bugün

batı reformcu adayın seçimleri almasını beklerken seçilen ve batıyı iktidara gelir gelmez nükleer çalışmalara devam ettiğini söyleyerek şaşırtan şu anki iran cumhurbaşkanı.şu anda iran ülkesindeki ve de dışındaki radikal islamcıların ve Irak'taki şii direnişçilerin temsilcisi ve en büyük destekçisi olmasına karşın Amerika ve israil'in büyük oranda eli kolu bağlıdır ve Ahmedinecad buna güvenerek konuşmaktadır. (bkz: iran a müdahale ihtimali)
Şu anda dünyanın en delikanlı, en çirkin, en kıro, en cesur, en deli ve en sevdiğim lideri.
içi dışı bir olan lider.öyle ki bir halka sesleniş konuşmasında bir yandan halka seslenirken bir yandan da kürsünün arkasinda ayakkabisini çıkarttığı ayağıyla diğer ayağını kaşıyan lider.bu arada çıkartılan ayakkabının arka tarafina bir minibüsçü edasiyla basılmıştır.halbuki M. Ahmedinecad'ın asıl mesleği ecnebilerin "civil engineering" dediği şeydir.
halktan biri olduğu imajı vermeye çalışmayan zaten öyle olan,eski püskü kıyafetlerle reklam yapmayan,lüks içinde yaşamak yerine ülkesine hizmet etme görev bilincini taşıyan,bilimsel ve askeri gelişmeleri destekleyip bütün batı dünyasının karşısında olmasına rağmen sanıldığı gibi nükleer bomba değil nükleer enerji üreten,abd ve israili ayar manyağı yapan iran islam cumhuriyeti cumhurbaşkanı..castro,chavez ve morales gibi antiemperyalist tavırlarıyla gönüllerde yer etmiş sempatik lider..
emperyalizme karşı tavrı hepsi bir yana ,cumhurbaşkanından çok türkücüye benzer bu adam o derece ,yaka bağır açmış sakallı falan *
dünya kupasıfinal maçlarını izlemek için almanyaya gidecek olması almanları telaşdırmıştır. çünkü ahmedinecad yahudi soykırımını inkar etmiş ve avrupa yasalarına göre suç işlemiştir. almanyaya girmesi ile cezasının infazı söz konusudur. bu nedenle almanlar ne yapacaklarını şaşırmışlar efendim.
bir devlet adamı için ziyadesiyle tehlikeli dobralığa sahip devlet başkanı.
israil ve yahudi karşıtı beyanları tüm dünyada yankı uyandırmıştır. (bkz: capitolün kazları)
bugun rte ile azerbaycan da ilk kez görüşecek iran cumhurbaşkanıdır.iki komşu ülke liderlerinin samimiyetine! dikkat etmek gerekir.dünyanın ta öbür uçlarını dolasan rte komşu ülke lideriyle ancak görüşebiliyor.
profesör ünvanına da sahiptir , öğretim üyesidir aynı zamanda..
bana göre aklımda 2 tip karakter uyundıran iran'ın cumhurbaşkanıdır.

karakterlerden biri gerçekten ülkesini çok seven ve amerikan emperyalizmine çok katı bi şekilde yaklaşarak halkından hiç kimsenin o amerikanın vadettiği özgürlükler ülkesi safsatasını benimsememesi için elinden geleni yapan ancak bunuda yaparken oldukça diktatörce davranan adam.hatta insanların çanak antenlerini bile kaldırtmıştır sırf millet avrupa ve amerika kanallarını izleyipte avrupayi yaşama özenmesin diye.

bir diğer karakter ise bende bu adamın amerikanın adamıymış gibi hisler uyandırıyor.şöyleki adam o kadar kaşınıyorki gel beni vur diyor amerikaya.hani diyorumki amerika bi şekilde bu adamı başa getirtti ve amerikaya iran'a da özgürlük getirtmesi için davetiye çıkarttırdı.yani adam nükleer silahlardan bahsediyor, bush'u müslümanlığa davet ediyor, israil'i haritadan siliyor falan filan sanki bunların hepsi sırf amerika'ya suni sebepler oluşturulsun diye yapılıyor.
valla ben anlayamadım bu adamı.ama inşallah türkiye için hayırlısı olur arada bizi klaynatmasınlarda...
ceketi ile ünlenen ve iran gençliğinin tarz ceketini taklit ettiği trend yaratan devlet başkanı...
Şu sıralar oldukça suskun takılan bünye. Halbuki biz onu halka seslenirken, ayar verirken, tehditler ederkenki halini seviyoruz. Buradan yetkililere sesleniyorum, verin şu adama bi kürsü, bir de mikrafon. Yeter artık.
(bkz: nükleer enerji uzmanı)
Saddam gibi çok konuşur ancak iş savaşmaya gelince onun gibi tırsıp saklanacak bir delik arayacaklardandır.Savas gelip cattiginda neler yapacagini cok merak ettigim sahsiyettir.
dinsizin hakkından geleceğini umduğum imansız.

(bkz: yiyin birbirinizi)
israil'in alaska'ya taşınması konusunda abd'ye ültümatom verip beni bir kez daha kahkahalara boğmuş sevimli iran cumhurbaşkanı .
ermeni soykırım anıtını ziyaret etmiş yobaz, nitekim bu ermeni olaylarında taraf olan ülkelerin hangisine baksanız güçlü bir ermeni lobisi vardır ve iranda bulunan 500.000 cüvarındaki ermeniye yalakalık yapmak için bu anıtı ziyeret eden bu eleman bazı ülkemiz gençleri içinde vay be lidere bah diye izlenir.
yahudi soykırımını inkar eden iğrenç şahıstır.
kendini kurtarici sanan bunye.
bir digeri icin (bkz: george w bush)
zehirli bir yılandır.
time dergisi tarafindan 2006 yilinin adami secilmistir. dusuncelerini tam olarak bilmesem de, en azindan ulkesini turkiye'nin basindaki kimseler gibi rezil etmeyen, gururlu bir sekilde cikip, kimsenin onunde yalakalik yapmadigi icin saygi duydugum iran'in lideri.
Nedir ağabey bu adam?
in midir cin midir?
Ülkesini ABD'ye teslim etmek için bahaneler yaratan biri mi?
Yoksa yıllar sonra ABD'ye pabucunu ters giydirecek kahraman mı?
En iyi anlaşabilceği adam Bush mu yoksa oturup aynı masada üç beş sekiz oynabileceği Chavez ve Castro mu?
Nesin Ağabey sen ya?
Gibi hezeyanlar yaşamama sebep olan adam
iran devlet ba$kanı.
birleşmiş milletlere posta koyan iran cumhurbaşkanı.

http://www.ntvmsnbc.com/news/395140.asp
bir türkiye ziyaretinde giydiği beyaz çoraplar yüzünden medyamız tarafından dalgaya alınan siyasetçi.