bugün

entry'ler (4857)

üniversiteyi ilk haftadan bırakmak

geçiş yapabiliyorsan 1 yıl kalmayı göze al diye tavsiye edeceğim olay.. Hayatta evde oturmak bedava.. Okuyacaksan illa ki masraf çıkacaktır.. sonradan pişman olacağın şeyi iyi düşün derim. Hafta sonları çalışılabilir.. ilk yılın dersleri zor olmaz. 1 yıl sonra geçiş yaparsın.

açıköğretim fakültesi

internetten harç ödemesiyle ilgili, başvuru sıra no denen şeyin kayıt sırasında bir önemi olup olmadığını öğrenmek istediğim fakülte.. 2 internet başvurusu yapmıştım.. harç ödemesinde ilk başvurunun ödemesini çıkıyor da karşıma.. yani ben ilk kayıt no yazan başvuruyu ödersem kayıda da o başvurunun çıktısını mı götürücem? Bilenlerden bilgilendirmesini rica ederim..

sosyal çalışmacı

devlete atandıklarında ne iş yaptıklarını merak ettiğim meslek grubu.

kpss

ders videolarından çalışıp dershaneye gitmeyen ya da kpss ders videolarından daha önce çalışmış olanların yorumlarını merak ettiğim sınavdır.

çerez parası

burada oturduğumuz yerden bizi uyuz eden maliye bakanı lafıdır.. kendileri çok parayla uğraştıklarından onlara normal gelmiş olabilir. ama seçim öncesi o kadar büyük hataydı ki anlatamam.

7 haziran 2015 milletvekili genel seçimleri

akp başkanlık sistemini getiremeyeceği için sevindiğim, hdp nin barajı geçmesini de başta istemediğim, öcalanın yiğeninin de mecliste olduğunu öğrendiğimde sinirimi bozan da seçim olmuştur.. akp kürtlere bu kadar müsamaha göstermekle iyi yapmadı.. orda bayrak indirdiler.. burda meclise giriyorlar.. evet, demokrasi temsiliyet.. ama gerçeği inkar edemem. allah bildiği gibi yapsın diyorum. akp kürtlerle olan alakasını gözden geçirecektir. akp ye uyarı olarak iyi oldu.. hdp de dışı demokrasi.. türkiye partisi laflarıyla kaplı, içi öyle değil..

emanet oy

emanet oy ne ya? diye sormama neden olan sey.. şimdi hdp ye barajı geçsin diye inadına oy atan bir chp li varsa zaten öyle bir kişiyi ben tanımak bilmek istemiyorum. izmir gibi bir yerden hdp nasıl oy aldı bunu türkiye'nin her yerinde kürt olmasıyla açıklıyorum.. ben akp ye yakınım ama bişeye sinirlenip inadına gidip hdp ye oy atmam. öyle bir mhp li zaten olmaz da chp li varsa hiç olmamasını dilerdim.. Birisi bana şu emanet oy meselesini bi açıklasın ya.

7 haziran 2015 milletvekili genel seçimleri

kpss kalkmayacak inşallah.. Başkanlık sistemi olmamıştı.. Bir akp li olarak konuşuyorum.
hayırlı olacak inşallah.
7 haziran genel seçimleridir..

oy kullanmamak

normalde oy kullanmak isteyip, tamamen oy kullanmak istememekle ortaya çıkan, seçimlerde oy kullanmama eylemidir.. Mesela ben kpss nin kaldırılmasını yani merkezi sınavın kaldırılmasını istemiyorum. Bunu kpss ye hazırlanan kpss yi düşünen kimse istemiyor.. Ayrıca başkanlık sistemiyle ilgili şüphelerim var. En azından diyelim ki başkanlık sistemi geldi.. Şimdiye kadarki sistemi bile tam anlayamamış, şurda şu var diye kavga eden milletvekilleri artık başkanlık sistemini öğreninceye kadar yıllar yıllar geçer.. Oy kullanmak ülkenin yönetiminde söz sahini olmaktır.. Ama gerçekten oy atmak istediğim partiye tamamiyle evet diyemediğimden oy kullanmıyorum bikaç seçimdir.

ayların kaç çektiğini el kemiklerinden bulmak

Nasıl yapılacağını merak eden arkadaşlara, sol elinizi yumruk yapın, işaret parmağın başlangıç yerindeki kemik ocak olarak başlayarak, yanındaki boşluk olan yer şubat, yanındaki orta parmağın başlangıç kemiği mart.. olarak devam eder, ağustosa gelince yine işaret parmağının başlangıç kemiğine dönülüp devam edilen, bir boşluk bir çıkıntı olarak 30 ve 31 olarak ayları aralığa kadar tespit etme yöntemidir.

