tr...12.2010&CategoryID=78

kemal kılıçdaroğlu

bildiğim kadarıyla "dersim" ahalisi celal bayar dan hiç hazzetmez,sinirle,bela okumayla yad ederler. 1937 yılındaki olayların sorumlusu olarak ilk sıraya celal bayar ı koyarlar.
bunun yanında bide celal bayar chp den kopup ap yi kurucularından olur ve sonra malum olaylar filan

sabah,tv yi açtığımda karşıma gelen ilk görüntü ise kemal kılıçdaroğlu'nun celal bayar'ın kabrini ziyaret edişi,mozoloesine çelenk koyuşu,anı defterini karalaması,vs görüntüler,konuşmalar!

bunları görüpte "bu ne iş hacı" demekten alamıyor insan kendisini.

jose mourinho

5-0'lık maçtan sonra şampiyonlar liginde ki ajax maçı içinde 2 maç men cezası almış.
meraklardayım,şu anda ki halet-i ruhiyeti nasıldır acep?bundan sonra da aynı tavırlarını sürdürebilecek mi?

içimden bi his de barnebeu da ki ikinci maçta gerçek şovunu yapacak,döktürecek gene diyor.hayırlısı artık!

behzat ç

"ben özal çocuğuyum.siyasetten anlamam".bu cümleyi tv dizilerinde söylemek nadirdir,enderdir.

jehan barbur

bursa ahalisine duyurulur;
8 aralıkta nilüfer,uğur mumcu sahnesinde,saat 20:00 de teşrif edecektirler.

bursa

"böyükşehir" diye geldik amma "böyük"lüğü nüfusdanmış,hacmindenmiş.başka bişeyi yokmuş,yoksunmuş.

eskişehir den nefret etme nedeni

bu şehre uymayan,yakışmayan ve her hareketiyle(aslında bu ülkeye de) totosuna tekme yemeyi hakeden bazı öğrencilerden dolayı uzaklaşırım,soğurum amma velakin ruh-i aidiyet bu bozkırdadır,gene seversin gene vs vs!

murat meriç

bu aralar radiofil de "çıtırtılı plaklardan gıcırtılı nağmeler" adlı program yapmaktadır.radyosu olsun,gıcırtısı olsun zevkle ve şevkle dinlenilisi insan

brenna mac crimmon

ilk başta pek inanmamıştım ama buraya da geliyormuş,sumru ağıryürüyenle birlikte 12 kasım da bursa resimli'ye.geliyor cancağız,kulağa,misafir olmaya değil;yerleşik,dost olmaya:)

eskişehirspor

bülent uygun denen zat geldiğinden beri eses(m)in futbol sporundan o kadar soğudum ki;istanbul takımlarıyla oynanan her maçta,(istanbul takımlarını tutan;) futbulu,,taraftar kültürünü,aidiyetini ve şehrini bilmeyen insanlarla)skor iddasına(ki yenilceğimizi bilsemde) dahi girmek istemedim,heyecansız izledim maçı.totemlerimi bi yana bıraktım.
senin tarihine,yakışmayan,uymayan,üçüncü sınıf şair ve vesikalı olan bir zat sana gitmedi esesim!

not:bu durumdan daha kötü bi durum olsa dahi sana olan aşkım,fikrim,tarihim asla değişmeyecek esesim.

ferit edgü

bir çok öyküsünü "leş" adı altında ki,mor renkli,minik ansiklopedik kitabında toplayan,yaşarken değeri gene bilinmeyen zat-ı muhterem.

"leş" te,"seyir defteri"nde de hikayeler beklerdik amma olsun gene de güzel kitab vesselam!

resimli bar

kasım 12 si akşamı brenna mac crimon ve sumru ağıryürüyeni ağırlayacak,kampüs yanı,şehrin taa yerinde bulunan gece mekanı