akp izmir milletvekili şebnem bursalı'dır.

helali hoş olsun, ezanlarımız susmasın diye yemiş kadıncağız.
görsel

not: monako yat kulübünde üye olmayanlar bu hizmetlerden faydalanamazlar.

not2: monako yat kulübüne üye olmak için herhangi bir başvurma mercii yok, özel davetle üye olabiliyorsunuz.

not3: şebnem bursalı kimdir, daha yakından tanımak için;
görsel
Yüz yıl önce fakir yiyeceğiymiş.
Ben olsam bunları partide 5 dakika tutmam.. millet gördükçe kuduruyor.
Olur ,uygundur, sarayın "bir günlük harcaması "15 mio 633 bin lira" dır...o parayla istediğin kadar istakoz yersin!! 100 de 1'yle biriyle bile çok güzel ıstakoz yersin!!

Ama türk halkı bunu istedi mi? Istedi... bize zamanında kaç kere koyduk mu, dediler mi? Dediler!!..

Eee?

"Her halk hakettiği şekilde yönetilir!!"...
Ya olum sen nasıl bı topsun lan. Lan bak Antalya da teleferik kaZasi olmuş, ölen, yaralananlar var, kalkmış şu bunu yemiş, bu bunu yemiş diyerek yarak kürek şeylerle gündemi meşgul etmeye çalışıyorsun.

Ya kim ne yarrami yerse yesin lan, hal böyle iken nasıl oluyor da bu türlü tespitler yapabiliyorsunuz lan.

Hayır kaza ile ilgili bı eleştirin zaten olmaz, bikiyoruz da ( CHP Bld) en azından vefat eden, yaralananlar için iyi dilekte bulunmuş olsan yine bı derece ama o da yok. Ayıp lan ayıp valla ayıp. Eşşek kadar adamsın. ( Ayh pardon adam dedim nonoşlar)
şebnem hanım özür dilemiş.
normalde istakoz paylaşmak hiç adeti değilmiş, sehven paylaşmış.
lakin en büyük üzüntüsü, kendi paylaştığı istakoz ile sayın cumhurbaşkanımızın hedef gösterilmesiymiş.
bir de istakoz paylaşımı hakkında yorum yapanlar kötü niyetli kimselermiş, antalya'daki teleferik kazasını unutturmak için şebnem hanımı hedef gösteriyorlarmış.

neyse ki dış güçlere değinmemiş şebnem hanım.
görsel

ya ne var kadın istakoz yediyse?
ezanlarımız sussun daha mı iyi?
Yat klubünde Istakoz yiyerek ezanlarımızı susturmayıp dış güçlerin oyununu tek tek bozan vekil.
ilginç deyimlerimiz vardır.
örn: özrü kabahatinden büyük deyimi.
bu deyimin çıkmasında, rivayet o'dur ki; padişah birgün yalaka-dalkavuk-soytarılarından (her ne deniyorsa) birine kızar. onun kellesini vurduracak olur. bir yandan da bu yalakanın keskin zekasına hayrandır.
padişah ona son bir şans vermek için "bana öyle bir şey yap ve sonra özür dile ki; özrün kabahatinden büyük olsun" der. padişah dönüp arkasını giderken yalaka padişaha bir parmak atar. padişah hiddetle döner ve "ne yapıyorsun gafil" diye bağırır. yalaka mahcup boynunu büker ve "kusura bakmayın padişahım, sizi hanım sultan zannettim" der.

diyeceğim...
ortaya çıkan bu istakoz olayı veya belediyeler başta olmak üzere kamuda sorumsuzca lüks şatafat israf harcamaları, savurganlık, kamunun-halkın parasını baba parası gibi hesapsız kitapsız kendi çıkarları zevklerine kullanmaları durumuna birilerinin tepki göstermesi, eleştirmesi, özür dilemesi özrü kabahatinden büyük deyimine cuk oturuyor.
özrü kabahatinden büyük deyimi neden ortaya çıkmış görüyoruz.

