1. 1.
  şimşekler diye adana bıçkınlarından oluşan bir gurubu olan takımıdır. adana spordan daha fazla taraftarı vardır. efendim fazlasıyla sinir stres sahibi olduğunuz vakitlerde stres atmak amaçlı maçlarına gitmek vaciptir. akla hayale gelmeyecek küfürleri duyarsınız orda.
  3 -7 ... sekizgen
 2. 2.
  fatih terim'in galatasaray'dan önce top koşturduğu takım.
  4 ... tosun burada da hizmetinizde
 3. 3.
  adanalı'nın genelinin tuttuğu mavi-lacivert renkleri olan, mersin idman yurdundan nefret eden mavi şimşekler taraftar grubuna sahip olan güzide kulüp.
  Taner Demirbaş'ın 30 lig maçında 39 gol attığı takım.
  1.ligdeki son senesinde ilk 5 haftada 9 puan toplayıp 5.liğe kadar yükselmesine rağmen içerdeki ankaragücü maçında hakemin isyan ettiren haksız yönetimi sonucu olaylar çıkmış ve sahasının iki maç kapanması sonucu kalan haftalarda 12 puan toplayarak lig sonuncusu olarak ligden düşen, coulybaly'yi türk futboluna kazandırmış takım.
  9 -3 ... micomania
 4. 4.
  1940 yılında Devlet Demir yolları 6.işletme müdürü Eşref Demirağ tarafından kurulmuştur. Renkleri ,koyu lacivert - açık mavi'dir. Adana'da Adanaspordan daha çok taraftara sahiptir. Şimşekler Grubu isimli üyeliğin babada oğula, abiden kardeşe bir miras gibi geçtiği son derece ateşli bir grubu vardır. Şu anki liderleri Adem Tel'dir. Unutulmaz amigoları Ertan'a ayrı bir paragraf açmak lazım. Bu adamın gözleri bile mavi lacivertti. Üniversite sınavını bırakıp demirspor'un maçına gelecek kadar fanatiktir. 1995-1996 sezonunda Demirsporun küme düşmesi kesinleşmişken Adanada oynanan Kayserispor maçında Kayserisporluları maçtan sonra centilmenlik örneği vererek alkışlayan Demirspor tribünlerine aşırı derecede sinirlenip "sizin gibi Adanalının..." diyerek tribün demirlerinin üstüne çıkıp tek başına Kayserisporlulara dümdüz gittiğini unutamıyorum.
  8 ... comandante
 5. 5.
  1940 yılında kurulmuş renkleri açık mavi-koyu lacivert olan adana'nın en çok sevilen takımı. ayrıca şimşekler isimli manyak bir taraftar grubuna sahiptir.

  http://www.adanademirspor.com
  4 -1 ... yazanadam
 6. 6.
  türkiye süper ligi (eski adıyla birinci lig) tarihinin en farklı mağlubiyeti alan takımıdır.
  (bkz: 15 ekim 1989 besiktas adanademirspor maci)
  3 -2 ... fowler
 7. 7.
  şimşekler grubu diye bir taraftar toplulukları vardır. maç boyunca bağırır, küfrederler. tek yapmadıkları şey maçı izlemektir. adanalı olmaktan utanma sebebidir.
  2 -15 ... nokia şarzı
 8. 8.
  hrant dinkin katledilmesinden sonraki ilk maçlarında hepimiz hrantız hepimiz ermeniyiz pankartıyla çıkma talepleri futbol federasyonu tarafıdan izin verilmeyen memleketimin gurur duyduğum takımıdır.
  13 -4 ... registerlater
 9. 9.
  binası , adana garının yanında bulunan kulüptür.
  3 ... muhasebeye giris
 10. 10.
  http://www.youtube.com/watch?v=ye7zjrkTLlI
  http://www.youtube.com/watch?v=yiGym94Gb6Q&mode=related&search=
  http://www.youtube.com/wa...p;mode=related&search=
  2 ... dispatcher
 11. adana demirspor Başlığındaki Önemli Entry'ler