bugün

entry'ler (3409)

almanya daki türkler

3 milyon nüfus ve 11 milletvekili ile 40 bin nüfuslu ermeni lobisine yenilen türklerdir.

muhtar kadar hükümleri yokmuş amk. anca kreuzbergde gezip saçma sapan müzik yapsınlar.

netaş

bugün itibari ile 1 yıl boyunca türkiyede devlet ihalelerine girmesi yasaklanan şirket.

cirosunun %40 zaten devlet ihaleleri idi. geçen haftalarda açıklanan bilançosu da taklalardaydı.

bugün %15 e yakın düştü.

kısaca 10.30-9.80 aralığında güzel trade yapıyorduk ama artık kumar tamamen bu hisseye girmek.

rip. ytd.

8 mayıs 2016 de graafschap ajax maçı

kasa düşmanı, son overall bükücü şikecinin tillahı ajax'ın deplasmandaki son maçta, küme düşme hattındaki de graafschap ile berabere kalarak, şampiyonluğu psv'ye hediye ettiği maçtır.

1/0 2/0 0/0 oranlar ya çok çok azdı ya da kapalıydı. bu da iddaa tarihine geçsin.

game of thrones

--spoiler--
-melisandre nine jon snow'Un başında şemşiye açıp "darısı başıma, darısı başıma" diyeydi daha inandırıcı bir diriltme sahnesi olurdu. karı resmen felak-nas'la diriltti adamı
-bloodraven'ın bran'a geçmişi göstermesi güzel detay fakat ben geçmişi manipüle ederek göstermesini bekliyorum. birebir olanı değil de kendi işine gelecek şekilde gösterecek geleceği.
-geçen bölümdeki kadınların yükselişinden sonra, kadın bir veliahtı olan balon greyjoy'un da başına bir iş geleceği belliydi. yalnız ironborn'lar bu törelerle 1000 sene daha yıkılmaz.
-remzi yine remziliğini yaptı. sonu nasıl bitecek meraklar içindeyim. grr martin trolü bu piçi demir tahta bile oturtur amk.
-roose abimiz her ne kadar kendi canavarını dizginleyip eğitmeye çalışıyorduysa da başaramadı. hatta tywin'den boşalan bilge daşşaklı pozisyonunu bile doldurabilecek birisi iken sikinin derdine gitti. sen niye böyle önemli bir haberi remzi manyağının önünde duyuruyorsun ki?
-jon snow bence lady stone heart ya da mountain gibi bir zombi olmayacak. zira geçen bölümlerde sayısız kere ölümden diriltilen beric dondarrion var. kendisi gayet insan gibi komiklikler şakalar peşindeydi.
-jon snow ve nights watch'un içinde bulunduğu durum night's watch paradox. lord commander gerçekten nöbeti bitirmeye çalıştı. en azından yaptığı şey nöbeti anlamsız kıldı. çünkü o duvar en başta o sakallı hırtolar gelip kuzey topraklarını yağmalamasın diye yapıldı. ha şimdi ak gezenler gelecek götümüzü kesecek falan o ayrı dava. ama snow'un hareketi nöbeti boşa çıkarttı gerçekten.
--spoiler--

sözlük yazarlarının konuşabildiği yabancı diller

lugat-i arabi.

muhteşem yüzyıl kösem

sultan ahmet'e mucize ilaç diye meyan kökünden yapılma her derde deva bir ilaç verdiler.

kola da ilk icat edildiğinde aynı sloganla ilaç olarak satılıyordu.

fear the walking dead

adı yanlış konulmuş dizi.

fear the walking ergen olsa daha manidar olurmuş.

not: 2. sezonun çoğu gemide geçecek muhtemelen. neden? çünkü prodüksiyon maliyeti.

dümbüllü nün kavuğu

ferhan şensoy'un rasim öztekin'e devredeceği kavuktur.

ama bu durum bana bir kavuk devrinden çok, bir kavuk vekili atamak gibi geliyor. zira kavuk münir özkul'da iken kavuklunun başına bir iş gelmesi durumunda, kavuğun kime verileceği konusunda vekil olan erol günaydın'dır.

ferhan şensoy değişik adamdır. acaba başına bir şey geleceğini hissetti de kavuğu vekiline devrediyor bilmiyorum. çünkü kendi saydığı kriterlerin hiç birine rasim öztekin uymuyor.

thyao

şu aralar bistteki ky'yi en çok ağlatan hisse. lakin rsi ve stoya göre güzel günler yakın. yatırım tavsiyesi değildir.

tavhl

tav havalimanları a.ş. nin borsa istanbuldaki hisse kodu.

bu aralar hz.rsi ve hz.sto'nun rivayet ettiğine göre alınabilir. yatırım tavsiyesi değildir.

celal şengör vs caner taslaman

caner taslaman'ın rahatlıkla alabileceği versustur. eline. mikrofonu.

nesrin cavadzade

arapçada "g" harfi yoktur. farsçada üstü noktalı kef, mısır arapçasında da üstü üç noktalı vav ile kullanılsa da fasih arapçada g harfi yoktur. g harfi yerine c harfi kullanılır. mesela cebrail aslında gabrail-gabriel dir. arapçanın sesli harf de içermemesi ve türkçedeki bazı seslerin olmamasından dolayı, bugün kullandığımız sözcüker arasında böyle imla hatası sonucu olanlar vardır.

bu c-g değişmesi mantığıyla kendisinin soy adı çok değişik anlamlar ihtiva ediyor.

fethullah gülen

yazılanların aksine kendini mehdi değil, isa zanneden kişi.

