bugün

entry'ler (3335)

apartmanda arabası olmayan tek daire olmak

kucuk bir cocuksaniz ve arabaniz yoksa kar yagdiginda arabasi olan ailelerin cocuklari arabalarinin uzerindeki karlardan kar topu yalarken siz yerlerden kar toplarsiniz.

angutyus

bu arkadaşın edebiyat dünyasına sondan başlayınca her şey çok güzeldi. inci sözlükteki kelebekli bir yazarın hikayesini soluksuz okumuştum ve hala böyle seven var mı demiştim içimden. sonra o kişinin angutyus nickli biri olduğunu okumuştum. bunun hatırına twitter dan takip ettim fikirler örtüşüyordu iyi dedim güzel dedim. sonra fedai isimli kitabını okudum çok sürükleyici bolca gözlem barındıran çok gerçekçi bir roman ona da eyvallah. ancak bir apaçi masali 1 i okuyunca son 30 sayfada resmen midem bulandı ya. masum ve acılı bir kadını kaz gibi yolmuş resmen. hayattan intikamımı alıyım derken paralı asker olmuş. tabii yazdıkları kurgu değilse. bu yazdıklarını kadın yazsa neyle damgalanacağını herkes biliyor ama erkek yazınca nasıl da hayatı tesbih yapmış koçum oluyor. gerizekalı gibi bandrollü kitaplarını aldığıma üzüldüm. beş kuruş daha kazandırmayacağıma eminim bu mini çakala.

terazi burcu erkeği

şimdiye kadar iki tane terazi burcu erkeğinin ilgisine mazhar oldum Allahtan garantici, ketum adeta domuz gibi bir insanım da bu karaktersizlerin ağına düşmedim. aynı anda 750 kıza yazdığını, size çok aşıkmış gibi davranıp iki gün sonra birden hayatının aşkını bulmuşçasına pozlar verdiğinde anlarsınız. iki kere başıma geldi artık bu kadarı da tesadüf olamaz ikisinin de tarzı aynıydı. bir de yönetici gezegeni venüsmüş. bir boğa burcu olarak aynı yönetici gezegeni paylaşmaktan bile utanıyorum.

o ses türkiye

kaç sezondur sürüp başarısından bir şey kaybetmeyen tek program bence o ses türkiye. Gökhan kadar masum iyi niyetli bir insan olabilir mi yaa. hele o üzerine gidildikçe şekilden şekile girmeleri falan yolda görsem yanaklarını mıncırıcam o derece ama yaşına baksan rahat 35-40 vardır. mazhar alanson çok farklı bir boyut kattı ama iki kişi olmasalardı bence özkan uğur un karizması açısından daha iyi olurdu. mazhar alanson un gölgesinde kalıyor zira.

arda nın mutfağı nda menemen yapmak

her yemeğe yarım kilo kaşar rendesi koyduğu için büyük ihtimalle menemeni de kaşarlı yapmaya yeltenecektir.

kana kırmızı rengini veren madde

siyah kan kitabının sırrını çözen maddedir.

jon snow

stannis baratheon ile ilgili gereksiz sahneleri kesip bu arkadaşı yayınlasalar daha iyi olacak. kendisinin star ışığı beş on dakikalık sahnelerinden fazlasıyla görülebiliyor ki en son Jimmy choo reklamında da boy göstermektedir.*

tahtakale

arz talep yokuşu da denebilir.

yük

deniz sekinin iz albümünde yer alan çok güzel bir şarkı.
(bkz: buralar entry dolacak)

nazan öncel

16 ağustosta ayvalık açık hava tiyatrosunda çok güzel bir konser verdi. tatilimin ilk günü olmasına rağmen başka bir beldeden oraya koşa koşa gidip dinledim ve mest oldum. yıllardır istanbulda konser yapmıyor ve ege kıyılarında sırayla yaptığı bu konserlere denk gelemeseydim çok üzülürdüm. gidelim buralardan, nereye böyle, canım, bir umut işte, beni hatırla, seni bugün görmem lazım, hokka, otomobil, güya, beni bu koca şehirde yalnız bırakma, bez bebek, hay hay ve konser turuna adını veren hadi o zaman şarkılarını söyledi. o bile kendi şarkılarının sözlerini unutup yerlerini karıştırdı ama ben onu o kadar dinlemişim ki kendisinden daha iyi biliyorum sözlerini. hadi o zamanı söylerken tarkanın taklidini yaparak ayrıca kopardı ve en son kalbimizden öperek sahneden ayrıldı. bir kez daha magazine bulaşmadan, ona buna laf atmadan milyonları kendine hayran bırakan bir sanatçı nasıl olunur ve yıllarca aynı kalitede şarkılar nasıl üretilir müşahade etmiş olduk.