birileri kalkıp sn. cumhurbaşkanımıza veya partimize zarar veriyor diye, partimize, cumhurbaşkanımıza, kurduğumuz düzene-sisteme saldırı oluyor ve eleştiriliyor diye bu lüks şatafat israfın ortaya çıkmasında rahatsız oluyor.
halkın çektiği sıkın yokluk, fakirlik, çocuğuna pantolon alamadığı için intihar eden baba, çocuğunu saç kurutma makinesiyle ısıtan annenin yaşadığı yokluğa daha fazla dayanamayıp intihar etmesi, sabah erkenden 1 kilo ucuz kıyma almak için ucuz ekmek almak için yağmur kar soğukta ayazda kuyrukta bekleyen insanlar, pazarlarda market önlerinden çöplerden dökülen atılan sebze meyveyi çöplerinden yiyecek diye toplayan insanlar...
meyve sebze yem fabrikalarında kullanılmayacak kalitede gıdaları para verip alanlar, sağlık açısından sağlık açısından kedi köpeklere bile verilemeyecek, tahdit edilmiş et süt yağ vb ürünlerini ucuz diye alıp yiyen insanların ülkesinde...

esas/asıl olan halk böyle sürünürken, vekil/temsilcinin böyle lüks şatafat israf içinde olması ifşa olunca tek sıkıntıları sistemin eleştirilmesi ve bu sistemin kurucularının zarara uğraması.
halkın yaşadığı sıkıntı veya yapılan israf şatafat lüks harcamalar önemli değil.
bu lüks şatafat israf için değil de sn. cumhurbaşkanı veya akp için yapılan eleştirilere üzülmek.
lüks şatafat israf için değil de, halkın sıkıntıları yokluğu yoksulluğu değil de bunun ortaya çıkmasına üzülmek...
birilerinin tek dertleri bu sistemi korumak.
amiyane tabirle "uyandırma kerizleri" davranışı.
https://www.uludagsozluk.com/e/46961505/

durumun genel hattı bu.
gelelim genelden özele...

sn. vekil şebnem bursalı veya sn. cumhurbaşkanı erdoğan ya da akp tarafına.
demokrasilerde, halka verilmiş siyasi imtiyaz hakkı kapsamında seçme-seçilme haklarında bu yaşanan durumda en son eleştiri yapılacak kişi-kurumlar idarecilerdir (sn. vekil şebnem bursalı veya sn. cumhurbaşkanı erdoğan ya da akp) sonuçları eleştirmek aptallıktır. akıllı insanlar sonuçları eleştirmez.
amiyane tabirle evin ortasına dökülen benzine ateş atmakla çıkan yangında havada ki oksijeni suçlu bulmak sizi zeki göstermez.
kim ne der-düşünür bilmem (daha doğrusu beni ilgilendirmez) ama şahsen idarecileri eleştirmek, bu idarecilerden birine günah keçisi muamelesi yapmam için tüm etik ve ahlak değerlerim yanı sıra akıl ve zekamı da ret etmem lazım.

toplumun siyasi imtiyaz hakkı varsa (seçme-seçilme hakkı) bir rejim, sistem, idareyi ve yürütmeyi iyi/kötü yapan toplum/halktan başkası değildir.
daha önce de yazmıştım, iktisadın temel kuralıdır; kalite arz-talep dengesinin yansımasıdır. bu kural sadece iktisadın değil yaşamın her alanında geçerlidir.
ister bir şirket işletin, ister bir aile yönetin, ister bir şeyler üretin; kaliteyi belirleyen şey ürettiğiniz sandalyeyi alan, eş veya arkadaş olarak seçtiğiniz insan, idare ettiğiniz şirket veya şirketin bir birimi ve burada ki çalışma arkadaşlarınız, yönettiğiniz ülkenin vatandaşları-yurttaşları kaliteyi belirler.
örn: apple ürettiği iphone telefonlarda getirdiği her yeniliği kaliteyi son kullanıcılar tercih etmese, kabul etmese, talep etmese ne iphone bu kadar satabilir ne de apple trilyonlarca dolar değere erişebilir.
eğer böyle bir talep olmasaydı apple başarılı olur muydu? nokia kötü olduğundan değil, böyle bir talebe karşılık veremediği için piyasadan silindi.
Teleferik olayında ihmali ve sorumluluğu var ise; Allah Antalya Belediyesi'nin belasını versin! Sanki sen babamın kızı, Muhittin Böcek veya Ekrem imamoğlu babamın oğlu mu? Zihniyetiniz ne kadar pis ve ne kadar rezilsiniz. Yemiş bi' halt, nereden neyi hesap ediyor Fetullahçı kaltak!
adaletin sadece adında olan parti vekilinin yemeğidir. yemese geberir zaten
genel seçimlerde oylar sayılırken soda içecek olandır.
işini ilginci kadının yediği istakozun fiyatı bodrumdaki fiyatından daha ucuz.
Vekilim ıstakoz yimesin mi arkadaş? Ne kadar kötü insanlarsınız olm siz. Bizim fakir olmamış açlık sınırında olmamız kendisinin suçu değil ki. Afiyet bal şeker olsun vekilim...

