bugün

(bkz: anti semitizm)
(bkz: turk soykırımı)
yahudilerin üstün ticari zekalarından ötürü soykırıma maruz kaldığı düşünüldüğünde , sokaktaki taştan bile yararlanırlarken bu soykırımdan yararlanmamalarını düşünmek saflık en hafif tabirle...
yararlanmaları , film çekmeleri , localara şirin görünme telaşı 4 milyon insanın katlini mazur görmez , tüh lan bu yahudiler de böyle propaganda yapmasalardı demek de , olanı unutalım mı sorusuyla muhattap eder adamı..
lobileşmek , duyguları sömürmek insan olanlarda işe yarar..kazara , insan yakılan borulardan sabun yapılabileceğini idrak edip de bu işe başlayan insan demeye bin hacet , bu insansa ben neyim diye sorduran almanlara da bu sıfat yakıştırılamayacağından , sömürü esasen bu adamların ne mal olduklarının görülmesi açısından yararlıdır..
seçimle iş başına getirdikleri hitler'i diktatör diye pazarlayıp ühühühühü diye schindler'e ağlayan , türkiyeye demokrasi öğretip , insan hakları hataları tespiti yapan almanya'nın dediğim gibi halini anlatır bu filmler / belgeseller / kitaplar..
sömürü değildir , olay her insanı duygulandıracak kadr vahimdir..
aman canım ölselerdi , köpek gibi yaşamak mı ölmek mi gibi bi tanımını bulamadığım ithama da kelimelerle cevap verme gereği duymuyorum , an itibarıyla tuvaletin yolunu tuttum..*
çoğu kişinin adam gibi okumayacağını bildiğim için öncelikli not:''insanın insanı öldürmesi kadar adice bir davranış yoktur.''

dünyadaki bütün ideolojilerin kökeninde insanları ve toplumları belli bir coğrafyada birarada tutma arzusu vardır.bu komünizmde de,turancılıkta da,islamcılıkta da böyledir.ve idea bunu başarabildiği ölçüde meşruluk değeri kazanır.

hitler,mein kampf'te adım adım nasıl faşist olduğunu detaylıca anlatır. sosyal, ekonomik, dini ve hatta emin olun bilimsel gerekçeleri vardır.

yahudiler her zaman olduğu gibi o zamanda aşağı yukarı dünyanın her yerinde üretim araçlarını ve sermayeyi ellerinde tutan topluluklardı.bir şekilde üretim araçlarının el değiştirmesi ve doğrudan üretimde etkili olan kişilerin eline geçmesi gerekiyordu.işte hitler sosyalizminin çıkış noktası burasıdır.

ikinci husus ise yahudilerin çoğusunun slav kökenli olmasıydı,ibranice sadece kutsal kitapların diliydi ve ancak yahudilerin savaştan sonra filistini işgaliyle herkese öğretilmeye başlandı.çoğu yahudi o zamana kadar rusça,macarca veya lehçe konuşuyordu.işte burası da hitler nasyonalizminin çıkış kaynağıdır.

iddia edildiği gibi 7 milyon yahudi öldürülmemiştir.şu anda bile dünya genelindeki yahudi nüfusu o kadar değildir.lütfen bu cümleden yahudi soykırımı yoktur anlamı çıkmasın.vardır.ancak 2. dünya savaşı sonrası güçlenen yahudi lobisi her alanda propaganda faaliyetleriyle bire bin katarak bu sayıyı karşımıza çıkartmıştır.

