bugün

entry'ler (151)

hiçkimse araba almasa araba fiyatları düşer mi

düşmez. en azından sabit kalsa ona da razıyız. artmasın yeter.

ikinci el otomobil piyasası

Geçen yıl sıfırından pahalı satılan arabaları görünce kendimce piyasada bir bug bulmuştum. Sıfırı geçen yıl 350 bine satılan Fiat 500X 1.6 Multijet Cross Plus DCT yi ikinci elde 200-225 e bulabiliyordum. Baya şaşırmıştım bu olaya. Ben Kasım 2020'de 205 bine bu aracı alıp piyasadan çekildim. Şuan bakıyorum halen bu araç ikinci elde yakın fiyatlara satılıyor. Dizel otomatik araç arayanlara bir tüyo olsun.

karavan fiyatlarının çok artması

virüs, kurdaki artış ve talep patlaması sonucu gerçekleşen durumdur. hiçbir şeyin fiyatı düşmediği gibi karavanlarında düşmeyecektir. en fazla talepte azalama olursa daha fazla artmayıp yerinde sayar belki. ancak virüsten sonra karavan alıp bu hayatın kendilerine uygun olmadığını anlayanlar nedeniyle 2. elde karavan patlaması olabilir. bunu 2021 yaz sonu göreceğiz.

sevgiliyle yapılabilecek eğlenceli aktiviteler

motosiklet gezilerine çıkmak, kamp yapmak, dizi izlemek, playstationda kapışmak. bunlardan bazılarıdır.

bimden ucuza karın doyurma menüleri

Bimden 5.25 TL ye tavuk döner ve 1.5 TL ye ekmek alın. Toplam maliyet 6.75 TL bununla iki tane yarım ekmek arası döner çıkıyor. iki kişi doyuyor. Kişi başı maliyet 3.37 TL . lezzeti artırmak için evde tavuk döneri hafif yağda tavada ısıtın baharat ve biraz salça ekleyin isteğe göre soğanda koyabilirsiniz güzel oluyor.

türk toplumuna özgü ahlaki ikiyüzlülük örnekleri

Kendi işçisinin maaşlarını asgari ücretten gösterip kalanı elden vererek çalışanının geleceğini, emeklilik hayatını çalmak. Böylece devletten vergi kaçırmak. Ama göstermelik hayır işi yapmak. Hayır işi yapacaksan önce işçinin hakkını ver.

aldatmak

ilişki ne kadar kötü giderse gitsin hiçbir insanın haketmediği, onur kırıcı davranış. Madem aklında soru işaretleri ya da çözülemeyen şeyler var. Adam gibi söyle karşı tarafa. Adam gibi ayrıl. Bahaneler uydurup durma. Ondan sonra ne halt yersen ye. Sadık olamıyorsan başlama bir ilişkiye. insanların hayatını mahvetme. insanların onuruyla oynamaya kimsenin hakkı yok.

koray candemir

90 lı yıllara damga vurmuş kargo grubunun efsane vokalisti. türkiye rock tarihinin en iyi vokallerinden biri. solo yayınladığı sade albümü fazla bilinmese de efsane bir albümdür. neredeyse boş şarkı yoktur.

bağımlılık yapan bilgisayar oyunları

genelde mmorpg türü oyunlardır. bu oyunlarda oyunun asla bir sonunun olmaması, her zaman yapacak yeni bir şeylerin olması, her zaman başkalarından daha güçlü olmak için imkanlar olması sebebiyle insanda bağımlılık yapar. insanın hayatını bitirebilir. yaşamsal fonksiyonlarını söndürür. sadece günde birkaç saat uyumak için bilgisayar başından kalkıp oynamaya devam edebilir insan. en bilinenleri için bknz: wow, ultima, knigt vb.

xiaomi

fiyat performans olarak şahane teknolojik aletler üreten firma. hali hazırda redmi 8 4gb ramli 64 gb versiyonunu kullanıyorum telefon 1250 1350 bandında satılıyor. bu fiyata alınabilecek şahane bir telefon. gayet memnunum. 1500-1600 bandında redmi note 8 şahane. 2000 liran varsa note 8 pro al geç derim. şimdide kulaklıklarına merak sardım bakalım.

bilgisayar oyunu oynayan koca adamlar

Oyunlarında artık hikayesiyle kurgusuyla bir sanat eseri olduğunu kabul eden, oyun kültürü diye bir şey olduğuna inanan. iyi bir oyunu oynamanın insanda iyi bir film izlemek kadar güzel izler bıraktığını bilen koca adamlarıdır. 33 yaşımla bende bu kervana dahil olabilirim ve sanırım emekli olsam oyunun dibine vurdum.