Gerçi benim vekilim değil ama yine de vekil yani...
Bunun üzerinden yaygara koparmaya gerek yok. Isteyen istediğini yesin içsin. Insanlar ülkede o kadar aç varken bu kadın nasıl ıstakoz yer diye eleştiriyorlar. Bu ülkede neden bu kadar aç var diye soran yok. Biz neden ıstakoz yiyemiyoruz diyen yok. Biz yiyemiyorsak bu kadın da yiyemez diyen çok.
ibb başkanının ingiliz büyükelçiye ısmarladığı yemekten ucuzdur.
Sorun kadının istakoz yemesi değil. Zaten fiyatı Türkiye'den daha ucuz. Asıl sorun bunların görgüsüzlükleri, halkın fakirliğinin umurlarında olmamaları. Ne yediysen yedin. Ne resmini çekip sosyal medyanda yayınlıyorsun?
Vekil bunu yiyorsa yukarısını sen düşün artık ezik trol. iki kemik yalıycam diye yanlışı doğru göstermek için milletten küfür yiyorsun.
yav abicim siz salak mısnız?
şu ülkede 500 vekilden 3 5 tanesi ancak orta hallidir kazancı ancak maaşıdır.
onun dışındaki vekillerin neredeyse hepsi zaten zengin insanlar. yani vekil olmasa da onu yapacak insanlar.
bir diğer unsur şu an siyasi arenada yer alan kişilerin yüzde 80ini belli oluşumların köpeğidir aynı zamanda. ben vekiller arasında 150 200den fazla mason olduğunu bile düşünüyorum.
bu ülkede ekrandakilerin yüzde sekseni mason hatta. bunun en büyük örneği milletin tarihçilik konusunda söz sahibi olduğunu düşündüğü murat bardakçı sülalecek masnodur. mason soyundan gelir.
bunlar açık mason. bi de gizlileri var. mason olmasalar bile bir mason kurumunun köpeğidirler.
yani özetle bu ülke insanı gerizekalı oldukça güce taptıkça bu inslar sizin sırtınızdan daha çook geçinir.
bu kadar tepki bu sn vekile neden gösteriliyor anlamadım.
yok yani...
sn. vekil halk ekmek kuyruğunda bekleyenlerle ucuz kıyma kuyruğunda bekleyenlerin resmini paylaşıp sonra da istakoz yediğini paylaşıp "ekmek bulamıyorlarsa/ucuz kıyma alamıyorlarsa istakoz yesinler" diye mi paylaşmış?
ne yani, sen yavan ekmek yiyorsun diye sn. vekil istakoz yiyemeyecek mi?
cahilce muhalif söylemlerle ajitasyon yapmayın.
halkın iradesine karşı mı geliyorsunuz?
bu halk 20 küsur senedir bu sisteme onay verdi destekledi.
Buraya Bi entry yazdım, türk milletine çattım,sonra içim elvermedi sildim o entry'i. Umarım türk milleti günün birinde kendi değerinin farkında olmayı öğrenir, diyip, susuyorum...umarım ileriki nesillerin jetonu şu anki nesiller gibi çok geç düşmez.
istediğini yer size mi soracak.
Neydi ezanlar gazze bla bla vs vs. Adamlar yurtiçi tatil yapanlara boşuna aç demiyor demekki.
partisindeki bazı aqp'lilerden de tepki almış. tepkileri eminim ulan biz bu kadar senedir yiyoz ama bunun gibi elit olamadık diyedir yoksa halk, yoksulluk kimin şeyinde amk.
(bkz: yiyin efendiler yiyin).

son olarak;
görsel
Siyasal islam'ın vaadini yerine getiremediginin ve dünya nimetlerine tıpkı diğerleri gibi kolaylıkla kandığının son delili kadındır.
Lüks içinde yaşadığı için bu ve diğer entryler umrunda olmayacaktır ama yine de yazalım.
Millet ile arasına mesafe koyan kaybeder, akp bu zenginleşme hırsı ve doymama nedeniyle kaybedecek.
Edit: fetö ile fotosu olan kişiymiş!