slav yahudilerini alman baskısından kurtaran devrin sosyalist rusyası ise kapitalizme karşı yapılabilecek en büyük iyiliği yapmış ve siyonizmin doğuşuna ortam hazırlamış ve bu vesileyle sibirya'ya sürgüne göderilen 12 milyon türk'ün akıbeti katakulliye getirilmiştir.tebrik ediyor başarılarının devamını diliyoruz.
yahu yeter artık gına geldi bu yahudilerden dedirten laflardan biridir. tamam bir soykırımı destekleyecek kadar çıldırmadım kabul de ediyoruz ama yeter elimizden başka ne gelebilir ki. geçen yüzyılın 10 filminden 2 si yahudiler hakkındaydı, belgeseller, kitaplar falan filan kendi ülkemin tarihinden daha çok kanıksadım artık olayı. ama bi yerden sonra da kabak tadı vermeye başlıyo bu durum.
oscar , pulitzer yahut nobel ödüllerine çıkan altın yoldur kısaca.
hitler'in, kendi iradesi dışında dünya'nın en önemLi yahudi ailelerin desteğini aLarak yaptığı soykırım.. bu aiLeLerden maddi konuda birçok yardım gören hitLer siLah, mermi ve çokça askeri teçhizat aLmıştır ve dönemin en güçLü orduLarından birini oLuşturmuştur.. hitLer -tekrardan kendi iradesi dışında- bu büyük yahudi aiLeLerin eLinde bir piyon oLmuştur.. şöyLe ki; hitLer'in saLdırgan tavrıyLa avrupadan göçe zorLanan yahudiLer fiListin toprakLarına kaçmışLardır.. 1945'Li yıLLarda fiListin toprakLarındaki yahudiLerin sayısı 1 miLyon'a yakLaşmıştır.. bu bir üLke kurmak için ideaL bir nüfustu.. fiListin toprakLarında yahudiLerin çoğunLuğa geçtiğini gören devLetLer bir parmak şıkLatması iLe aLmanya'ya girmişLer, aLmanLarı bozguna uğratmışLardır.. böyLeLikLe hitLer'in defteri destek aLdığı yahudi aiLeLeri tarafından dürüLmüştür..

hitLerin deLiLiğini kuLLanıp yahudiLere soykırım yaptıran büyük yahudi aiLeLeri, bu soykırımı bir sömürü haLine getirip siyonist düşünceLerini gerçekLeştirmeye çaLışmışLardır.. haLa bu çaLışmaLarı sürdürmektedirLer..

hitLer'in ve ss'Lerin yahudiLeri yakmak için kuLLandığı fırınLar bir yahudi markası oLması nedendir?.. hitLer'in büyük yahudi aiLeLerinden aLdığı maddi destek nedendir?.. büyük ortadoğu projesini gerçekLeştirmek için 6 miLyondan fazLa insanını/ırkdaşını öLdüren bu zihniyet ne korkunçtur..
literatürdeki adı holocaust'tur.
yahudilerin kıvrak zekasının ürünü.
filistin soykırımını doğurmuş olması ise tarihin enterasan cilvelerinden.
pek çok ülkede anısına abideler dikilen soykırım.
en fazla sozde ermeni soykirimi kadar gercektir. guldurmeyin adami, o danimarkali yahudiler ne oldu? ya o swabischler?
dinler arası ilk ve tek soykırım. ayrıca yahudiler haricinde bir çok etnik grup, farklı görüşte olanlar ve eş cinsellerde soykırıma kurban gitmiştir.
israil devleti'nin kurulması için son derece başarılı bir şekilde yürütülen kampanyadır.yahudi mağduriyeti sağlandıktan sonra sıra meşruiyete gelmiştir,dünya kamuoyu buna ikna edildikten sonra zulüm başlamıştır,israil devleti kurulmuştur.bizim antiemperyalist(!)inönü hükümetimiz de 48 saat içinde israil'i tanımıştır,falan filan.
hakkında sanırım ülkece önce; filistin'de günümüzde yapılanlarla, yahudi soykırımı üzerinden rant elde edenlerle (evet burada hollywood'dan bahsediyorum) bilmem neyle hiçbir alakası olmadığının ayırdına varmamız gerekiyor. yahudi soykırımı hakkındaki filmlerin, belgesellerin, kitapların çokluğundan kelimenin tam manasıyla "yakınan" kimselere ise, kendilerine, kendi kendilerine hiç "ah ne güzel ülkemiz var, keşke tanıtımını yapabilsek yeterince." ya da milli maç vesair ertesinde "oh oh ne güzel tanıtım oldu." ya da "bu kadar tanıtımı parayla yapamazsın be." deyip demediklerini sormalarını rica ediyorum. teşekkürler. konu hakkında, günümüzde filistin'de gerçekleştirilen pisliklerin yaratıcıları ile yahudi soykırımı kurbanlarının ya da o dönem kurtulmuş yahudilerin alakaları olmadığını/olamayacağını söyler, olduğunu iddia edenlere de ermeni soykırımı konusunda kendilerini suçlu hissedip hissetmediklerini ve ikinci dünya savaşı'ndan mütevellit günümüz almanlar'ından tiksinip tiksinmediklerini sormak isterim. zira eğer kişisel sorgulamalarınız sonucunda cevaplarınız: "filistinli kardeşlerimizı kırıyorlar - ermeni soykırımı olmadı - almanlar da taş gibi haa" şeklinde ise, yahudi soykırımı, yani milyonlarca insanın katli konusunda konuşabilecek/konuşmaya değecek bir insan olduğunuzu düşünmüyorum. zira ikiyüzlülük iğrenç bir şeydir, faşizm gibi.
tarihin en büyük soykırımıdır. o soykırımdan bir sekilde kendini kurtaranlar bugun türkiyede dahil olmak *üzere dünyanın dört bir yanına dağılmıslardır.
(bkz: holokost)
Nazilerin Yahudileri katletmesinden sonra bir Alman rahibi der ki : "Önce komünistleri götürdüler,sesimizi çıkarmadık,çünkü Komünistleri götürüyorlardı ve biz komünist değildik.Sonra sosyalistleri götürdüler ve sesimizi çıkarmadık,sosyalist değildik.Sonra yaşlıları,akıl hastalarını,baska başka milliyetten olanları, Yahudileri götürdüler, hiç biri değildik ve sesimizi çıkarmadık.Bir gün bizi götürmeye geldiklerinde, sesimizi duyacak hiç kimse kalmamıştı."
(bkz: primo levi)
sadece nazilerin degil tum alman halkinin sorumlu oldugu bir soykirimdir.
Almanya'nın Nazi döneminde yaklaşık 6 milyon kişinin (kaynaklara göre ölü sayısı değişir) sistemli bir şekilde öldürüldükleri katliama verilen isimdir.

