bugün

bütün bela, husumet, yalan, dolan, riya, entrika içeren dizilere verilen addır.
pembeliği nerden geliyo muammadır.
(bkz: aşk)
(bkz: ihtiras)
(bkz: entirika)
(bkz: Kara Melek)...
zeka düzeyi gorund level olan kişiler için çekilen ve herzaman mutlu sonla biten genelde konuların hepsinin aynı olan türdeki dizilerdir
bir demet akalın sarkısıdır aynı zamanda.
olayların yavaş seyrinden dolayı haftalarca izlemesenizde konuya vakıf olabileceğiniz, oyuncularının dizide büyüyüp yaşlandığı, konseptinde mutlaka aşk ve trajedinin yer aldığı televizyon dizileri.
(bkz: zenginlerde ağlar)
(bkz: yalan rüzgarı)
yaşı ne olursa olsun herkesi hayal alemine sürükler. hatta televizyonun karşısında saçını kumsaldaki kızlar gibi yapan insanlar da görebiliriz.
kimin elinin kimin götünde olduğu belli olmayan,her an birilerinin hamile kalabileceği,birilerinin boşanabileceği,birilerinin aldatabileceği gereksiz dizi türüdür."yalan rüzgarı" vardı bir ara örneğin.
bitmek bilmeyen, yılar boyu süren (hatta bazılarımızın filmin sonunu bile göremediği)entrika ,aşk, nefret ve sevginin harmanlanması
(bkz: sevisme sahneleri icin pembe dizi izleyen insan modeli)
(bkz: Fernando) *
sözlerini de yazalım hak geçmesin.

delilik biliyorum zor olsa da yaşıyorum
sadece bana ait olduğun günü bekliyorum
yasak bir aşk bizimkisi tanrım yazmış yok ötesi
için için ağlatıyor dilimdeki aşk bestesi
nazarlardan korusun tanrı bizi
incitmesin eller yüreğimizi
bir gün gelip bitse de bu pembe dizi
ben vazgeçmem severim yine seni
(bkz: soap opera)
muhtemelen türkiye'nin de parçalanması için kullanılan yöntem zira bu sene tv'de 100 küsur dizi varmış.
aşkın nur yengi'nin sıramı bekliyorum albümünde yer alan şarkı.

aşklarım, ah aşklarım
seve seve gözyaşlarım.
aşklarım, deli aşklarım
en güzel yasaklarım.

zordur zor sevmek başka her sevdanın kanunu
aşkı aşk yapan işvesi, cilvesi, oyunu.

aşklarım, ezgisi, sezgisi farklı
deli aşklarım, zamansız, kuralsız, esrarlı
aşklarım, büyülü, şiirli, derbeder
deli aşklarım, bitmeyen toz pembe diziler.
brezilya ve latin amerika dizilerinde kullanılan klişe senaryolarla bir dönem türk halkını ekran başına kilitleyen hastalıklar silsilesi.

-biz beraber olamayız isabella ?
-neden eduardo ?
-çünkü biz...çünkü biz?
-evet?
-ben senin halanım isebella.
-höyyttt ?
bir dönem "brezilya dizisi" adını aldığına da şahit olunan entrika yumağı.
illa herkes birbirinin arkasından iş çevirmektedir. başroldeki kızın salaklığı da ilgi çeker.
ayrıca hiçbir insan her duyduğuna bu dizilerdekiler kadar çok inanmaz.
köle izaurayla aklımızda güzel yer edindikten sonrakirli yüzle biraz bokunu çıkartmanın akabindevahşi güzelle boklamanın nirvanasını yaşatarak hayatımıza bir daha çıkmamak üzere girmiş olmakla kalıtsal izler bırakan furya.
son çıkan gençlik dizilerine oranla daha az zarar verir beyne. eskiden kadınlar falan izlerdi pembe dizileri sonra depresyona girerlerdi, melankolik falan olurlardı. ağlaşırlardı. şimdi ise gençlik dizilerinden piçlik öğreniyorlar. sanıyorlar ki dünya kendi etraflarında dönüyor. helal olsun size. alkışlarla yaşıyorsunuz anasını satim.
bir anım vardır. paylaşayım;
daha yaşım küçüktür. tvde yalan rüzgarı vardır.
yaşlı kadınla adam havuzda öpüşmektedir.
gözüm takılmıştır , izlediğim yoktur.
biliçsizce bakmaktayımdır. *
babam o sırada bakkala yollayacaktır. konuşmaktadır.
bir azarla kendime gelirim.
hala düşünmekteyimdir. ne yaptım ki ben? diye
o dizi yüzünden azar yemek acıdır. baksam içim yanmayacaktır. *
(bkz: rosalinda)
(bkz: the young and the restless)
(bkz: The Bold and the Beautiful)
ablam yüzünden sabahtan akşama kadar izlemek zorunda kaldığım, içimi bayan dizilerdir. gereksizdir, yayınlayanın da izleyenin de amacı merak edilmektedir.
her kitleye hitap etmek adına yapılmış dizilerin bir bölümü.
pembe renk font kullanılarak yazılan reel sayı dizisidir.
annem yüzünden televizyondan soğumama sebebiyet veren diziler bütünü. ergenliğimin ilk yıllarında tavan yapmıştı bu diziler. binbir türlü brezilya dizisi falan vardı. arada tsubasa kaynardı ona yanardım. ama şimdi kafam rahat. bu sayede insanlığın en büyük illeti olan oturgaçlı izlengeç* den kurtulmuş oldum. internetin köpeği olduk o ayrı.
niye brezilya dizileri diye gelir akla garip sebebi nedir tartışılır. haftada bir gün fotoğrafçılık dersi alıyordum sınıfta bir curcuna olurdu 19.30 civarı. sebep murat abi telaşa kapılmıştır "hocam artık çıkabilirmiyiz zira binbir gece'yi kaçırıcam" vay be o anda kadınlığımdan utandım.
rosalinda ve vahşi güzel'in başı çektiği dizilerdir. bağımlılık yapar.