bugün

hiç bir beklentisi yerine getirilmeyen, yaptıgı işlerden bir gelir elde edemeyen.
mukemmel o albumdeki en guzel sarkı.

bır kole oldum senın askınaaaa diye gider bole nakaratı.yavuz cetını rahmetle anıyoruz.
satılık albümünden....hadi bakalım*

Çok uzun zaman önce
Beni düşürdün tuzağına
benim için başka bir yol yok
Sen ya da hiç sen ya da hiç
Bir yol aradım bazen kendime
Hep hüzün var elimde
Seni kaybetmekten korkmak çok zor
Bir köle oldum senin aşkına
Bir erkek ne ister hayatında
Biraz şefkat biraz tutku hepsi bu
Bana vereceğin tek şey bu dünyada
Haydi durma bir köle oldum senin aşkına
(bkz: bdsm)
(bkz: köle isaura)
sumerler döneminde kralla birlikte canlı canlı toprağa gömülen teba..
her saniyesindeki notaları insanı deli eden harika yavuz çetin şarkısıdır.
yavuz çetin'in efsane şarkısı.
inanılmaz güzellikteki yavuz çetin şarkısı. ara soloları gerçekten boş yere atılmamışıtır, hatta şarkıda gereksiz basılmış bir nota bile yoktur.
"bir yol aradım bazen kendime
hep hüzün var elimde" dizeleriyle gizli - veya bazen belirli - öznelerin elinde köle olanların kolay kolay mutluluğa erişemeyeceğini hatırlatan, girişiyle dinleyeni ister istemez hüzün manyağı yapan, her notada biraz daha kendinden geçiren yavuz çetin şaheseri.
gitar soloları bize birşeyleri bağırır. sözleri kısadır bu şarkının. ama sololarında bize isyan eder, bağırır resmen. ulamaları, bağlaçlarını, noktalama işaretlerini bile hisssederiz sololarında. saygıyla anıyorum yavuz çetin i.
Roma döneminde en fakir insanların bile yabancısına sahip oldukları insan sınıfı.Zenginlerin 1000 kadar köleleri olurmuş.
türk blues eserleri içinden en sağlam olanıdır.
buram buram mükemmellik kokan bir yavuz çetin eseridir.blues ruhunu yaşatabilen nadir türk parçalarındandır.soloları tamamen uçmaya elverişlidir.

"Seni kaybetmekten korkmak çok zor
Sen ya da hiç sen ya da hiç!"
saygıyla anıyoruz seni yavuz çetin.
bütün sololarını ağzımla ezberden çalabildiğim, gitar tonları beni benden alan, bir erkeğin derdini çok güzel anlatan yavuz çetin şarkısı.
roma döneminde res mancipi mallar yani değerli mallar sınıfında bulunanlardır. alımı, satımı, hediye edilmesi, azad edilmeleri gibi binbir türlü işleme sebebiyet verirlermiş zamanında.

ayrıca üstadın* satılık albümündeki 10 güzel şarkıdan birinin adıdır. tam kıvamında olmuştur, insanı diyar diyar gezdirir.
fetişizmin efendi ayağını tamamlayan muti(itaat eden) ve sado mazo oyunlardan hoşlanan, suç ve ceza ikilemine maruz kalan bdsm kişisi...
sermaye piyasasında insan. (hepsi dahil) en üsttekide köle artık onun da ruhu özgür değil.
görsel

görsel

Bitmeyen kölelik..

görsel
bir baskasının malı olan. hürriyeti sahibinin azad etmesine bağlı..
bugünün işçi ve memur sınıfı.
Çok uzun zaman önce
Beni düşürdün tuzağına
Benim için başka bir yol yok
Bir yol aradım bazen kendime
Hep hüzün var elimde
Seni kaybetmekten korkmak çok zor
Bir köle oldum senin aşkına
Bir erkek ne ister hayatında
Biraz şefkat biraz tutku hepsi bu
Bana vereceğin tek şey bu dünyada
Haydi durma bir köle oldum senin aşkına..

muhteşem (bkz: yavuz çetin) şarkısıdır..
bazı sözlüklerde yeni üye olmuş yazarların nick altlarının 1. entrysine kölemsin denilerek yazarlar köle alınabilinir. Bazı yazarlar abartıp köle no: 95 gibi terimler kullanabilir.
sözleri olmasa sadece müzik olsa.. evet, şarkıdan çok da şey eksilmez. bu kadar mükemmel, bu kadar duygu aktarabilen bir şarkı olabilir. (bkz: satılık)
kullanıcı adımın ilham kaynağı olan yavuz çetin şarkısı.
edit:köle yapınca olmadığından kole yaptım itici geldi ingilizce yapayım dedim. yoksa her şeyi ingilizce kulllanmaya çalışan bir insan değilimdir.
güncel Önemli Başlıklar