1. 1.
  eski adı istanbul Erkek Lisesi'dir.türkiye'nin en güzide okuludur. 2 yıl almanca hazırlık okutulur, görkemli bir binası vardır. bu bina tarih kitaplarında da yazan duyun-u umumiye binasıdır.
  3 -1 ... hec
 2. 2.
  uğrunda oymağın her zinde ferdi
  $anlı sakarya'ya candan söz verdi

  kar bora fırtına sükûn bulacak
  sana yıldırımlar selam duracak

  her yerde inlesin gürleyen sesi
  istanbul yıldızı erkek lisesi

  $eklinde mar$a sahip, bahçesinde birinin adı zekeriya beyaz olmak üzere 3 kedinin ikamet ettiği, geceleri pencere kenarlarında sansarların dola$tığı (bkz: sansar), içinde gece yalnız kilitli kalındığında ürküten fakat gün içinde cıvıl cıvıl olan, çatıdan a$ağıdaki insanlar izlenirken gta2yi akla getirten, altında gizli bir kilisesi bulunan, öğrenci tuvaletlerinde o2 den çok co bulunan, istanbulspor'un içinden çıktığı, $u an varlığını sürdüren en eski izci grubuna sahip, ilk bakı$ta "okul mu bu?" dedirten eğitim yuvası. kocaman bina.
  3 ... cunaurg
 3. 3.
  ayrıca bahcesinin içinde bir ilköğretim okulu barındıran *ve önümüzdeki üç sene içerisindede bir de üniversitesi *de açılacak olan çıkması da girmek kadar zor mekan,okulum,ewim,hersheim (bkz: http://www.ielev.org.tr)
  (bkz: http://www.istanbulerkeklisesi.com)
  1 -2 ... isheyaramas
 4. 4.
  festivaline gittiğim ve bana keşke zamanında lgsye çalışsaymışım be dedirten okuldur.
  (bkz: saray yavrusu)
  3 ... norma
 5. 5.
  öğrencilerinin bağlılık konusunda birbirleriyle yarıştıkları okul. oldu da 5-10 istanbul erkekli ile aynı odada kaldınız,yarım saate siz de istanbul erkekli olmuş kadar olursunuz. çatısı, kırılan kapıları, atakan'ı şusu busu ile çok ünlü okul çook. bütün öğrencileri inek bir de*.

  edit: istisnalar olabileceğini gözden kaçırmadan okuyoruz efendim bu entryi. nefret eden de olacak tabi, diplomayı alıp da kapısına bir daha uğramayacağı için mutluluktan takla atabilecek olan da...*
  1 -4 ... tankut kabza
 6. 6.
  üst kattaki* öğrenci tuvaletlerinden çatıya açılan kapıların genellikle kapalı olması dışında fena bi yanı olmayan bir zamanlar hayallerimin şimdilerde benim olan okul.
  2 -1 ... marmusa
 7. 7.
  okul olarak yapılmamaış olduğundan, çok karanlık bir binaya sahip olan, öğretimi de fena olmayan lisedir.
  2 -2 ... yasakani
 8. 8.
  almanyanın ödeneği her sene azaltmasıyla alman hocaların kalitesini gitgide düşüren, 8 senelik eğitimin de sona ermesiyle öğrenci tipi de değişen mezun olduğum lisedir.
  1 ... alas
 9. 9.
  Aynı zamanda envai çeşit klip ve reklam filminde görmek mümkündür bu liseyi.netekim gotik yapısından dolayı çok hoş bir binadır.duyduğuma göre reklam vb. çekimlerden gelen paralarla okulu teknolojiyle (lcd, projektör vs.) donatmışlardır.
  2 ... alas
 10. 10.
  cigulili sprite reklamından tutun öğrencili turkcell reklamının, bir çok tırt gençlik dizisinin, petek dinçözün doktor tavsiyesi'nin mustafa sandal'ın savurla savrula kavrulduk falanının klibinin ve hatta kurtçuklar vadisinin bile bazı bölümlerinin içinde çekildiği okulcuk.
  2 -1 ... cunaurg