cerilevis

twitterdaki saltanatı sallanmasa da rol aldığı abuk sabuk dizilerle karizmayı epey çizdi. sadece 140 karakter de karın doyurmuyor haliyle biraz televizyondan da sebeplenmek lazım ama olmuyor maalesef. sevgilisi puccanın her kitabı binlerce satarken onun daldan dala tutmayan işler yapması üzücü. 5-10 sene sonra ana haberlerde sanal alem yalan alemmiş şeklinde yetkililere seslenirken görebiliriz.

hap koydum

strese bire bir şarkı. hayır roman değilim ama resmen neşem yerine geliyor. bir de dile dolaştı mı yandınız olur olmaz yerde hap koydum hap koydum diye mırıldanırken bulursunuz kendinizi. dinleyiniz, dinletiniz.

o ses çocuklar

mustafa ceceli nin kendisini seçen tek yarışmacı olan kilolu çocuğu darladığı yarışma. çocuk gider ayak müzikten önce spordan başlıcaz sanırım diyerek müthiş bir ayar verdi. el kadar çocuğa bu kadar oynanmaz bence büyük insan olsa neyse..mıstık aranjelerin iyi ama antipatiksin be canım.

ed westwick

gossip girl den sonra ses getiren bir projede yer almayan ve bir arkadaşımı çok üzen oyuncu. buradan kendisine seslenip oyunculuk endüstrisine kendisini adamasını yapmıyorsa o güzel aksanıyla sesli kitaplar çıkarmasını radyo tiyatrosu yapmasını ya da mor takım elbiseler giyip mankenlik yapmasını rica ediyoruz.

pegasus airlines

ucuz olduğu için çok tercih ediyorum fakat parayla ikram fikri rezalet. tek tek dolaşıp tüm yolcuları rahatsız ediyorlar. prenses gibi hosteslerin ellerinde bir emmi cüzdanı para üstü veriyorlar. bozukları bitince onca tantana yetmezmiş gibi tek tek dolaşıp bozuk paranız var mı diye soruyorlar. isteyen hostesi çağırıp alsın kimse bir şey almıyor zaten inadına. havaalanında belki daha pahalıya çay kahve içip inadına uçaktan bir şey almıyorum ben şahsen.

teyzelere söylenmek istenenler

çocuklarınızın size söylediklerini 3. kişilere anlatırken annecim dedi şunu yap dedi bunu yap dedi şeklinde anlatmazsanız sevinirim. çocuğum bana dedi ki diyerek konuya giriş yapabilirsiniz. çocuğunuzun size annecim dediğini belirtmenize gerek yok. böylece çok iyi ve sevilesi bir insan olmuyorsunuz.

fesat adam

bekar kız ayıklamak için güzel taktik bulmuş, takdir ettim.

-anneler gününüz kutlu olsun
+anne değilim henüz taammı!!11

+teşekkürler(tüh evliymiş)

+teknik olarak mümkün değil ama sağol bilader.

canan karatay ı ciddiye almak

zamanında ciddiye alıp 12 kilo vermiş biri olarak çok yerinde olduğunu düşündüğüm durum. kendisinin dediklerini uygulamaya başladığım üçüncü günden itibaren sabahları dinç ve mutlu uyandım cildim düzeldi sinirlerim yatıştı aç kalmadan kilo verdim. sonradan eski yanlış yaşam düzenime döndüm ve kiloları bir bir aldım. sık sık hasta oluyorum sağlıksız yaşıyorum ve onun öğretilerini yapmayı özlüyorum. yumurta yemekten bıkmış olmasam tekrar başlayacağım.

ece seçkin

1.50 boyuyla saçma sapan kostümler giyip bakar mısın ateş gerekkk!! diyerek mart kedisi gibi dolaşan şarkıcımsı.

makina kafa

uzun zaman sonra denk geldim bir baktım alpay erdem çıkmış. fakat adama verilen her sözden sonra uzaylı muamelesi yapılıyor lafının devamı getirilmiyor konu değiştiriliyor. flash tv yi beğenen kadın normal, bu adam anormal muamelesi görüyorsa okan yakın gözlüklerini de alıp gitsin bence.