bugün

özellikle alman ve rus turistlerin gözdesi ve tabii ki bizim yağız anadolu delikanlılarının da ortamda cirit attığı, Türkiye'nin turizm başkenti.
6 yılımı geçirdiğim her konuda özgürlüğün yaşandığı travestilerin etrafta gece gündüz cirit attığı eskilerin anlattığına göre çok bozulmuş sıcak kent.
çıralıya hayran kaldım, o ne güzel bir yerdir.
her mevsim Turistin bol olduğu
Portakalı meşhur Finike ilçesi olan
Sera nın bol olduğu
Tarihi yerleri ile güzel bir şehir...
tecavuze ugramıs cansız mankenin yer aldıgı sehir.*
(bkz: kameralari antalya sahillerine cevirmek)
görenleri burası türkiyeden bi şehir olamaz dedirten kesinlikle her insanın görmesi gereken biricik memleket *
yüzölçümü: 20.815 km²

nüfus: 1.132.211 (1990)

il trafik no: 07

antalya sahip olduğu arkeolojik ve doğal güzellikler sayesinde "türk rivierası" adını almıştır. deniz, güneş, tarih ve doğanın sihirli bir uyum içinde bütünleştiği antalya, akdeniz'in en güzel ve temiz kıyılarına sahiptir. 630 km. uzunluğundaki antalya kıyıları boyunca, antik kentler, antik limanlar, anıt mezarlar, dantel gibi koylar, kumsallar, yemyeşil ormanlar ve akarsular yer alır.

palmiyelerle sıralanmış bulvarları, uluslararası ödül sahibi marinası, geleneksel mimarisi ile şirin bir köşe oluşturan kaleiçi ve modern mekanları ile türkiye'nin en önemli turizm merkezi olan antalya, aspendos opera ve bale festivali, uluslararası plaj voleybolu, triathlon, golf müsabakaları, okçuluk, tenis, kayak yarışmaları vb. etkinliklere, 1995 yılında açılan antalya kültür merkezi ile de plastik sanatlar, müzik, tiyatro, sergi gibi birçok kültürel ve sanatsal etkinliğe ev sahipliği yapmaktadır.

ilçeler:
akseki, alanya, elmalı, finike, gazipaşa, gündoğmuş, ibradı, demre(kale), kaş, kemer, korkuteli, kumluca, manavgat ve serik tir.
http://www.wowturkey.com'a üye olup antalyanın fotograflarına bakın derim antalyalı olmayan arkadaşlar için.antalyalı olan arkadaşlar için de eger orda değilseniz fotografları benim gibi bilgisayarınıza kaydedin, hergün bakın, hasret giderin..
- lara
- konyaaltı
- düden şelalesi
- aspendos antik kenti
- perge antik kenti
- gençlik parkı
- fener park
- phaselis
- olimpos
- finike-gökliman
- alanya
- yatlimanı
Akdeniz'in ikliminin ilkokulda "yazlar sıcak ve kurak, kışlar ılık ve yağışlıdır." denilmesine rağmen kışlarının çok fazla yağmurlu, cok fazla ayaz olduğunun ve yazları ise %80lere varan nemin ve bu yüzden olan bunaltıcı havanın insanı mahvettiğini unutmamak lazım.
39 rakımlı memleketim.
yeryüzündeki cennet.
vücudun nem'e doyduğu iklime sahip memleket.
bu yaz sileceklerle camdan nem silerek garipsediğim, sıcağıyla soğuğuyla yağmuruyla lanet olsun dedirten* trafigi kargaşası tipitip insanlarıyla git gide istanbula benzeyen, ruslara evindeymiş hissi veren* yeşilin maviyle iç içe olduğu beyazın da** çok uzakta olmadığı aşığı olduğum memleketim.
insan hayatında en güzel günlerin geçirilebileceği, dünya'nın görüp görebileceği en güzel şehirlerden biri... toprakım, memleketim, anavatanım...
aşık olmak için karşı cinsten birine ihtiyaç duymamayı sağlayan yer.
an itibari ile yağan yoğun yağmur ile daha bir güzelleşmiş şehrim.
deep'iyle ünlü ilimiz.
Benim güzel clubber şehrim.Hiç mi efendi adam gelmez konsere dedirtir.**.Cem Köksal geldiğinde mutlu oluruz olay olur.Yol çalışmaları usandırır.*Yukarda yazılan enrtylerin hepsini de doğrulicak kada güzeldir.
(bkz: kaleiçi)
Ülkeyi ve milleti Çalan, çırpan soyan bireysel ve diğer kategorideki hırsızların Ganimetlerini harcamak için seçtiği şehir.
Vaktiyle italyanlara "gelin bizi işgal edin" dedikleri varsayılan ÜÇ AKDENiZ ilinden biri.
ANAYASAL Olarak Vatandaşa ail olduğu varsayılan Bütün sahilleri vatandaşının elinden alınıp Lüks otellere satılmış bir şehir.
Eski Limandan kente girişte karşınıza yaklaşık bir insan boyunda ve yaşadığı dönemde gay olduğu iddia edilen bir kralın heykelini barındıran şehir.
Kadın, kum, güneş, tatil, aşk, sex, arzu, iltifat ve aradığınız her şeyi PARANIZ varsa bulabilirsiniz.