bugün

entry'ler (1795)

150 bin tl ye alınacak ikinci el araba

başlık gösteriş kokmuyor arkadaşlar. araç fiyatlarından haberiniz yok sanırım. taşıt nerdeyse ülkede bir yatırım aracı oldu, antika sayılmayan bir aracın vakit geçtikçe değerinin arttığı bir ülkede yaşıyoruz. bugün sıfır megane 200 bin civarlarından başlıyor ki üst segment araçlardan bahsetmiyorum bile.

sözlükte 30 yaşüstü dedelere bir baston kampanyası

ilk entrysini 2006'da girmiş üçüncü nesil yazar olarak listeye adımı yazdırıyorum. yaşımı az çok tahmin edersiniz.

bbtan

bir süre sonra sıkıyor. 1910 top şu anda, uzun süredir oynamıyorum çünkü topların tükenmesini beklemek çok vakit alıyor. tek seferde sonuca götüren bir tuş olsa daha çok vakit geçirebilirdim belki.

bir erkeğin başına gelebilecek en iyi şey

sevdiğiniz insanın da sizi sevmesidir. sevgi kadar güzel bir şey olmasa gerek.

en sevdiğiniz hayvan

muhteşem bir atara sahip olduğu için favorim bal porsuğu.

müslüman biriyle evlenmek

%99 ihtimalle inanç gibi kritik bir konuyu hiç irdelememiş birisiyle hayatınızı birleştirdiğiniz anlamına gelir. çünkü ülkemizdeki müslümanların %99'u muhtemelen hiç kuran-ı kerim okumamıştır. okuduysa da yanlış anlamıştır zaten. yani güzel kardeşim, müslüman ise çok büyük ihtimalle kofti müslümandır, tatlı su müslümanıdır. dinin gerektirdiklerini bilmez. emrettiklerine uymaz. açıp okumuşluğu yoktur. çoğunluğun müslümanım dediği yerde doğduğu için müslümandır yani. bu tip insanlardan da uzak durun.

ha araştırmıştır, okumuştur, biliyordur, inanıyordur ayrı. saygımız sonsuz, bu yüzden %99 ihtimalle dedim zaten.

benim cahile tahammülüm yok. at gözlüğü takanlara tahammülüm yok. mallara tahammülüm yok. ama inançlara saygım var, okudum araştırdım inandım diyorsa saygım var.

aşık cin sakso çeker mi sorunsalı

bak güzel kardeşim,
bak sana kardeşim diye hitap ediyorum çünkü bizim oralarda birine dayak atmadan önce böyle hitap ederiz ben 34 yaşında 2 çocuk babası bi memurum 2 kuruş para için belediyede veznedarlık yapıyorum akşamları hanım dırdırından çocuk gürültüsünden kaçmak için buraya giriyorum ve ne zaman sikik bi başlık görsem arkasında sen çıkıyosun. seni takip etmeye başladım bu yüzden iki kere işe gidemedim müdürümden azar yedim ve durumu ofisteki memurlara anlattım onlarda çok sinirlendi. ofisten hilminin pazarcı tanıdıklarına adminlerden aldığım ev adresini verdim şimdi sen düşün güzel kardeşim.

serkan inci nin twitter da solcuları aşağılaması

biri de çıkıp demiyor ki serkan inci kim amına koyayım? serkan inci öyle dese ne olur böyle dese ne olur? bu kadar abartmayın. sıradan vatandaş, bir web sitesi yapmış tutmuş web sitesi sadece hepsi bu. sanki ülkenin önemli bir değeriymiş, örnek olması gereken bir sanatçıymış muamelesi yapmayın. isterse solcuları da aşağılar sağcıları da aşağılar, isterse youtube'da götünü açar (bkz: oha fanteziye bak). ne yaparsa kendine yapar, herkesin ayıbı kendine.

bitcoin

557 milyar dolarlık kripto para piyasasının başrolü. beraberinde blockchain teknolojisi de hayatımızda yer almaya başlamıştır. piyasanın %35'ini domine etmesi, yüksek volatilite, diğer alt coinlerin değerlerinin btc bazında ölçülmesi gibi sebeplerden dolayı yakın zamanda biteceğini düşünmüyorum, aksine değerinin artacağına inanıyorum.

bu arada mühim not: parayı para yapan şey üretildiği madde, şekil vs. değildir, insanların verdiği değerdir. örneğin herkes bugün armuta değer verse armutu para gibi kullanırsınız.

game of thrones ejderha akgezen olması

dönemez. (bkz: çünkü eşeğin zikinden dolayı)

2500 tl ye alınabilecek en iyi bilgisayar

ikinci el temiz bir macbook edinebilirsiniz.

her gün çalışmak zorunda olmadan yaşamak

"Sevdiğiniz işi yaparsanız, bir gün bile çalışmış sayılmazsınız." - Konfüçyüs

sevdiğiniz işi yapın. sevdiğiniz şeylerin peşinden koşun. hayat sikindirik şeylerle canınızı sıkmanız için oldukça çok kısa. hiçbir şey paşa gönlünüzden kıymetli değil. adam olun lan. sevdiğiniz şeyleri yapın, tav etmeyin adamı gece gece...

oda arkadaşının bir saksoyu esirgemesi

adam heteroseksüeldir, ağzına vermek istemiyordur. abartmayın.

19 yaşında hatun 45 yaşında adam ilişkisi

(bkz: sugar daddy)

klima haramdır

kardeşim acilen caner taslaman okumayı bırakmalısın. sana 15 gün, günde 2 saat izmir alsancak kordonda 2 bira yazıyorum. tedavin bitince görüşelim.

basketbol şortu

gasp marka ürünler güzeldir. basketbol için nasıl bilemiyorum tabii ama training shorts diye geçiyor.

bkz: http://www.gaspbb.com/Product/Category/Mens-Shorts

en beğendiğiniz ünlü düşünür ve düşüncesi

beklemesini bilenin her şey ayağına gelir. honore de balzac

hatta bu sözü dövme yaptırmayı planlıyorum, o kadar iyi.

dertleşmek isteyen yazarlar

yeşillendirenin derdini dinlerim, kendimce önerilerde bulunurum sözlük abisi olarak. aşk meşk, iş güç, ikili ilişkiler, eğitim-öğretim, aile vs. sor abisi, sor! sormadan bilemezsin.

şeriat gelse neler olurdu

nelerin olacağını görmek için çok uzağa değil, iran'a bakılması yeterlidir.

ayrıca içerisinde bulunduğumuz yüzyılda dini bir yönetim saçmalıktan öte değildir. çünkü herkesin inancı aynı olmak zorunda değil. bir ülkenin kendisine yapacağı en büyük kötülük aşırı milliyetçilik ve ötekileştirmedir. ötekileştirmeye müslüman-ateist-hristiyan, türk-kürt, sağ-sol örneği verilebilir. aşırı milliyetçiliği zaten biliyorsunuz örneklemeye gerek yok...

hayatın amacı cinselliktir

aklı sikinde olanın sik kadar aklı yoktur. bunu da buraya not edeyim.