bugün

entry'ler (52)

10 aptal soru

Youtube'ta 10 aptal soru programının adı. Kanalın ismi daha da ilginç: Asimetrik medya... Efenim mesleklere 10 aptal soru soruyorlar. Nasıl mı? Aklınıza gelen ama şimdi bu meslek sahibi uzman kişi bu soruyu sorarsam beni mal zanneder, itin götüne sokar dediğiniz tüm soruları ahanda bu ekip sunuyor. Rezil olan onlar, keyif alan biz. Aklıma gelmeyen aptal soruları da aklıma sokmakta çok yetenekliler. izlenesi kanal.

neden herkesin oy hakkı var

açıkçası iyice düşünüldüğünde doğru bir soru..
ilk etapta bu başlığa tepki gösterenleri anlamıyorum.
çünkü entrylerde oy kullananları ayıralım demiyor.
bir ironi var ortada..
oy bir para gibi değerlendirilmemeli..
"benim param kardeşim size ne, istediğim gibi kullanırım" demek kolay
ancak her oy hepimizi etkiliyor..
bu başlık ona dikkat çekiyor.
herkes oy kullansın ama iyi düşünsün..
çünkü bu başlığa yazı yazanlara bakıyorum da anlamadan yorum yapan o kadar çok ki.
neden herkesi yazar yapmışlar diye soranlara ben aynı soruyu yöneltemiyorum..
neden?
demokrasi düşünceme aykırı..

yılan beslemek

mesele yılan beslemekten çok yılan beslediğini her fırsatta dile getirmektir..

Bengüsu : Geçen nurcanla etilerde geziyoruz bir de ne görelim bir muhabbet kuşu berk'in kafasına konmasın mı!

Berk : evet yaa

Faruk : Yaa ben de evimde yılan besliyorum zaten.

AHALi : eeee?

vazgeçmeyi bilmek gerek

koş ayaklarında çamur, arkanda geçmişten izler varken.
durmadan kaybeden ruhuna bir kaç yalan söyle.
Vazgeç anlatma daha fazla.Bırak yeter.

goddar

ayar verdiğimi hele hele verebildiğimi bilmediğimi bana hatırlatan yazardır..olay nedir?bilinmemektedir

ulkem insani klisesi

ne vakit bir köşe yazarı kollarını sıvasa,bir konuşmacı etkilemek için güruhu söze başlasa,entel duruşu korumak istercesine ilk başvurulan sözdür..
peki kimdir yurdum insanı?-küçümsenmeyi hakeder mi?-bu söz hep buna hizmet eder lakin

iki satir yazi

ne çok kelime bilip de hiç konuşmayan birinin, içini dolduracak gücü kendinde bulamayacağı kadar yetersiz..ve hayatın miheng taşı olabilecek kadar etkili ..

pink floyd

4x4..
istanbula geldiklerini 2 gün sonra duyduğum ve gidemediğim için kendime kızdığım grup.
there is nothing u can say to make me change my mind..goodbye..

ironiden anlamayan yazarlar

ironi kişinin içindedir..kustuğu vakit kişi,gerçek, gaddar yüzüyle size bakmaktadır.kelimeler düşmandır..konuşmak yalan..

sivilceyi yara bandı ile saklamak

ve hatta karizma olsun diye yüzün diğer yanına denk düşen tarafına da bant yapıştırılması angutluğu

başlık açası gelmek

can sıkıntısı ve mesai doldurma mecburiyetinin uludağ sözlük sayfasının açık olmasıyla birlikte bir anda pörtlemesi.

otobüste gazeteyi kafa atarak düzeltmek

en arkada ve de ortada oturuluyorsa hele, sağ ve sol tıkalı demektir..gazete her yerinden katlanmış yazılar ecüş bücüş görünürken insanların bakışlarıyla da mücadeleye girilmiştir.itiraf şudur ki:evet ben de kafa attım bir kez.pişmanım.

koç benim oğlan koç

'eşşek benim oğlan eşşek' versiyonunda farklı duygulara gark olunan amma velakin koç,aslan denince böbürlenilen kelime oyunu.

hala bitirmediniz mi lan

5 senelik radyoculuktan sonra böyle durumlarda en iyi yapılacak şeyin gülümseyip rahat olmak olduğunu öğrendiğim anıma denk düşen cümle.

para ustunu almayi unutmak

parayı verirken 'unutmamalıyım, unutmamalıyım' diyerek telkinde bulunup indikten sonra durakta bekleyen insanların yüzüne doğru 'hassstir' diyerek toplumsal bir linçten kurtulmanın ucuz atlatıldığı hıyarlık

yemek yerken dilini ısırmak

2 seçenek vardır..
1-ya yemek yemeye devam edilir(hele mühim insanların yanındaysak bozuntuya vermeyip
bir de gülümsenir)
2-mühim veya değil nerde ve her kiminleysek bu acayip olay yemeğe ara verilerek geçiştirilir

otobüste tepenize dikilen yaşlı kişi

sabahın körü otobüs tıklım tıklım ama oturacak yer bulmuşsun, gideceğin yere 40 dk. var daha..elinde gazeten-kitabın var..keyfine diyecek yok..Ama o da ne iki yaşlı amca biniyor otobüse ve gelip tepende duryorlar..konsantrasyon sıfır..sürekli bakıyorlar..yer vermek de istiyorsun ama ne yapsam diye düşünüyosun biryandan da..bir de söylenmezler mi 'şu yeni jenerasyon edebi muaşeretten nasibini almamış' diye..inat ediyorsun artık kalkmamak için..ne uyuz bir durum bu böyle.. sonuç eklemeyi unuttum..eğer bu şekilde konuşulmuyorsa zaten yer verilir.

telefonu yere düşürüp yanlışlıkla tekmelemek

bu hareketten sonra nasıl olsa artık bozuldu diyerek haybeden bir tekme daha savurulup kendinden emin adımlarla devam edilir.

her terorist muslumandir

güç bende istediğimi der istediğimi yaparım yanılgısının feci sonu için bir gerekçe daha.bu avrupalılar komik adamlar yahu..

otobüste bağrışan liseliler

en arkaya geçip "Acaba bugün kimi dinden imandan çıkarsak" hesapları yapan 'canssuuuu, ada senden hoşşlanıyormuş biiliiyomusuunnn' diyerek can bayan takım..