haberler

seçimler öncesinde siyasilerin konuşmalarının çıkıp duruyor ya işte o yüzden kanalları değiştirip durmama neden olan haberlerin sunulduğu programlar.. bir de hava durumlarını hemen kapatıyorum.. hava durumunu merak ediyorsak google hava durumundan öğreniyoruz. daraldım her şeyden..

unutursam fısılda

--spoiler--

güzel fakat her şeyi göze alıp kaçan, şarkı sözlerini ablasından çalan, yıllar sonra bunu açıklayan, şöhret olan sonra mecburen eve dönmek zorunda kalan küçük kız kardeşin yüceltilirken, küçük kızın ablası için hiçbişey yapmayıp, yıllar sonra eve dönünce bir de babamın ölümünden sen ve senin gibiler suçlusun diye posta koyması anlamsız, her zararı yapan kızın iyi gösterilip ablanın çok geri planda kaldığı adaletsiz görünen film.. En son final sahnesinde bile ayperi kırmızı bir kıyafet giyerken, ablasına soluk, sönük gri renkte kıyafet seçilmiş.. Niye yeşil, mavi ya da başka renk değil? Kadın dediği gibi zorluklara katlanmış çile çekmiş. filmde bile adaletsizlik yer alıyor. Bu bakımlardan beğenmedim.

--spoiler--

poyraz karayel

zafer karakteri için izlemeye başladığım dizi. Yani arada sırada izliyorum..

açıköğretim fakültesi

Kendisinde lisans tamamlayıp mezun olduğum, sadece 1 dersi tekrar alıp ikincisinde de geçip hatta söylemesi ayıptır onur öğrencisi olduğum ve kendisi sayesinde yüksek lisans yaptığım fakülte..
derslerden geçmek zor değil. çalışmazsan kalırsın.. ya da 30 40 gibi bişey alırsın.
çalışma şeklim önce kitabın bölüm sonlarındaki özetlerini okumaktı. sonra kitabı okumak.. bizim önceki eğitim dili ve dersler ingilizce olunca türkçe bilgi çok hoşuma gitmiş, bikaç ders dışında severek de çalışmıştım..
sonra kitaptaki soruları çözmek ve mutlaka daha önceki yıllarda çıkan soruların hepsini çözmek.. zaten bazı sorular aynı geliyor. Öyle olunca hemen yapıyorsun. sınav test usulu olunca eğlenceli bile oluyor. zor değil. az çalışırsan biter rahatlıkla.

sony xperia z2

sanırsam görüntülü görüşmesi olmayan telefon.. Yok muymuş? Yok ise o özelliklere göre olmamış.

seramik

oluşturulmuş, kurumuş fakat pişmemiş seramiğin ne kadar süre durabileceğini merak ettiğim uğraş.. bu konuda bilgisi olanlar süre olarak ne kadar durabileceğini, sonradan pişerse seramikte olumsuz bişey olup olmayacağı konusunda bilgilendirebilir mi?

yazarların şimdi dinlediği şarkıdan bir cümle

yanar yanar yanmaya yanmış gönül
kanar durur içimde bir alagül
döner başım döner alıcı kuşlar
kışlara dönmüş yazım ölüme dönmüş yüzüm yar.

nisan da kar

mevsimler birbirine karışıyor.. hayat.. istemediklerimizi burnumuzun dibine getirirken, beklenilenleri hiç çıkarmıyorsun..
kırmızı kar yağdığında mı istediklerimiz olacak?.. söyler misin?
balık kavağa çıktığında mı?.. dalga mı geçiyorsun?

olmayacak dediklerin olur, olacağını beklediklerin olmaz..
hayat bu işte.

kimileri kahkahalara boğulup dalakları ağrırken, kimileri de gözyaşlarına boğulur.
bunlar hep nisan'da kar yağmasından daha normal olan şeyler değil..

nisan'da kar..
beni ancak mucizeler kurtarır..

saygılar..

Tanım: nisan 2015 te ağaçlar çiçek açmışken beklenmeyen kar yağışıdır.

özel mesaj almak isteyen yazarlar

ne zaman konuşmak istesen konuşacak kimse olmaz, ne zaman konuşmak istemesen çok konuşulur şeklinde özetenecek hayat kesitini yaşayan yazarlardır..

hsbc

oraya buraya reklam vereceğine taksit yapılacak yerlerini artırması gerekli olan banka.
10 yerde taksit yapılıyorsa mesela 6 sında advantage karta taksit yapılmıyor.. Vatan bilgisayarda da taksiti kaldırmışlar. Ne işe yarıyacaksın?
bi keresinde de vadesiz hesap açtırma durumu olmuştu. advantage kart kullanıyorum burada da hesap açtırabilir miyim diye sordum, hesabını hiç kullanmasan bile hesap açtırma ücreti 150 tl demişlerdi 2 sene filan önce.. Yuh dedim başka bankada ücretsiz hesap açtırdım..
bu gidişle sonu iyi değil hsbc'nin.