bugün

her üç kişiden ikisinin tavsiye ettiği zonklayan kafalara iyi geldiği, an itibariyle zonklayan kafam için kullandığım ağrı kesici. biraz rahatladım sanırım...
(bkz: majezik) e alışmış bünye için hiç bir faydası bulunmayan ateş dürücüsü ağrı kesici.
On numara bağımlılık yapan ilaç.
coumadin ile kullanımında sıkıntı yaratmayan ağrı kesici.
130 kiloluk bünyeme bi tanesi pek fayda etmeyen çoğunlukla iki tane attığım ağrı kesici. Demin bi tane attım iyi geldi ama.
Candır.
mideye zararı en az olan ilaçtır.. etkisi azdır ama zor günlerde kurtarıcıdır.. zararı olmadığı için doktorlar bu kadar rahat veriyor zaten.. aynı zamanda da ateş düşürücüdür.
bebekler ve çocuklar için gerekli durumda gönül rahatlığıyla reçete edilebilecek ilaç. beyin üzerinden yaptığı etkiyle ateşi çok güzel düşürür. fakat aşırı alımı durumunda karaciğer hasarı yapabilir. parasetamol (bkz: parol) zehirlenme olgularında en faydalı ilaç ise şüphesiz n-asetil sistein dir.
burundan çekildiğinde kafa yapıldığı iddaa edilen ilaç.
ağrı kesici ateş düşürücü ilaç veya serum. etkeni * hemşire yim ordan biliyorum.

--arkasindankonusulanadam--
Şu an bana lazım olan şey fakat etkisini hiç göremedim.
tıbbi farmakolojinin birincil ilacı. yan etkisi en az olan, gebelerde emzirende çocukta bebekte yaşlıda verilebilen yegane ilaç. etken maddesi parasetamol(asetaminofen) dür.
Pardon ne??
işe yarar fakat etkisini geç gösterir.
Para üstü gibi verilen ağrı kesici.
Son çare içiyorum bakalim.
en zararsız ve en etkisiz ağrı kesici...
Ne sike yaradığı belli olmayan ilaç. Bonibon şekeri yutsanız daha çok faydası olur. Serotonin artar en azından.
Uc bes sene once kardesim hastalandi, gece yüksek ateşlendi, acilde serumun içinde uyguladılar yine dusmedi amk. Bi boka yaramiyor. Sabaha karsi kendiliginden dustu ateş.
leblebi benzeri bir kuruyemiş.
içime işleyen diş ağrısını saniyeler içerisinde ortadan kaldıran güçlü bir ağrı kesici. üreticilerine teşekkürü borç biliriz efem.
bi bana mı yaramıyo aq, gerçi ben çoğu ağrı kesiciyi şeker niyetine yutuyorum orası ayrı.
Bi ölüme çaresi yokmuş, demin kavede duydum.
Hapı değil iğnesi etkilidir.
Plus olanı iyi normal olan yaramaz.
en zararsız analjezik yani ağrı kesicidir. Ama onunda overdozu zehirler, kronik kullanımda böbreklere zarar verir. Herşeyin azı karar çoğu zarardır.