1. 1.
  Bir fantazidünyası felsefesidir aslında. Beynin karanlık , dokunulmamıs noktalarında gezintidir.
  20. yuzyılda o karanlık noktaları yaşamak 16. yuzyılda yaşamaktan elbette kat kat zordur. Bu nedenle 20. yuzyilda bir fantazi ve oyun seklinde yasanabilir bazı seyler. BDSM de işte sınırsız itaat isteyen efendilerin , sınırsız itaatte bulunmaktan ve efendisi tarafindan kendisine uygun gorulen her türlü muameleye seve seve katlanmak isteyen kolenin bulusma noktası olan bir yasam tarzidir.

  Genel olarak bdsm diye yahoo da arastima yaptiginizda karsiniza ticari siteler cikar. Deri , lateks kiyafetler ve kirbac kelepce turu araçların reklamını gorursunuz. Oysa bdsm sadece cinselligi degil beyinsel itaati temsil eder. Cinsellik sadece kole için bir odul, efendi içinse bir eglencedir, kölesini kullanma sanşlarından biridir o kadar.

  Efendisinin malı , fahisesi, kopegi oldugunun bilinciyle hareket eden köle karakter, elbette gunluk yasamina efendisi tarafindan hic bir zarar gelmeyecegini, aksine efendisinin uyarı ve onerileriyle kendini her alanda geliştirecegini bilir.
  Yani bir sirkette yonetici olan bir kadin, kimse tahmin bile etmese aslinda birinin kolesi olmanın sırrını yaşıyor olabilir. Ve o efendi tarafindan yonlendirilmekten haz aliyor olabilir. Dışarıdan bakınca farkedilmeyebilir bu. Ve hatta efendisinin onerileriyle daha basarili bir sirket yoneticisi olabilir.

  Görüldüğü üzere özel bir ilişki biçimi. Sapıklıkolarak nitelendirilebilse de , sapıklığın bilincsiz ve sistemsiz bir durum oldugunu anımsamak gerekir. BDSM sapıklıktan cok uzaktadır, ama elbette bir sapkınlıktır. Norm lara ve normal olana gore sapkın bir iliski tarzıdır. Zaten insan ruhunun ve zihnin karanlıklarına yürümeye, onun üstüne gitmeye cesaret eden birey, sapkindir modernize edilmis hayattan ve degerlerden uzaklasma yürekliligini gosterdigi icin.
  72 -10 ... papaya
 2. 2.
  (bkz: porno terimleri)
  8 -6 ... nietzsche
 3. 3.
  avrupa ve amerika'da evleri ve gece kulubleri olan bir tur alternatif yasam tarzi. bunlardan en unlusu londra'daki torture garden adli mekandir. icerde atis serbesttir, herkes kafasina gore takilir.

  bir tarafin ustunluk kurmasi ve diger tarafin bu ustunlugu kabul etmesi felsefesi uzerine kuruludur.

  turkiye'de de goz ardi edilemiyecek kadar cok takipcisi vardir. Ozellikle londra fetish clublarinda bolca turk bayanla tanismak mumkundur.
  15 -1 ... totiman
 4. 4.
  türkiye de de oldukça fazla hayranı bulunan * sex kültürü.
  4 -3 ... abisesque
 5. 5.
  (bkz: dominant kızla çıkmak)
  4 ... totiman
 6. 6.
  bondage, domination, sadism and mazoschizm kelimelerinin baş harflerinden oluşan bir seks fantazisi.
  26 -1 ... basri
 7. 7.
  (bkz: bodoslama)*
  16 -5 ... onurude
 8. 8.
  bdsm: boundage, discipline, submission, masochism. fetshismin bir level ötesi. cogu zaman dısarıdan bakildiginda komik aktiviteler gözlemlenir.
  7 -2 ... mediumbashar
 9. 9.
  (bkz: sado mazo)
  (bkz: salo o le 120 giornate di sodoma)
  (bkz: marquis de sade)

  sapıklık, şaşmışlık olarak görülen ilişki türü. "Ay insanlık dışı" diyenleri de var.
  ilişki türü demek yanlış aslında. cinsel ilişkiden geçtim, aşkın temelinde de bu vardır. sürekli bi tarafımızı yırtıyoruz 4s kuralı: siken sevilir seven sikilir diye.
  siken= dominant, sikilen= köle.
  hayat da bundan ibaret. bazen dominant olursun, bazen köle.
  15 -4 ... seytanin fisildadiklari
 10. 10.
  elvin azar ablamız bu konuda neler demiş okuyalım.
  - Arkadaşlarınızın bir sürü flörtü varken siz eğiliminize uygun kız bulamadığınız için yalnız kalabilirsiniz.
  - Normal partnerlerle -onları ne kadar beğenseniz de- ereksiyon olamayabilir; bu yüzden "iktidarsız" gibi suçlamalarla karşılaşabilirsiniz.
  - "Sapık" diye hakaretler işitebilir, giderek kötü biri olduğunuza inandırılabilirsiniz.
  - Cinsel tatmin için sekse para ödemekten başka seçeneğini kalmayabilir.

  Çünkü ülkemizde ataerkil ahlak baskısı var ve ataerkil ahlakta genel dışı davranışlar -her ne kadar zararlı olmasalar da- reddedilir.
  8 -2 ... tufi