bugün

bir ağrı kesici. *
antibiyotiktir aynı zamanda. dolayısıyla kullanım sırasında antibiyotik kullanımına göre davranmak gerekir. genellikle soğukalgınlığı, grip ve ateşli hastalıklarda kullanılır.
baş ağrısını anında kesen etkili ağrı kesici.
bazı zamanlar hayat kurtarıcımız olarak nitelendirdiğimiz ota boka "parol iç iyi gelir dediğimiz" ilaç ötesi. * * *
(bkz: parasetamol)
piyasadaki tipik agri kesicilerde oldugu gibi yapısında parasetamol bulunduran analjezik ilaç. aynı zamanda Antipiretik etkisi de vardir.
(bkz: parole)
drog maddesi parasetamol içeren ağrı kesici. genellikle 500 mg içerir. migren gibi ağır ve sürekli baş ağrılarında başarı düzeyi düşüktür. bağımlılık yapmaz.
ağrı kesici, ateş düşürücü.

ağrı kesmekte değil de soğuk algınlıklarında görülen hafif ateşli kırgınlıklarda daha etkilidir.

uyku yapar.
(bkz: aprol)
(bkz: tylenol)
(bkz: paracetamol)
yüksek ateşi anında düşüren mucizevi ilaç.
ateşe ve kırgınlığa iyi gelmesini umduğum ilaç, lakin evde üzerinde tek ateş düşürücü yazan ilaçtı bu yüzden kralın savaştan önce şarabını yudumlarcasına artistik bir havayla içtim.
Evde yaklasik 10 kutu bulunan, haftada 3 defa icilmesi bunyem icin zorunlu ilactir. Tamol ile hemen hemen ayni etkiye sahip ilactir ayrica.
Piyasadan toplatılmaktadır.


--spoiler--
ilgi web duyurusu ile "Parol Tablet" adlı müstahzarın 3131 (S.K.T.: 01.2016) serisine 15 Ağustos 1986 tarih ve 19196 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan Farmasötik ve Tıbbi Müstahzar, Madde, Malzeme ve Terkipleri ile Bitkisel Preparatların Geri Çekilmesi ve Toplatılması Hakkında Yönetmeliğe göre 2. sınıf B seviyesinde (eczane, ecza deposu, hastane, v.b.) geri çekme işlemi uygulandığı bildirilmiştir.
Bilginizi ve gereğini arz ederim.
--spoiler--

http://www.asm.gov.tr/haberdetay/6009.rdx
kas ağrısı nedeniyle kullanmaya başladığım ilaç.
hafif bir etkisi olduğu için genelde hamile kadınlara verilen ağrı kesici.
her türlü aağrıyı ne hikmetse anında kesmekte.
mide rahatsızlığımdan dolayı majeziki bırakıp az önce kullanmaya başladığım ağrı kesici.ama kesmiyor işte ağrıyı.
genelde yaşlılara ve çocuklara tavsiye edilen ağrı kesici, ateş düşürücüdür. ama apranax, majezik gibi ağrı kesicilere alışık bünyelere leblebi etkisi yapan ilaçtır.
sanırım formülü değiştirilen ağrı kesici. zira benim başağrısı krizlerime 2 tane parol yetmezdi. benim ilacım advil ya da apranaxtır. fakat bu gece uzun bir süre sonra mecburiyetten parol almak zorunda kaldım ve 20 dakika içinde ağrı kalmadı.
ağrı kesiciymiş. majezik ararken buldum. umarım iyi gelir dişime. rakı da yok ki anasını satayım.
çok hafif olan bir ağrı kesicidir. dişte meydana gelen şiddetli ağrıya malesef ki iyi gelmez. o kadar hafif bir ağrı kesicidir ki mide rahatsızlığı olanların kullanmasına en uygun ağrı kesicilerden biridir.
20 dakika önce içmiş bulunduğum ve ağrıyı kesti mi diye denemek için yattığım yerden bir anda sıçrayarak kalktığım ve ağrımı geçirdiğini anladığım ilaç. Teşekkürler parol, hayır ağlamıyorum gözüme soğan kaçtı.
ortodontik tedavide diş ağrısını kesmek için kullanılan hafif bir ağrı kesicidir. etkisini hemen gösterdiği için hep tercih ederim. bir de karaciğer enzimlerini yükseltmiyor. o açıdan çok iyi.
ağrıyı vahşice katleden em.

hiçbir ilaç dindirmedi dişimin feryadını senin dindirdiğin kadar varol parol.