Yahudiler başta olmak üzere Sintiler, Romanlar, Yenişler ve diğer "Çingene" kabul edilen insanlar, Nazi aleyhtarı Almanlar, engelliler, homoseksüeller, Yehova'nın Şahitleri, savaş tutsakları, Lehler ve diğer Slavlar da bu katliamın kurbanları olmuşlardır.Birçok akademisyen ise bu grupları Holokost'a dahil etmeyerek, Holokost'u sadece Yahudi Soykırımı olarak,Naziler olayları zaman zaman "Yahudi problemine nihaî çözüm" olarak tanımlamışlardır. Tüm Holokost kurbanları hesaba katılınca, hayatını kaybedenlerin sayısı, bazı akademisyenlere göre 17 milyon kişiye kadar çıkabilir.
hitler'in varmış bir bildiği diyesi geliyor insanın.
tarihçi bir arkadaşımın ifadesiyle, yahudileri şu anda bulundukları topraklara kaydırıp orada yeni bir devlet kurmalarını sağlamak amacıyla yapılmış soykırım. insan ister istemez düşünüyor '' keşke tüm bunlar yaşanmamış olsaymış, onlar da yerlerinde kalsalarmış da şimdiki zülumler baş göstermeseymiş''
bir insan ırkını tamamen ortadan kaldırmaya çalışmak başarı olarak görülüyorsa(!),başarısızlıkla sonuçlanmıştır.
hitlerin "tüm yahudileri öldürmediğim için gün gelecek bana küfür edeceksiniz" sozunu sarfettıgı dunya tarıhının en buyuk soykırımıdır.
dünyaya çok pahalıya malolmuş olan soykırımdır. diğer soykırımlara ya da soykırım olduğu halde kabul edilmeyenlere göre neden bu kadar değerli ve neden bu kadar en ufak bir reflekste insanları anti semitist olmakla suçlamanın aracı olarak kullanılıyor diye insan düşünmeden edemiyor. çekler fırınlara verildi, boşnaklar çukurlara dolduruldu, dünyanın gözü önünde kosova'da kan gövdeyi götürdü, cezayir tarihin en kanlı soykırımını yaşadı, ırak'ta yaşananlar malum, filistin her gün kırılıyor ama konuşulan hep ve her zaman yahudi soykırımı. işgalci terör devletinin soykırıma da uğradığına da inanmıyorum ya gözümle görmediğim için, neyse. ahmedinejad da zaten yahudi soykırımı'nı tanımıyor. asıl soykırım darfur'da yapıldı, hindistan'ı bölen ingilizler yaptı. sahi neden pakistan ile hindistan'ı ayırdılar, ne işi vardı ingilizlerin orada. ulan bu batılı itler dünyanın başına bela olan yahudileri neden götürüp attılar islam başkentine?
derinlerine kadar arastirilmasi gereken ve zaman zaman gundeme gelmesi gereken konudur. dusunulmesi gereken baska bir konu biz yapmadigimiz bir seyden * dolayi surekli suclaniyoruz, adamlar ortamin anasini aglatmislardir fakat su anda dunyada birisi de cikip var olan yahudi katliami icin ses cikartmamaktadir. bu dunyada herkes mi bize karsi anasini satiyim ya...
güncel Önemli Başlıklar