bugün

entry'ler (347)

sözlük yazarlarının gitmek istediği ülkeler

paraguay.

sende beni benim seni sevdiğim kadar seviyor musun

cevabı asla bilimsel olarak kanıtlanamayacak sorudur.

diğer yarım

varolmayandır.

öteki bisiklet

iyi iş yapmaya çalışan, bisikletin anlamının özerkliğini kavramış bir topluluk olduğunu sandığım gruptur. ayrıca ''bisikletin emek olduğunu'' dillendirmişler, çeşitli vakitler her şeyi kontrol etmek isteyen kolluk kuvvetleri onları da kontrol etmek maksatlı çevrelerini sarmışlardır. polis gülünç, bisiklet candır!

en ufak bir anlaşmazlıkta sizi bırakan insan

egesantrik, bencil, narsisttir. en uzlaştığınız konuda bile yanaşmamanız gereken insan modelidir.

denizde açılmaktan korkmak

karasal iklim canlılarında daha çok rastlanılan bir korku türüdür. ayağın bundan önceki yıllarda hep karayla temas içinde olmasından kaynaklanabilir.

sübhaneke yi sure sanmak

duadır, din kültürü derslerinde sürekli ve ısrarla hatırlatılır.

atram

şu sıralar bir hayli yorgun olan yazar *

doğum gününde intihar etmek

intihar olgusunun tesadüfe dönüşmüş hali daha ilginçtir.

cumartesi

'benim annem' olan gün.

uludağ sözlük yazarlarının twitter sayfaları

https://twitter.com/blumkinyakov

ankara fıskiyeyi kim kırdı zirvesi

son dakika: marmaray'ı kim kırdı zirvesi'ne eleman çıkaracak olan zirvedir.

türk kızları nasıl yetiştirilmeli

kadınlar ve erkekler arasındaki muazzam farkı*izleyebileceğiniz başlıktır kendisi. kalıplaştırmadır, psikoloji bilimi açısından yanlış yönleri ağır basmaktadır, neden-sonuç ilişkisinden haberdar olma düzeyi ortadadır. kısaca yukarıdakilerin aksini yaparak yetiştirmeniz makuldur. ha daha bilimsel bir yol arıyorsanız, bir zahmet psikoloji-kişisel gelişim- kişilik analizleri kitaplarını karıştırınız.

ana babası boşanmış kızla sevgili olmak

anne ve babanın boşanma olgusunu, anormalleştirmek için toplum dayatmalarını kabul edip 'bozuk kız' damgası vurabilen insanların olduğuna şaşırdığım başlıktır. anne-babadan herhangi birinin terk etmesi * her ne kadar kişilik yapısının etkilese de, eninde sonunda telafi edilebilecek küçük sorunlarla olay kapanır.

bu arada, annesi- babası birlikte yaşayan insanlardan kaç tane normal insan çıkar mevzusu çerçevesinde bir kez daha düşünmek gerek soruyu. *

matematik dersi diyalogları

ben: hocam şu soru örneklerinden de çözelim mi?
hoca: ay çok banal bi soru!

ruhunu sikeyim kalbimi çok kırdın

kalbi gerçekten kırılan birinin kuramayacağı cümledir.

sözlük yazarlarının en son okuduğu kitaplar

kapitalizm ve modern sosyal teori-a. giddens

dombramı alarman yürek sazım çalarman

gerçekten güzeldir şarkı, bu arada hazin bir yenilgi olduğunu pek anlamayıp dinleyip dinleyip gaza gelip böğüren tiplojiler de vardır.

polisin odtülü öğrencilere akıllı olun demesi

akıllı olun diye gaz bombası atması, akıllı olu diye ateşe itmesi, akıllı olun diye ateş etmesiyle devam edecek eylemlilik sürecinin başlangıcıdır. ~~elindeki silahı bilimle uğraşanlar yapmasın da bakalım ağzından çıkıyor mu polis amca öyle cümlecikler?

orta doğu teknik üniversitesi

mücadeleci ateşi bağrında taşıyan, geçecek tek yolun devrim olduğu üniversitedir.