bugün

-sansar gelebilir bakın dikkatli olun
-o kadar hızlı mı ki
-heh e hee ne dikkati duydum(sansar lakabı takılan kişi)
eskişehir in dandik tramvayının gençler arasındaki adı. insan tramvaya, tren falan der kardeşim, sansarda ne oluyor?
ali sen'nin sansal buyuka'ya hitab sekli. aralarindaki konusma su sekilde gecer

a: sansar iyi aksamlar
s: baskanim sansar degil sansal.
a: ee tamam iste bende sansar diyorum.
s: oldu olucak tilki deseydin a.q

devami icin

http://youtube.com/watch?v=d0kR-8lvdus
Yetişkin bir sansarın ön ayakları yaklaşık 8 cm,arka ayakları 8,5 cm uzunluğundadır.Beş parmağı vardır.Her adımda yaklaşık 50 cm yol alır.Adımları düzensizdir.Hızlı olduğunda adımları 1,5 metreye kadar çıkar.Ayak izleri dışında meyve ve kabuklu yemiş içeren dışkısı varlığını belli eder.Ender olarak uzun kuyruğunun izini de görebilirsiniz.Onun izlerine ormanlar,bozkırlar,taşlık ve kayalık yerlerde rastlayabilirsiniz.
Kediyi andıran uzun ve ince bir vücudu, uzun ve bol tüylü kuyruğu vardır. Boyları 40-50 cm., ağırlıkları 2 kg. civarındadır. Boyunlarında beyaz renkte çatal şeklini andıran tüyler olan sansarlar, parlak koyu kahve rengindedir. Pis kokar. Geceleri ava çıkar. Gündüzleri uyuyup geceleri avlanan sansarlar, çift olarak avlanan hayvanlardır. Kemirgenler, sürüngenler, tavuklar, yumurta meyve ve (kuşlar) temel besinleridir.
kümes hayvanlarına dadanan katillerden biridir. işin garip yanı bu hayvanalrın kanını içmesidir vampir gibi yani yemez bu hayvanları da boğazlarından ısırıp kanlarını içer öylece bırakır yani tam bir hayvandır kendisi, özellikle güvercin besleyenlerin bir numaralı düşmanıdır.
kadiköy de yetişen 4 yapraklı bir bitki.
(bkz: sansarsalvo)
psikopatyazar

--spoiler--
yerinde duramayan adam
--spoiler--
Türkiyenin en iyi rap müzik sanatçısı. Kişiye göre değişir diyebilirsiniz ama ritme uyuşları ve yazdığı sözlerle beatin uyumu bunu kanıtlar, ceza sagopa fossssss.
(bkz: Sansar Salvo)
"san"ıp "sar"dığın insanlara denir.
"Bi cok denyo tarafindan her anlamda kovalanan" rapci.
gündüzleri görmenin bulmanın imkansız olduğu geceleri avlandığından şehirlerde de görülebilen kediye benzeyen ancak dikkatli bakıldığında koşarken atlaya atlaya gidişinden kedi değil sansar olduğu anlaşılabilecek hayvan.

çok zeki ve kurnaz olduğu bilinir.

tavukların kümeslerine girmek için yeri kazıp tünel yapıp kümese girip tavukların kanını emip tekrar tünelden geri çıkıp gittiği bilinen efsane hikayelerdendir. bunun gibi vukuatlarından sebep pek sevilmeyen hayvandır. ayrıca sıkıştığında çok tehlikeli olup düşmanına saldırabilen hayvandır.
görsel

ayrıca kürkü pek kıymetlidir.
türkiyede bulunan bi tür inek çeşidi.
Köydeki tüm tavuk ve horozların canına okuyan hayvandır. Bildiğin kafalarını kopartıyor yemiyor da. Kan içiyor diyorlar ama tam emin değilim. Belki de "yapıyorum çünkü yapabiliyorum" diyordur. insan türüne baka baka yoldan çıkmış bir hayvan da olabilir bu bağlamda.
bir kümese girdi mi en az dört beş tane tavuğun kafasını koparır geri tarafina ellemez.
köyümüzdekı bir kafes dolusu tavuğun kanını içip öldürmüş hayvan tanesi.
ismi duyulduğu an kulaklarınıza müziği gelir.

"Sansar salvo yerinde duramayan adam, biçok denyo tarafından her anlamda kovalanan".
Geceleri ava çıkan, Kemirgen, çevreye zarar verebilen ve hülasa; Sıkıştırıldıklarında tehlikeli olabilen tüylü yaratıklar.
güniz sokakta mütemadiyen karşılaşTığım hayvan . tipi çok tatlı.
oç hayvandır bu hayvanla tanıştığımda 11yaşımdaydım yazındı köydeydim kuran kursuna falan giderdim kardeşimle, eve dönüyordur eve vardığımızda annem bize 10 tane civciv almıştı çok sevinmiştik evin dışına küçük bi kümes yaptık hemen işte 2 3 hafta civcivlere baktık besledik, akşam olmuştu civcivleri anneannemle birlikte kümese soktuk akşam yemeği yicez anneannemle saat 9-10 gibi anneannem ses duydu dışarı gidecekti bende engelledim onu yanlış duymuşsundur ne sesi bu saatte gibisinden sonra yattık bende rüyamda tavukları kovalayan sarı bi kedi görmüştüm o gece sabah uyandığımda sesler geliyordu kümesten, babamla dedem konuşuyor bağırarak bende gittim işte her taraf kan içindeydi leş kokuyordu bu sansar denilen hayvan civcivlerin kafasını koparmış kanını falan içmiş bide bunu gördüğümde 11 yaşımdaydım siz düşünün artık psikolojimi...

Özet:Civcivlerimi katleden sansar.
geceleri korkunçlu sesler çıkararak sokakta fink atan hayvan.
Koylulerin korkulu ruyasi. Bizim koye istisnasiz her gittigimizde mutlaka sansarin kumeslerine sizip tavuklarini heder ettiginden yakinan birileri olurdu. o yuzden her ne kadar hayvanlari sevsem de, cok sevdigim kedilere benzese de, sinsi ve biraz urkutucu buldugum bir hayvandir sansar.
çok saldırgan olabilen hayvanlardır.

geçen gece bir tane gördüm bildiğin zıplayarak koşuyorlar. ilk baştan uzaylı sandım. aman yarabbi.
Sansar Selim'i akla getirendir.
Boru içlerine giren uzun ot.