bugün

entry'ler (608)

emir timur

Sultan yıldırım Beyazıt'a yalvarmış ancak söz dinletememiştir. Konu savaşmamaktı ancak ezip geçmiştir

türkiye ye yabancı asker sokma yetkisi

Beyaz gülüm

aşık mahzuni şerif

Han sarhoş hancı sarhoş, yolda yabancı sarhoş;
el çek tabip kalbimden, içimdeki sancı sarhoş..

türk olduğunu belli etmenin yolları

Yolda karşıdan karşıya tehlike yaratarak geçen yayalara bakın, bir taraftan da sırıtıyorsa; Türktür.

köpeğe 1 kova dolusu kıyma vermek

Kasa kasa bira dağıtmak daha iyi etki bırakacaktır.

sigara

insanın “bug” tarafını yakalamış ürün.

timur vs yıldırım bayezid

Timur Öztürk bir hükümdar olduğu kadar müslümandır, Askerlerine muaviye ve Yezid’in mezarlarını WC olarak kullandırmış ve daha sonra metrelerce kazdırıp toprağını denize atmıştır. Bayezid de kahraman bir komutandır, olayları çağına göre yorumlamayı daha ilkokulda öğretmek gerekiyor. Ayrıca Osmanlı hükümdarlarının cinsel hayatlarına dair hayallerini yazanları kınamak gerektiğini yazar sözlük. Tarih hakkında kaynaksız atanların yazdığı bir başlıktır.

piyango size çıksa ne yaparsınız

Derhal zekatını vermenin ve parayı ezmenin uygun olduğu düşünülmektedir. Çıkarsa edit gelir

vita kutusunda çiçek yetiştirmek

Zamanında yokluktan uygulanan iştir. 80'lerde saksı bile azdı pahalıydı, gelirler azdı. Gül bile yetişirdi bu tenekelerde.

digiturk paketleri yenilendi

Aferin, yap boz.

kia cerato

Güncel kasası güzeldir, kendisine baktırır, basınca gider, çok yakar ancak çok güvenli araçtır.

dörtyol

Bir yanında yemyeşil amanoslar, diğer tarafta akdeniz manzarası ile Güzel yerdir kendisine bağlar. Atatürk'ün neden emekliliğini orada geçirmek istemiş olduğunu anlarsınız. Fourway otel adında ismi manidar ancak kendisi güzel, personeli candan 4 yıldızlı yeni bir oteli vardır. Bölgeye giderseniz iskenderun'da değil orada kalın dinlenirsiniz.

27 kasım 2013 real madrid galatasaray maçı

Fatih Terim'in Galatasaray'ın başında muhtemelen olmayacağı maçtır. Bir galibiyet değil, 6-1 lik Yenilgi sonrası verdiği beyanatla aldığı sorumlulukla (kıvırmadan) kendisine hayran bırakan teknik adam istifa edecek gibi görünüyor bunca polemik sonrası.

matias emilio delgado

Basel formasıyla çıktığı şampiyonlar liginde 3 saat önce Chelsea deplasmanında takımının galibiyet golünün asistini yaparak kendisini hatırlatmıştır. Şaşırtmış ve gülümsetmiştir. Oo-oo-oo-oo-oo-oo Delgadoo diyerek çağırırdık kendisini tribüne hey gidi günler! Hala aktif futbol oynaması hele ki Chelsea karşısında asist yapması süprizdir.

onur air

Koltuğuna oturulduğunda burnunuz ile ön koltuk arasında 1 karış evet 1 karış mesafe kalan şirket. Standart büyüklükte burun ve el ile ölçülmüştir. Tabii, öndeki koltuk yatık değil iken.

askere giden sevgiliyi terk etmek

Er kişinin hamile eşini aldatmasıyla eş değerdir, her ikisi de yapılmamalıdır. Eden bulur, inleyen ölür.

rıdvan dilmen

Dört yıl önceden söylemiştik : (bkz: (#1519317)). millet yeni uyanıyor.

27 ekim 2011 beşiktaş fenerbahçe maçı

rüştü reçber'in futbolu bırakmadıkça veya beşiktaştan ayrılmadıkça beşiktaşın fenerbahçe karşısındaki şanssızlıktan kurtulamayacağının bir kere daha ispat edildiği maçtır. rıdvan da çıkmış hakem süperdi vıkvık konuşuyor.kardeşim rüştü geldi şans rüzgarı terse döndü onu anlat.

aziz yıldırım

an itibarı ile tutuklanması muhtemel kişi. tutuklu veya tutuksuz yargılanması federasyonun 15 temmuzdaki kararını etkileyecektir.

muhteşem yüzyıl

Haberturk tv de tarihin arka odası programına konuk ercan adında bir kişi bu dizinin tarih danışmanı olduğunu söylemiştir. ikinci bölüme biraz bakınca bu dizinin tarih ansiklopedisine bile bakılmadan çekildiğinin aşikar olduğu görülüyor. Dizinin yasaklanması taraftarı olmak yanlıştır. Ancak anılan tarih danışmanının senaryo nedeniyle bazı değişiklikler oluyor vs. vs. mazeretleri ile böyle komik durumlara düşülmesi de acıdır. Tamam padişahın haremi vardır, o da bir insandır beşeri hallerinin somutlaştırılması, bunları canlandırmak somutlaştırmak güzel. Padişahın şehzadesi ile oynamasının canlandırılışını görmek güzel. Ama, bu belgesel değil deyip işin içinden çıkılamaz. Biraz çıkın haremden kanuni demek harem demek değildir. Masraf oluyorsa en baştan hiç çekmeyin. Şahsen yükselme ve duraklama dönemi padişahları arasında en az sevdiğim şahsiyettir kanuni; oğlu mustafayı öldürterek osmanlının sonunun başlangıcına sebep olduğu için ama böyle de yapılmaz, atıp tutan cahillere koz verilmez.