çocukken alınan tadın şu an alınamadığı şeyler

Tüp çokokrem.

hayatta değişmeyen bir şey söyle

Hayatta değişmeyen, herkesin bildiği ve emin olduğu tek şey bir gün ölecek olmaktır.

2020de ikinci el araç fiyatlarının biranda artması

Bir yakınıma sıfır araba almak için bir sürü otomobil bayisi gezdik. Hiçbir bayide araç yok. Siparişle en yakın mayıs haziran ayında getirebilceklerini söylüyorlar. Bu durumunda 2 elin saçma fiyatlara satılmasının nedeni bu olabilir. Paranız olsa da araç bulamıyorsunuz.

cemre parkı

ilk yapıldığında içindeki karting pistinde resmi karting yarışlarının yapıldığı. Çocukluğumda basketbol oynamak ve paten kaymak için her gün gittiğim güzel parktı. Başlıkta yazanlara bakılırsa şimdiki hali içler acısıymış.

demetevler

Eğer akşam iş çıkış saatlerinden sonra giderseniz park yeri bulmanızın imkansız olduğu semt. Park yeri bulmak için 1 saat uğraşıp gideceğiz yerin 1km uzağına park edebilirsiniz.

sözlük yazarlarının telefon modelleri

Sırasıyla,

Nokia 3310
Samsung Galaxy S3
Lenova Vipe P1
Xiaomi Redmi 8 dir.

minecraft

Oyunun üzerindeki yaş polemiklerine binayen 27 yaşında tanıştığım 33 yaşında olmama rağmen halen bilgisayarımda yüklü olan ara ara sarıp oynadığım oyundur. Oyunun birçok boyutu vardır. Redstone dünyasına dalıp devrelerle, mekaniklerle kafayı bozabilirsiniz. Mimari ile kafayı bozabilirsiniz. Benim hoşlanmadığım online türlü türlü minigamelerle kafayı bozabilirsiniz. Modlar ile de kafayı bozabilirsiniz. Ama benim en sevdiğim en temizinden bir hayatta kalma oyunu açıp oyunun sonsuzlugunda kafayı yemek. Işte bu çok boyutluluk sayesinde bir on yıl
daha bitmeyebilir bu oyun. Adam akıllı nasıl oynanır görmek için youtube da jagmaga ve luser kanallarının survival serilerini tavsiye ederim. Daha sonra çocuk oyunu mu değil mi tartışırız.

peugeot 2008

2018 model 1.6 blue hdi allure paketi ile 12 bin km lik beraberliğimizin olduğu araç. aracın en iyi yönü yakıt ekonomisi. 12 bin kmde karma yakıt tüketimim 4,4 lt/ 100 km. uzun yolda bu ortalama 3,5 lt/100 km ye kadar düşmekte. aracın en kötü yanı yarı otomatik etg 6 şanzımanı. şanzıman sadece konforsuz ama aynı zamanda sorunsuz ve çok ekonomik. zaten 2019 modeller artık tam otomatik eat şanzımanla geliyor. araç rakiplerine (juke, captur vs.) göre daha heybetli ve bana göre şık. iç tasarımı çok hoş. malzeme kalitesi b sınıfı olduğunu hatırlatıyor. donanım olarak ise sınıfının en dolusu sanırım. olmayan bir özelliği neredeyse yok.

metin kor

alper anık ile birlikte yıllar yılı hazırladıkları "meal" ismi albüm 15 mart 2019 da çıkan geçen yıl kaybettiğimiz müzisyen. albümde 9 güzel şarkı var. biraz hüzünlü biraz buruk..