dine olan bakış açısı, hristiyan ve müslümanları birleştirme yani dinler arası dialog hareketi, müslüman misyonerler olan müritlerinin yurtiçindeki abi-abla evlerinde, yurtdışında cemaat okullarındaki faaliyetleri, herkül isimli internet sitesi vs.

hareketinin her detayında ince ince işlediği bu "ben isayım" felsefesi var.

akp nin 14 yıldır iktidar olmasının sebebi

2002-2009 arası muhafazakar demokrat gömlekleri ile liberllare varana kadar halktan aldıkları destek ve dünyanın ekonomik olarak büyümesi sonucu göreceli bir büyüme. çünkü türkiye 2002 den beri süreçte ortaya bir dünya markası koymuş mu? tabii ki de hayır. üretim alanında bir gelişme var mı? taibi ki de hayır. demek ki türkiye dümnyaya bir pazar olmuş. dünya büyürken pazar da büyümek zorunda kalmış.

2009-2012 arasında liboşların ergenekon vs. davalar sonucunda cemaatin akp eliyle devlet içinde ne derece yapılandıklarını görüp, "lan biz ne bok yedik" demesi ile desteklerini çekmesi fakat ekonomik büyümenin devam etmesi nedeniyle, halkta akp muhalefetinin karşılık bulamaması.

2012-günümüz de ise hipnoz haline girmiş bir halkın kayıtsız şartsız desteği. zira artık türkiyede devlet yok anayasa yok üretim yok ekonomik ilerleme bir kenara gsmh da düşüş var. fakat katar ve suud fonlarının kendileri için çerez parası olan sıcak para destekleri ve ışid ile petrol ticaretleri ile bu açığı kapamalarınından dolayı desteği kesmemeleri, bahçelinin 7 haziran akşamı verdiği hayat öpücüğü ile akp'yi fetret devrinden çıkarması, yeni osmanlıcılık gibi temelsiz boş bir hayalin cahil kitlelere pompalanması, tek adam fantazileri ve en önemlisi havuz medyası ile her gün umarsızca, ahlaksızca ve utanmazca pompalanan akp propagandası.

kısaca ülkenin beyaz yakası olarak gerçek anlamda bir direnişe geçilmezse, eğitimli olduğunu, zeki ve üstün olduğunu her fırsatta savunan orta sınıfın, cahil maymunlar sürüsü tarafından esir alınıp, yok edilmesinin tarihini yaşayacağız.

devlet bahçeli

"olağanüstü kongre asla olmayacak" diyen akp stepnesi. hukukun rafa kalktığı bugünlerde dediği şey olabilir. yani kayyum atandı evet ama bahçeli kongreyi engelleyebilir mi ya da kayyum işi savsaklarsa ne olur bilemiyorum.

lakin özellikle iç güvenlik yasasına gösterdiği direnişin ardından saray tarafından önemi farkedilerek kendisi ile anlaşma yoluna gidilmiş gibi görünüyor. adam sen 70 yaşındasın çoluğun yok çocuğun, malın mülkün maşallah. ee daha neyin peşindesin? neden ülkene bu kadar zarar vermenin peşindesin? yoksa sen de kripto x lerden misin?

olağanüstü kongre olursa utanmadan aday da olur bu.

cansu canan özgen

öteki gündem isimli 3. sınıf komplo teorilerinin konuşulduğu, madrabazlarla yaptığı programdan sonra bir de kitap yazmış kişi.

kapağında da "mühendislikten gelen analitik zekasını, mistik öğretilerle birleştiren..." gibi ergen anket defteri tanımı gibi bir tanım da var.

insan gerçekten hayret ediyor.

recep tayyip erdoğan

şu an sinirden emineyi falan tokatlıyordur herhalde.

fekat kafamda deli sorular. lan irecep, bugüne kadar türkiye'de başına gelen bütün olaylardan bir şekilde ya sıyrıldın ya da ileri öteledin. eğer sam amca'dan da kaçmayı başarırsan ben de ustam der elini öperim. uzun'un oyunları yanında ali cengizinkiler oyuncak kaldı derim.

21 mart 2016 reza zarrab ın tutuklanması

ulan 3 gündür düşünüyorum, neden durduk yerde bu herifler, ben gidersem devlet yıkılır, seferberlik, rte gitse bile fikirleri yaşayacak falan demeye başladı diye.

meğer kasaları 3 gündür abd de tutukluymuş...

bir şeyler dönüyor ama hayırlısı. hayırlara vesile olmasını istediğim haber.

juan deuce

link

değişik kafalarda bir dub-step rapper.

ygs 2016

fizikteki kaykaylı enerji sorusunun cevabı a değil d olması gereken sınav.

yani liseden mezun olalı 10 sene oldu ama şu formüle göre yüksekten bırakılan bir cismin hızı, kütlesine göre değil, bırakıldığı yüksekliğe göre değişmiyor mu?

m x g x h = 1/2 x m x v^2 değil mi. kütleler sadeleşince v^2= 2 x g x h kalmıyor mu? kütlenin hızla ne alakası var?

banulu matematik sorusunda da trende yolcuların istediği yere oturabildiğinin belirtilmesi lazım. trende nası bir oturma düzeni var bunun belirtilmesi lazım. ben 30 yaşındayım yeni öğrendim trende bir oturma düzeni olmayıp, tramvay gibi belediye otobüsü gibi serbest oturulduğunu, şehrinde tren-tramvay olmayan lise öğrencisi nereden bilsin ki? türkiyede kaç şehirde tren veya tramvay var?